The manga topic

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Mar 14, 2008 3:41 pm

Уааа, прочетох всичкото плюс двата тома екстра, искам още :cry: И току-що открих, че тази година излиза първата част от игралния филм по мангата :shock: Щях да падна! И актьорите, поне които са известни вече, като Кенджи и Отчо, кефят :twisted: Иии, как ще го чакам тоя фииилм! А ако направят аниме, просто мога да умра спокойна :oops:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Mar 25, 2008 4:36 am

http://www.animenewsnetwork.com/news/20 ... for-summer - Bee Train ще правят аниме адаптацията на Blade of the Immortal. Е, това въобще не го очаквах, но сега ще трябва просто да пробвам мангата, за да видя за какво иде реч.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 25, 2008 10:50 am

Ооооооооу, йееееееееееееееееееесссссссссссссссс!!!
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!
Това ме ощастливи за няколко седмици напред. ОТКОГА ГО ЧАКАААААААААХ!!! :metal: :yay:
Ще се размажем!!!

Иначе, да не съм съвсем офтопик, вижте какво открих (Мат, това може да те заинтригува):
http://www.animenewsnetwork.com/encyclo ... hp?id=6121

Правено е от мангаката на PlaneteS и аз имам необятно огромни очаквания като последствие. Тези дни ще го преслушам и ще пиша.

Животът е прекрасен!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Mar 25, 2008 11:04 am

Ooo добре, яката месарщина се задава :twisted: Захванах са не по диагонал Angel sanctuary за разнобразие, пък да видим до къде ше издържа да чета подробно :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Rayko
Scholar
Posts: 148
Joined: Wed Dec 26, 2007 10:17 am

Post by Rayko » Wed May 14, 2008 10:00 pm

http://view.thespectrum.net/series/hellsing

Първата ми манга, доста съм доволен, главно щото героя ми е познат от анимето и мангата е яко нарисувана. Бтв на тоя сайт дето я чета безплатни са до 5 volume, а пише че имало чак 10. Няма ли някое вълшебно тракерче откъдето да си я дръпна цялата?
Slaughter the mutant, purge the unclean, burn the heretic!

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 14, 2008 10:09 pm

Rayko wrote:http://view.thespectrum.net/series/hellsing

Първата ми манга, доста съм доволен, главно щото героя ми е познат от анимето и мангата е яко нарисувана. Бтв на тоя сайт дето я чета безплатни са до 5 volume, а пише че имало чак 10. Няма ли някое вълшебно тракерче откъдето да си я дръпна цялата?
мда по-трудно се намира откак дарк хорс я лицензираха и спряха повечето. виж тук.

http://groups.msn.com/ATU-BOTI/pictures

Ако не друго мелето си е мащабно, и Серас си стана качествено парче отсекъде :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Rayko
Scholar
Posts: 148
Joined: Wed Dec 26, 2007 10:17 am

Post by Rayko » Thu May 15, 2008 12:11 pm

10x почвам да ги дърпам, преди да са махнали и тях.
Slaughter the mutant, purge the unclean, burn the heretic!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 11, 2008 12:05 pm

Откога не съм писала тука...

Прочетох наличната Vinland saga и съм във възторг. Макото Юкимура е велик и макар това да не е на висотата на Планетес поне засега, пак е много добро и кефи много. Ебати персонажите създава тоя човек! Тъпото е, че от март месец никой не е превеждал...

Иначе, след сума навиване от страна на Петя, най-сетне изчетох Dogs. Не е зле, ма засега не ме е грабнало особено. Бадоу е пич, де :) Ма стилът е прекалено шожо някак си, въпреки кръвопролитията. И ме дразнят недомлъвките и празните панели.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jul 11, 2008 1:01 pm

Хех, аз не се стърпях и прочетох последните два чаптъра на Наруто мангата, за да видя действително докъде са стигнали. Доста грозновато ми се види като рисунък, ама то и анимето не е кой знае колко красиво, стандартен арт е. Та, няма значение, израдвах се на едно-две нещица.

Спойлър по главата:
Spoiler: show
Саске и 'Hawk' (групата от 3-ма, които освобождава след като убива Орочимару; мисля, че са били някакви доста силни нинджи, но станали опитни зайчета на Оро) в роби на Акацуки (тук май се потвърди един от спойлърите, които бях пуснала в онази тема, че в Акацуки ще има нови членове) намериха пича, който съдържа осемопашатия дзвер. Някакъв мъжкар със седем меча и някоя и друга татуировка. Явно в следващите чаптъри ще видим битка, Саске би трябвало да успее да го залови.

Другото, на което много се изкефих е, че жабите на Джирая, които се оказва, че са го тренирали като малък, т.е. голямата жаба му е била учител, предложиха на Наруто да го обучат, за да се бие с Пейн, отмъщавайки за Джирая. Та в следващата глава ще покажат как жабоците терорят Наруто. Предупредиха го, че по-трудно от това нямало :).
Спойлъри с едно комично моментче в стил ала Джирая:
Spoiler: show
Точно преди да умре Джирая изпрати по жаба някакъв код в Коноха, с който да ги предупреди и същевременно да им помогне по някакъв начин да разкрият тайната на Пейн. Явно посмъртно той е разбрал кой всъщност е Пейн. Кодът беше разбит в последствие от Шикамару, Наруто и Какаши, тъй като цифрите, оказа се, се отнасяха към страници от последната му перверзна книжчица. В процеса на мъдрене тия цифри какво са, обаче, Какаши се препоти няколко пъти като се сети специално за числото '106'. И вика 'Олеле, това е гръдната обиколка на Цунаде'. Всички почервеняха.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jul 13, 2008 5:29 pm

През близо двете години, в които го изчаквах да се насъбере са ми излезли 200+ чаптъра от Хажиме но Иппо. Отивам да чета. Господ да ми е на помощ.

И се питам дали ще доживея щастливия ден, в който Мията и Ипо се ступат отново. Някои хора чакат този мач от 10+ години.
МАМИЧКАТА МУУУУУУУУУУУУ!!!
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jul 23, 2008 3:16 pm

Чета в момента Shin Angyo Onshi - то всъщност е корейска манга, manhwa май му казваха. Много битки, много кръв, а главният герой и компания са просто абсолютни кретене :) Малко почивка от шоуджотата, които чета в последно време :oops:

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Fri Jul 25, 2008 1:12 am

Аз се зарибих по Vagabond тези дни. Почти не съм виждала по-добър рисунък! Историята е интересна, но определено най-ценното е прекрасното изпълнение!
А колко случайно попаднах на тази манга... Както и на останалите, без да броим Дет Ноут. Май трябва да чета ревюта, но в общия случай свалям 2-3 глави и решавам дали става. Е, и пак бъркам често :)
Но Vagabond я бях изтеглила цялата, явно след нечии много убедителни хвалби. Е, прав е бил човекът! :) :mrgreen:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 26, 2008 4:34 pm

Сега покрай началото на анимето, препрочетох Blade of the immortal мангата. Бях забравила колко яки персонажи и кръвопролития има! Само че последните 2 тома и нещо е някаква ужасна разтеглена клизма, която успя да ми излази по нервите. Още повече, че нещото излиза толкова бавно и никой не го събва, а чакат сканове от официалното издание на Даркхорс. Бахти, искам още и го искам сега! В Япония е докарало до 22 том, тия от Даркхорс са на 18ти. И много се притеснявам, че това ще го застигне печалната съдба на Берсерк...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Nov 10, 2008 3:31 am

Покрай GTO прочетох Bad Company и почнах Shonen Junai Gumi. Ех тоя Онизука... :oops:

А ГТО мангата също ще я кльопна по някое време, че пак ми се чете.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
NoUserFound
Smallfolk
Posts: 24
Joined: Wed Nov 19, 2008 4:37 pm
Location: на майната си...буквално
Contact:

Post by NoUserFound » Fri Nov 21, 2008 11:44 am

Започнах Shamo и ме изкефи на мах :oops:
Самото представяне на героите,битките и т.н.т. + това,че автора се е постарал да се държи максимално до реалността и магнетичния образ,който е изградил от главния "герой" направо ме трогна ><
Жалко,че е ongoing точно се стигна до поредната куломинация в действието :?
за инфо http://en.wikipedia.org/wiki/Shamo_(manga)
като го написах в гогълъ излезе,че има и филм даже :shock:
http://pl.youtube.com/watch?v=Ppf1Y54t9ro :o
ще се гледа


Edit: филма,както всички адапрации по анимета(манга в този случай),които съм гледал досега,се оказа пълна боза ;/
Препоръчвам да не го гледате...
F_CK

All I need is U!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest