Малко смях в библиотеката

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 13, 2004 10:47 am

А, как бе? Казахме ги вече тях:)))))))
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Crystal
E'lir
Posts: 167
Joined: Wed Mar 29, 2006 11:23 am
Location: somewhere in Dreamland

Post by Crystal » Wed Apr 12, 2006 2:42 am

Малко да съживя темата

Преди малко, провокирана от Вашите сладки приказки за "Автентичната котка" на Пратчет я прочетох и мога смело да заявя, че това е най-голямата лудница, на която съм попадала в скоро време, смях се като идиот :lol: , което доведе до не особено любезното нахлуване на майка ми в личното ми пространство с неистови викове: "Какво, за бога ти става, в момента е два часа през нощта" :lol:

:mrgreen:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Apr 12, 2006 11:59 am

ми вие сега сте ги изредили всичките,аз какво да добавя още освен erwin shaw:))) не се сещам за книгата но ето извадка:
една жена питала erwin shaw:
г-н shaw искате ли да си направим дете-предтавете си с моята красота и вашия ум какво чудо ще е?
а той отговаря:
мила госпожице,а помислихте ли ако е с вашия ум и моята красота какво ще стане?
Image

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Wed Apr 12, 2006 12:49 pm

Ха, не мога да повярвам, че сте пропуснали Илф и Петров! :shock:
Дилогията за Остап Бендер е абсолютен култ!
- Бият Паниковски! - извика Балаганов, застанал като картинка на вратата.
- Вече? - попита делово Остап. - Много бързо.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 12, 2006 8:00 pm

Silenius wrote:Имаше една убийствено смешна детска книжка - Малкият Никол'а - просто класика в жанра. Автор не мога да ви кажа сега, защото книжката я отмъкна племенницата ми и от тогава никви новини от фронта...

Ако не сте я чели - доставете си това удоволствие;)

Тва май от Рене Госини (автора на Астерикс). Една оранжевка таква книжката ;) рулира.


Не мога да не спомена и Господаря Ли ;)

"Li Kao," said the abbot, "you were born to be hung."
"Hanged," I said.
"I mean the gallows!" roared the abbot, who had turned quite purple in the face. He went on to say that the flaw in my character ran too deep to be explained by unfortunate parentage, and that in some previous incarnation I must have been a rabid jackal, or a scorpion, or even the notorious East Idiot Ruler of South Tsi. The abbot became rather upset as he reviewed the career of the notorious East Idiot Ruler of South Tsi.
"...and cut off their hands and feet!" yelled the abbot, poking a finger against my chest.
"Venerable One," I said politely, "I could not possibly have been the Notorious East Idiot Ruler of South Tsi. I would have cut off their noses as well."
"...burned right down to the ground!" the abbot bellowed, kicking me in the shins.
"If you must do something, do a thorough job," I said approvingly.
"...every last man, woman, and child!" screamed the abbot in a spray of spittle, as he pounded me upon the shoulders.
"Wasteful," I sighed. "Some of the girls must have been pretty."

********************************

"Surely you do not mean to suggest--"
"Ah, but I do!"
"You cannot possibly suspect--"
"Wrong again."
"O, thou hast slain me!" wailed Fainting Maid as she clutched her heart and staggered two feet backward and six to the left.
"Certain sticklers for accuracy might tend to agree with you," I muttered. Then I turned to her father. "Ho, you are perfectly free to hear whatever you want, of course, but what I hear is a magpie which is imitating the sounds of a scream and a splash."
"Clever little creature," said Henpecked Ho. "Now it is even imitating somebody yelling 'Help! Help!'"
"How on earth does the little magpie produce such effects?" I said admiringly. "That thrashing-in-the-water sound! The gurgle that sounds for all the world like someone descending to the bottom of a deep pool!"
"Nature is full of the most remarkable talents. Yours, for example," said Henpecked Ho.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

fan2000
Commoner
Posts: 29
Joined: Tue May 02, 2006 11:30 am

Post by fan2000 » Tue May 02, 2006 12:48 pm

Пробвайте и "Мълчанията на полковник Брамбъл" на А.Мороа.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest