The Witcher

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 23, 2007 5:48 pm

Имах предвид ралзично като история и сетинг на света а не геймплей. Честно казано аз за това играя подобни РПГ-та. И Арканума имаше малоумна система за битки и небалансирано развитие но за мене лично ми е една от топ 10 на всички времена. Между другото виждам доста хора които коментират Witcher без да са го доизиграли освен ако не броите почването и отказването след първия час за изиграване. Мисля че достатъчно съм видял за mass effet за да мога да преценя дали ме кефи.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Sun Dec 23, 2007 6:25 pm

Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 23, 2007 6:55 pm

Логично :D Не , сериoзно казано сайта не е показател защото е силно PC ориентиран и повечето си признават че не са играли ME.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Dec 23, 2007 8:52 pm

Напротив, сайта е достатъчно обективен и дори си признават че не са играли ME-то (виж точно третия пост - на Dhruin - в коментарите). И за сметка на грубото пренебрегване на конзолите покриват над 90 % от инди заглавията, което си струва, поне според мен.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Dec 23, 2007 9:17 pm

RRSunknown wrote:повечето си признават че не са играли ME.
Как да тълкувам напротив, тъй като точно това съм написал- че не са играли МЕ и нямат база за сравнение. Точно че грубо пренебрегват конзолите.
Това че покриват underground заглавия и че са обективни по това което са изиграли няма нищо общо :wink:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun Dec 23, 2007 9:30 pm

Обективни са по ред други причини, които мисля че не е необходимо да изброявам, ако следеше сайта щеше да ме разбереш. Лично за мен е повече от показателен факта че за Witcher-a има заделен специален форум, а темата за ME имаше-нямаше 3 страници.

Впрочем, за да бъдем обективни, The Witcher водеше със огромна преднина и в анкетата на RPGVault за ролева игра на годината ...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 24, 2007 12:17 am

Обясни го на AlDim ако си прочел по- нагоре щеше да разбереш че аз твърдя че Уичъра е по- добрата игра а не обратното :wink:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 24, 2007 12:42 am

А ако знаеш колко ме грее какво мислят Пенчо и Генчо.
Ти не можеш да твърдиш каквото и да е без да си пробвал и двете. Т.е. можеш, но изглежда глупаво.

И бтв, като става въпрос за това кой какво харесва, няма такова нещо като "обективност", колкото и анкети да се направят. Всеки с мнението си.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 24, 2007 12:58 am

Просто си знаех че ще се обадиш без да осмислиш какво съм написъл.
Добре не мога да твърдя кое по - добре- сайта твърди , върви да и спориш и със тях. Тая работа за обективизма не мога да разбера дали се отанся за мен или за Armagedon така ако е за мен- 5 реда по- нагоре именно аз твърдя че сайта не е обективен.
Поне 10 пъти казах че изразявам лично мнение.
Теорията че не можеш да оцениш нещо ако не си играл 20 часа е смешна- и първия един час е напълно достаръчен за отсееш дали дадено заглавие ти допада или не.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Dec 24, 2007 2:09 am

Говорех за убер-обективната РПГ анкета, която цитираше Армагедона. Пък то и Mass Effect е едно РПГ...

Иначе в игра, в която почваш стил Gears of War, после изиграваш 3-4 часа KotOR и изведнъж те метват в комбо от горните две и Star Control 2, определено не мисля, че да хврълиш един бегъл поглед е достатъчно.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Dec 24, 2007 2:46 am

Ааа сега се рабрахме :wink: , Star control частта не съм я виждал но звучи яко, нищо лошо няма когато има екшън и аркадни елементи в РПГ особенно когато са вкарани кадърно 8-) .

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 27, 2007 8:03 am

Поиграх Witcher-а най-накрая. Доста интригуващ изглежда, но и той има дървенийки и тегавинки като Mass Effect. Като за начало - изискванията му са по-едрички от това, което дава. При мен на medium много от кътсцените са slideshow-ове, а геймплея е нейде на границата на играемото (до към 25 кадъра); това на Sempron 3300+, 1GB RAM, 7600GT. За безумното количество лоудинги (и дължината им) да не говорим. Боксът ме е разглезил предостатъчно, за да не се примирявам с това, така че някой друг път ще го играя явно (най-добре вярно да му направят конзолна версия :P).
Друго - битките са интересни като идея, но леко посредствени като изпълнение. Сигурно и тук се минава с оправданието "ма то е RPG!", ма на мен не ми минава. За всеки случай ми се струва, че би се управлявало по-добре с падче. И без това е доволно семпло. Вразите са си типична армия от клонинги. Озвучаването не е на нивото на Mass Effect, но то какво ли е? Интерфейсът е донякъде претрупан и неинтуитивен.
Но как да е, видял съм само tutorial нивото, така че ще се въздържа от генерални коментари. Като цяло кефи доста играта, просто хайпът й идва множко. Най-много ме радва, че сетингът е по-различен от обичайния и напомня за Flesh & Blood.

Бтв добре че тоя Лео пукна по бързата процедура, не мога да понасям ходещи клишенца. :lol:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Dec 27, 2007 8:30 am

Поне стигни до втория чаптър, максимум 3-4 часа игра е, тотално се променя игричката наистина. Странно на мен лоудингите след 1.2 пач и с 1 ГБ рам са ми доста кратички (в сравнение с като излезе).

Бтв ду фийл флатърд, прекъснах си Ай Ем Леждънда специално за теб! :lol:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Dec 27, 2007 9:41 am

Ай какво?

Иначе 1.2 ми прави проблеми и не го сложих. Но както и да е - играта не върви достатъчно приемливо, за я подхващам сега, така че ще я оставя за друг път.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Dec 27, 2007 9:45 am

Странно, че ти прави проблеми:(. Без него наистина е много по-зле.

I Am Legend, с Уил Смит нов филмец доста чакан (поне от мен).

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests