храните/напитките, които (не) харесваме

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Apr 11, 2004 3:01 pm

Снежанката и руската вярно са страхотни. От салататите на мен също са ми любими прясно зеле с много оцет и сол, както и най-обикновената комбинация от домати и сирене без нищо друго.
Халвата е сладка, което автоматично я поставя на челно място в личното ми меню. Същото се отнася и за меда:)
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Apr 11, 2004 7:50 pm

А мойта любима салатка е зелена салата с репички, маслинки, яйчице... Много обичам:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Apr 11, 2004 7:58 pm

fuck ячице!!!!
особено твърдо сварен жълтък(всъщност каъвто и да е жълтък)!!!!
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Apr 11, 2004 8:01 pm

Значи аз различавам салатите на майонезени (ака кенарки, ака ония в кутийките, дето вече не са само кенарки) и нормални.

От нормалните обичам зелена салата, обаче за препоръчване без лук и с поне 1/3, а по възможност и повече краставици. Не съм умрял толкова за марули, репи и чесън. Иначе класиката си е домати с краставици, салатата номер едно евър просто. Без магданози, без сякви дивотии, дори без сирене. Сол, оцет, олио и блаженство, тва е. Зелева също става, най-добре с краставици, може и сама.

А от майонезените съм фен на снежанката и на тиквичките с мляко, отвреме-навреме ям и европейска дето е с царевица, ама пък има и моркови, и престиж дето е като руска, ама с печени чушки допълнително вътре. И зеле с моркови, де.

А, и настъргани моркови с чесън, орехи и майонеза е гениална салата.
This is it. Ground zero.

User avatar
Icy Dawn
Merchant
Posts: 81
Joined: Wed Feb 18, 2004 8:17 pm
Location: lost in space

Post by Icy Dawn » Sun Apr 11, 2004 8:30 pm

Та така, какво стана - любителите на сурови дюли колко станахме, броейки и мен ? :lol:
Мор, това в първия ти пост за сланинките, жилите, малките бели неидентифицируеми неща и подобни - точно в десетката! Отврат... :evil:

Иначе истината е, че съм луд поклонник на следните: копър, гъби, мляко(предимно прясно, понякога кисело, ама при смекчаващи обстоятелства), салатки всякакви(ама не от тия "майонезени"-те, изключая Руската, обаче тя трябва да е направена както трябва!), грах, моркови(хич не ми бутайте морковите!), пъпеш, диня и изобщо плодове всякакви, но само в сурово състояние - всичко останало си е направо прекалено сладко, въпреки че за шоколад човек мога да убия, както и за сладолед, особено ако из него могат да бъдат открити кокосови стърготини и орехи, ммм :D

Зеленчуците ги обичам сурови, но това което може да ме отврати от живота и да ме накара да поискам да се хвърля от прозореца (9 етаж) са бамя и готвени домати - гадни колкото си искате просто, толкова са лигави, че имам чувството, че са изпълзели от стомаха(или каквото там си имат) на нещо много ... аррргх, дори като си мисля за това и ми се приисква да си пасирам мозъка...

Вайй, забравих пиенето, анатема! Ами аз по принцип ракия, мастика и уиски не пия, за разлика от водка, текила, вино всякакво и бира, дали не забравих нещо? ... сигурно. От безалкохолните не пия само неща, намирисващи на касис, иначе претенции нямам, като си уважавам най-много водата, без значение от къде е, стига да няма някаква съмнителна ръждива утайка.
"Във физиката броенето е като при дивите племена - едно, две, много..."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Apr 12, 2004 10:53 am

Ама дюли и аз обичам бе!
То, като се замисля, ко ли не обичам, даже и бамя обичам:) И охлюви, много вкусно е т'ва охлювът, хич не са прости французите!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Mon Apr 12, 2004 11:12 am

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 11:01 am, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Apr 12, 2004 7:29 pm

Понеже става дума за салати, чувствам, че трябва да се включа. Зелената салата управлява, освен ако някой (да се чете брат ми) не прекали с зеленият лук в нея. Салатата от зеле също си я бива, само да не попаднеш на някоя много безвкусна зелка. Руската салата грубо sux, a млечната е ужасна с копър и такива треволяци и прекрасна без тях.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Mon Apr 12, 2004 7:40 pm

Всички салати са много вкусни, само да нямат оцет. Просто им разваля вкуса! :(

Тиквички също обичм много - най-вече печени, може и с кисело мляко. И кенарката тиквички с извара е много добро попадение.

А руската с колбас е отврат и половина!

User avatar
Icy Dawn
Merchant
Posts: 81
Joined: Wed Feb 18, 2004 8:17 pm
Location: lost in space

Post by Icy Dawn » Mon Apr 12, 2004 7:51 pm

Това за оцета го подкрепям с две ръце - къде по-добре си е залената марулена салатка с лимон, репички и задължително копър и почти толкова порядъчно количество зелен лук. Но пък на краставиците не държа, само разводняват вкуса. Тях ги ценя само в комбинация с домати на шопска салата с много сирене!
"Във физиката броенето е като при дивите племена - едно, две, много..."

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon Apr 12, 2004 7:53 pm

обаче хубави са зеленийте(демек зелки и тем подобни) ако са пресни и сочни, не изсъхнали
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Mon Apr 12, 2004 8:13 pm

Мне, не сте прави. Оцетът си е много яко нещо. На мен най-любимата ми салата е прясно зеле с много оцет.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Apr 13, 2004 7:46 am

Най-важното е, че олиото ако се замени с зехтин в умерени количества, а оцетът с лимонов сок (за предпочитане свежо изцеден) салатата има шанс да е супер, ако в нея няма трева.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 13, 2004 10:30 am

Ей, Алекс, не можа да станеш тревопасно и туй-то:Р Иначе иаз си правя салатките със зехтин и лимон, щото от оцета се давя:( Веднъж даже щях да умра, така ме задави:((( Гори ми гърлото и ме тормози, не знам, може да е нещо алрегично? Та затова - прясно изцеден лимонов сок! Хич не е лошо така:)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Apr 13, 2004 11:20 am

Домати. И гъби.
Мразим домати, безценни, дассс. Но и гъби мразим. Ама доматите ги мразим повече, любезни мой. Нее, безценни, гъбите ги мразим повече, Нека има мир, любезни, и двете ги мразим мнооого.

Такива работи с доматите и гъбите. А иначе съм върл фен на чистата свинска пържола, руската салатка и всички картофени производни (разбирай картофена салата, супа, яхния, пържени картофи...) Дините и ябълките мачкат от разните му плодове, а за салата краставичките рулират.
Elves dig rocket launchers.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest