F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Apr 10, 2012 4:05 pm

Абе когато отворя програма в таскбара се появява иконката й, как да го направя на таб? Иначе имам същите проблеми като Моридин, особено Мозилата ми е направо нечетима. Ок страниците мога да ги зуумна, ами останалото? :cry:

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 10, 2012 5:52 pm

Някаква идея на колко време трябва да се носи за почистване на вентилацията лаптопеца, че си стана година. Те подложката духат вентилаторите през едра мрежа ама софийски въздух... На тоя модел е много странно сложен изхода за топъл въздух - освен отзад е и широко отворен пред монитора където се сгъва той... като си сложа ръката мжду тонколонките докато джитка и пече доста неприятно.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Tue Apr 10, 2012 8:29 pm

Особено ако го ползваш вкъщи, има смисъл да се почисти. Както май бях казал по-рано в темата, лаптопите са много чувствителни на замърсяване. Дори малко полепнал по радиаторите прах и друга мръсотия влошават топлоотдаването значително.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 11, 2012 7:34 am

Delegat wrote:Абе когато отворя програма в таскбара се появява иконката й, как да го направя на таб? Иначе имам същите проблеми като Моридин, особено Мозилата ми е направо нечетима. Ок страниците мога да ги зуумна, ами останалото? :cry:
И аз мисля, че това DPI не работи точно както си мислят Драгън и АлДим.

А между другото не ти разбрах въпроса. Програма да направиш на таб??
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 11, 2012 7:39 am

Mindcrime wrote:
Moridin wrote:XPS-а взех, но пък не ти разбрах коментара :mrgreen:
Така е когато пишеш нещо, вършиш друго и мислиш за трето :D. Мисълта ми беше че, XPS-a е най-близкото до геймърска машина което Dell вадят като самостоятелна марка(демек изключваме "извънземните" от уравнението). Като такава очаквах повечко откъм охлаждане и коментара ти
По-големият проблем обаче е, че се сблъсках с някаква явно добре известна и документирана болка на тия модели, която Делл упорито отказват да признаят, а именно - вентилаторите им си играят на ролъркоустър, т.е. седят на 0 през повечето време, но в момента, в който процесорът направи пик, вентилаторът зашумява като ято отлитащи гъски за секунда-две и после пак спира, вместо да поддържа нискооборотно въртене и да не позволява изобщо да се загрее толкова процесорът.
ме учуди доста. Най-малкото предполагах, че ще вземат една две идеи от под-бранча си и поне с това няма да има проблеми, но явно не е така.
Така е - XPS се водят най-високият мултимедиен клас на Делл, на границата до геймърски комп. Проблем обаче не е самото прегряване - лаптопът определено не прегрява. Проблем е поведението на вентилатора. Вместо да поддържа някакви ниски обороти през цялото време, той стои нулев, а когато процесорът се загрее малко при някакъв пик, се включва вентилаторът на пълна мощност и е много шумен, после пак спира. Адски е досадно.

И за да решим окончателно въпроса - в крайна сметка продължавам да мисля, че за тия пари това беше най-добрият възможен избор, като изключим липсата на ССД, но и това ще оправим след няколко месеца. Другата драма е, че усб портовете са само 3, а не 4, но затова пък два от тях са 3.0, което е cool enough. Все пак има и хъбове. Звукът на по-малко от половин мощност е по-силен от Леновото на приятелката ми на пълна мощност, и има суббуфер. Цветовете са невероятни и за съжаление май е последният модел с този екран засега, тъй като новите XPS-и ще върнат WLED екрана, за да снижат цената, доколкото разбрах. Изобщо има какво да му харесваш, а се надявам, че проблемът с вентилатора ще бъде софтуерно оправен с някой биос ъпдейт.
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 11, 2012 9:20 am

Нещо 3рд парти програмка за контрол на вентилаторите няма ли за твоя, примерно http://www.diefer.de/i8kfan/ или от сорта?
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Apr 11, 2012 10:58 am

Аз се оправих, трябвало да разчовъркам настройките на таскбара :D Но все още не знам как да увелича надписите и иконките в някои програми като Мозилата :cry:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 11, 2012 4:55 pm

Вдигна ли DPI на Windows? Помага донякъде, специално с Мозилата, но не за всичко.
This is it. Ground zero.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Wed Apr 11, 2012 10:34 pm

Дигнах го на 125%, нямаше кой знае каква разлика :cry:

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Apr 12, 2012 2:46 am

Разликата е най-явна при 150%.

Иначе IE бачка най-добре при това приближение.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Apr 12, 2012 10:28 am

Довечера ще тествам с ИЕ9 как е :)

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Apr 12, 2012 10:46 am

И аз в началото имах проблем с шрифтовете, но си го нагодих като дигнах DPI на 125%(150 ми е множко). Още, на някои сайтове трябваше малко да зуумна(с пада) за да станат четливи в това число и Шадоуденс. От там на сетне явно Хрома "усети" какво се опитвам да правя всеки път и вече автоматично ми отваря всички сайтове с тоя зуум с който настроих първите десетина. Това не знам дали е точно функция на Хрома, но е факт, че вече над седмица не ми се е налагало да си играя с мащабиране на който и да е сайт.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Apr 15, 2012 8:21 pm

И аз в скоро време ще сглобявам машина ... май най правилния цулкъл на ъпгрейд засега се очертава 3 години на процесор и 2 на видеокарта.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Apr 18, 2012 6:17 pm

Обаче лявата колонка дефинитивно ми избушва на по-висок звук ;(
как мразя да се разправям...
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Thu Apr 19, 2012 12:17 pm

Я дайте някакви идейки по един казус.

Вчера бях в едно приятелче на гости, има хубав хол(в къща живее) където си е сложил еднамного яка Bravia. Към нея е вързал две големи колони, но за да направи връзката ползва едно ДВД като усилвател. Лаптопа му е някакъв старичък, няма HDMI и когато тръгва да връзва колоните към него, ползва стандартен 3,5 кабел който мушка в жака за слушалките. Въпроса ми е: ако му вземем един нов хубав лаптоп, има ли някакъв сплитер или нещо подобно чрез което, когато си върже лаптопа към телевизора през HDMI, звука да излиза от колоните а не през спийкърите?
Не знам дали го обясних правилно, но ако някой може да помогне ще съм му много благодарен.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests