F1 за нова машина :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Apr 05, 2012 10:06 pm

Как ще го връщаш за такива "проблеми" бе?

Това с Game of Thrones е от сорса - и компютър на НАСА ще го подкара по същия начин :mrgreen:

Колкото до zoom-а, това обиновено става заради темата, която си избрал - тя Windows Aero ли е или е Basic? Абсолютно всичко се зуумва хардуерно, няма значение дали е IE, Skype или нещо друго, освен ако не си решил да ползваш Basic тема (или евентуално компа я пуска сам, докато е на батерия, за да "пести" - това също е елементарно да го оправиш от Power Options). Въобще да връщаш компютъра за подобно нещо е като да си върнеш обувките, защото не знаеш как да си вържеш връзките. :P

п.п. Сори за острия тон, но на мен прекалено често тръгват да ми връщат "бавни" компютри с i7 и 8GB RAM за подобни "проблеми".

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 05, 2012 11:06 pm

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Apr 05, 2012 11:15 pm

как смятам да си го прибодна това кулърче да видя моя и-750 ще качи ли до 4.2 и да си спестя ъпгрейда за тази година на цпу-то.

http://www.dekada.com/catalog/cpu-coole ... -1177.html
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 09, 2012 1:55 am

AlDim wrote:Как ще го връщаш за такива "проблеми" бе?

Това с Game of Thrones е от сорса - и компютър на НАСА ще го подкара по същия начин :mrgreen:

Колкото до zoom-а, това обиновено става заради темата, която си избрал - тя Windows Aero ли е или е Basic? Абсолютно всичко се зуумва хардуерно, няма значение дали е IE, Skype или нещо друго, освен ако не си решил да ползваш Basic тема (или евентуално компа я пуска сам, докато е на батерия, за да "пести" - това също е елементарно да го оправиш от Power Options). Въобще да връщаш компютъра за подобно нещо е като да си върнеш обувките, защото не знаеш как да си вържеш връзките. :P

п.п. Сори за острия тон, но на мен прекалено често тръгват да ми връщат "бавни" компютри с i7 и 8GB RAM за подобни "проблеми".

Така, след няколко дни тестване и четене.

Това с Гейм ъф Троунс не можах да го възпроизведа при друго видео, следователно явно наистина е проблем на файла/кодирането му/уотевър.

Това със зуумването не е баш така. Прилагам скрийншоти, да се види за какво става дума. Не знам ТОЧНО как работи DPI сетингът, т.е. с какво е различен от смяна на резолюцията, но е очевидно, че не влияе по еднакъв начин на всичко.

Давам следните примери:

Скайп- след като на ръка си увеличих шрифта в прозорците, се чете. Няма как обаче да пипна шрифта на интерфейса му, който е престъпно дребен (близо два пъти по-дребен от уиндоуския шрифт, който се вижда в менютата).

Хром- абсолютно неафектиран от качване на DPI. На скрийншота се вижда какво става след зуумване от самия хром на 125% (слава богу може да се сетне за всички страници, а не на всяка поотделно) - текстът на страницата е четим, но бутоните на тулбара си остават точно както да не съм пипал DPI, същото важи и за таб-хедърите, които по някаква причина са по-големи в примерно файърфокс.

Интересно, че това ми наблюдение не е съвсем вярно, тъй като макар между 100% и 125% DPI разлика да няма, 150% DPI води до видима разлика, но всичко става прекалено размазано и грозно, което убива смисъла от упражнението.

(за протокола, на Аеро съм и не го превключва на бейсик, първо че съм на ток, второ че то изкарва туултип, когато го прави това)

Както и да е, стигнах до някакво задоволително положение, макар че е меко казано досадно да трябва да го нагласям за всеки софтуер.

По-големият проблем обаче е, че се сблъсках с някаква явно добре известна и документирана болка на тия модели, която Делл упорито отказват да признаят, а именно - вентилаторите им си играят на ролъркоустър, т.е. седят на 0 през повечето време, но в момента, в който процесорът направи пик, вентилаторът зашумява като ято отлитащи гъски за секунда-две и после пак спира, вместо да поддържа нискооборотно въртене и да не позволява изобщо да се загрее толкова процесорът.

Уъркараундът е ефективно да не ползваш външната графична карта почти за нищо и да забраниш intel turbo boost, с което се лишаваш от 20% от оптимума на процесора, които arguably едва ли ти трябват докато браузиш, но пък защо тогава изобщо да си взима човек такъв лаптоп.

При това не е особено работещ уъркараунд. Наистина вентилаторът се чува по-рядко, но продължава да прави същото нещо. Не е ясно и дали проблемът е в биос, в хардуера, или в драйверите. Четох един репорт, че това не се наблюдава под линукс, което говори, че са драйверите, но все пак втф......

Ако не беше тоя вентилатор, се бях решил, ама откакто започнах да чета повече за проблема и все повече ме дразни шумът!

п.п. тия скрийншоти са по-големи отколкото се виждат на екрана :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Apr 09, 2012 3:10 am

Еми казах ти по назад в темата какво значение има конструкцията но твърдяхте че това не било важно ...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 09, 2012 7:33 am

Като цяло, поправи ме ако греша, твоят съвет се свеждаше до - вземи си или лаптоп за 3000 лв (невъзможно), или пак такъв но втора ръка (за мен - неблагонадеждно).

По въпроса за конструкцията, една от причините ми за този лаптоп срещу асуса беше по-стабилната конструкция, по-високия клас и повечето метал.

Въпросът е, че в крайна сметка започвам да се питам трябват ли ми наистина fullHD и външна карта, ако първото го лъжа, че не е FullHD, за да не си извадя очите с него, а външната карта не само че не ми се налага почти никъде (може би само при филми), а и трябва експлицитно да я забранявам, за да не духа силно.
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Apr 09, 2012 8:28 am

Ако искаш тих лаптоп, вземи си Mac (те всичките са с пасивно охлаждане). Кажи-речи всички други висок клас лаптопи са шумни по правило. За средния клас тези с AMD процесори са значително по-хладни и ефикасни при употреба на батерията.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Apr 09, 2012 5:44 pm

Бизнес класовете не са шумни.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 09, 2012 6:18 pm

Жоре жорее все едно любовница избираш ;рр
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon Apr 09, 2012 9:32 pm

Добре аз наистина не разбрах ти(Moridin) какво взе в крайна сметка, XPS-а ли? Щото ако той така се държи толкова странно си е направо уау! Все пак, това е най близкото до геймърски лаптоп което те, като самостоятелна марка вадят в момента.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Apr 09, 2012 10:03 pm

XPS-а взех, но пък не ти разбрах коментара :mrgreen:
2 бона са баси естествено, че ще избирам дълго, повечето любовници са по-евтини :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Apr 10, 2012 3:53 am

RRSunknown wrote:Бизнес класовете не са шумни.
Зависи изцяло от модела. И колкото и да не са шумни, пак имат вентилатори, които се включват отвреме навреме.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Apr 10, 2012 9:51 am

Moridin wrote:XPS-а взех, но пък не ти разбрах коментара :mrgreen:
2 бона са баси естествено, че ще избирам дълго, повечето любовници са по-евтини :mrgreen:
Щом го казваш това, Мели опредлено може да спи спокойно че нямаш една. Личи си че не си имал връзка извън друга връзка :P
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 10, 2012 2:14 pm

Е, ставаше дума за веднъж, не завинаги :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Apr 10, 2012 3:56 pm

Moridin wrote:XPS-а взех, но пък не ти разбрах коментара :mrgreen:
Така е когато пишеш нещо, вършиш друго и мислиш за трето :D. Мисълта ми беше че, XPS-a е най-близкото до геймърска машина което Dell вадят като самостоятелна марка(демек изключваме "извънземните" от уравнението). Като такава очаквах повечко откъм охлаждане и коментара ти
По-големият проблем обаче е, че се сблъсках с някаква явно добре известна и документирана болка на тия модели, която Делл упорито отказват да признаят, а именно - вентилаторите им си играят на ролъркоустър, т.е. седят на 0 през повечето време, но в момента, в който процесорът направи пик, вентилаторът зашумява като ято отлитащи гъски за секунда-две и после пак спира, вместо да поддържа нискооборотно въртене и да не позволява изобщо да се загрее толкова процесорът.
ме учуди доста. Най-малкото предполагах, че ще вземат една две идеи от под-бранча си и поне с това няма да има проблеми, но явно не е така.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests