Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 22, 2011 8:44 pm

Нда, наистина е било така. Проверих. Очевидно бъркам. Но определено не бъркам, че след това имаше драстичен спад в цената на суровия петрол, който у нас не беше отчетен именно заради резервите, дето ги имали от скъпия (не ми се търси, но се осланям на паметта си, тогава това изявление доста ме беше озадачило), после цените на бензина не толкова падаха, колкото спорадично отбелязваха някакви колебания от няколко стотинки нагоре-надолу, в резултат на което при днешните цени на петрола цените на бензина са същите като при пика от 2008. Което какво значи? Ако не дай си Боже пак петролът стане 150 за барел, че бензинът ни ще чукне трите лева ли, що ли?

И твърдо държа и на втората част от мнението си. В предишното правителство имаше двама изявени смешници - премиера и онова Петър Димитров. В това да има да няма един-двама, дето не изглеждат като нещо, дето от психиатрията си го търсят срещу възнаграждение. :?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 22, 2011 8:48 pm

Аз да кажа за мързеливите българи - сега съм в Канада и тук работя ПО-МАЛКО отколкото работех в България. Като все пак бачкам повече, отколкото средно-статистическия канадски чиновник, който е с много фиксирано работно време и почивки за обед от по 1 час и т.н. Тук за ПхДтата песни се пеят за това колко трудоемки са и всички чакат с нетърпение да дойде мига, в който да почнат работа и да сдобият и те фиксирано работно време и безкрайна обедна почивка.
Така че аз познавам много НЕМЪРЗЕЛИВИ българи, семейството ми е от тях. Родителите ми работят по 10 часа на ден, 6 дни в седмицата. Така че глупости за това колко малко работели българите НЕ ЖЕЛАЯ да слушам. Аз канадци и прочее западняци, които да стоят в унито до 4 сутринта не познавам. За сметка на това познавам няколко такива българи, а и аз съм го правила.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 22, 2011 9:12 pm

Ne znam kak e v univeriteta, no v retail i povecheto drugi sferi e korenno razlichno. Pada ludo bachkane s cel gonene na kapitalisticheskiq ideal, kato ot supervisors kato men i ot managerite ima oshte po-golemi ochakvaniq (specialno managerite rabotqt po 9.5-10 chasa na den s kum 30 min pochivka bez da im se plashta overtime, zashtoto sa na zaplata). Vakanciite sa nqkude na edna treta ot evropeiskite.

V iujnite evropeiski strani se raboti po-lejerno kato cqlo. To i bashta mi vinagi e bachkal zdravo v BG, no za vseki kato nego v slujbata mu imashe 10, koito samo se motkaha.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Mar 22, 2011 9:26 pm

Да бе, ние ако не се пишем най-мързеливите или най-трудолюбивите не можем да спим просто. А нито едното от двете не е няква азбучна истина, но за сметка на това и двете много добре обслужват популистки цели. Примерно тройната коалиция е окрала трудолюбивия български народ, но ГЕРБ не успява да ни вкара ветлото бъдеще, щото всички лентяйстват вместо да му помагат и в частност да садят картофи.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Tue Mar 22, 2011 10:19 pm

The Dragon wrote:
ninja_senso wrote: дизела и газта се водят отпадъчни материали, а цената им е до небето.
Отпадъци? Това не е вярно може би от 1916 насам.
Прав си, просто нещо съм се заплеснал :) сори.
Относно за избранниците на народа - то винаги ми е било чудно, защо вместо да се оправят те стават все по-зле.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 22, 2011 10:21 pm

То тоя въпрос още Смирненски си го е задавал. :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Mar 22, 2011 10:22 pm

Amelia wrote:Аз да кажа за мързеливите българи - сега съм в Канада и тук работя ПО-МАЛКО отколкото работех в България. Като все пак бачкам повече, отколкото средно-статистическия канадски чиновник, който е с много фиксирано работно време и почивки за обед от по 1 час и т.н. Тук за ПхДтата песни се пеят за това колко трудоемки са и всички чакат с нетърпение да дойде мига, в който да почнат работа и да сдобият и те фиксирано работно време и безкрайна обедна почивка.
Така че аз познавам много НЕМЪРЗЕЛИВИ българи, семейството ми е от тях. Родителите ми работят по 10 часа на ден, 6 дни в седмицата. Така че глупости за това колко малко работели българите НЕ ЖЕЛАЯ да слушам. Аз канадци и прочее западняци, които да стоят в унито до 4 сутринта не познавам. За сметка на това познавам няколко такива българи, а и аз съм го правила.
Най, ама най-добрият ми приятел от 6 години живее в Монреал и казва абсолютно същото.
Не са мързеливи българите. Но са страшно обезверени - от 20 години системата у нас е такава, че законно да не можеш да направиш нищо. Никога. По никакъв начин.
Още преди години един мой познат, завършващ "счетоводство и контрол" беше направил курсова работа за дейността на хипотетично ООД, което произвежда идеална стока с ниска себестойност, висока пазарна цена и 100% продажба. Това ООД взема кредит, за 1 година развива търговска дейност, накрая си плаща всички задължения към държавата и кредиторите и... фалира. :shock:

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Tue Mar 22, 2011 10:27 pm

Zeiss_optik wrote:Най, ама най-добрият ми приятел от 6 години живее в Монреал и казва абсолютно същото.
Не са мързеливи българите. Но са страшно обезверени - от 20 години системата у нас е такава, че законно да не можеш да направиш нищо. Никога. По никакъв начин.
Още преди години един мой познат, завършващ "счетоводство и контрол" беше направил курсова работа за дейността на хипотетично ООД, което произвежда идеална стока с ниска себестойност, висока пазарна цена и 100% продажба. Това ООД взема кредит, за 1 година развива търговска дейност, накрая си плаща всички задължения към държавата и кредиторите и... фалира. :shock:
На мен накрая преподавателят, преди години, ми даде 1мил съществени причини, че съм щял да имам по-голям успех в Македония :evil:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 23, 2011 4:05 pm

Мегаломанията чуството за превъзходство на българските новобогаташи...
http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3699451
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 23, 2011 4:37 pm

Бе тоя е минал покрай новобогаташ, освен ако не включим в тая категория и милионерите с давност петнайсетина години ;)

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Mar 23, 2011 5:03 pm

Мммм, нали знаеш, че "новобогаташ" е "титла", която остава за цял живот и зависи по-скоро от произхода/семейството/рода на имащия я, а не от момента, в който се е позамогнал?
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Wed Mar 23, 2011 5:11 pm

Особено в България, държавата на старите аристократични родове и дълбоките благороднически традиции. ;)

Иначе този е един от не само оцелелите, но и продължаващи да са сериозни играчи, така че от своя гледна точка има основания да е арогантен.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Mar 23, 2011 5:25 pm

http://dnes.dir.bg/news/goriva-merki-si ... 63154?nt=4

Дори и относително добрите новини пак нагарчат.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Mar 23, 2011 9:04 pm

http://dnes.dir.bg/news/sliven-banka-gr ... 64652?nt=4

Моля не се осирайте ... този път поне.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Mar 23, 2011 9:15 pm

:shock:
Кат дивия запад... Тва май не се беше случвало у нас още.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests