Онуй за Опиц

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Jan 03, 2013 12:09 am

Ей... тая пушка не ти дава мира, бре! :lol:
Уверявам те обаче, че който и да е американски президент или държавен секретар - без разлика от коя партия са - само с подпис е убил много повече хора, отколкото някой може да убие с пушка през целия си живот.


@ tigermaster: Причините, заради които искат свободата на Опиц и на Викернес, нямат нищо общо. Съмнявам се някой да е фен на иконите на Опиц, както на музиката на Бурзум. Тук положението е принципно - от двамата, извършили престъпление има ли някой, който заслужава снизхождение. Мисля, че има - и това е Опиц. Обществото ни е изнервено и озлобено от ширещата се и абсолютно безнаказана престъпност. Опиц ли е по-голям престъпник от Ставински или Маргините, че той да лежи в затвора, а те - не? Щото ако питаш съдия Елена Авдева, подписала решенията им - би трябвало да е така.
Last edited by Zeiss_optik on Thu Jan 03, 2013 12:30 am, edited 2 times in total.
Hemos pasado!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 03, 2013 12:25 am

Zeiss_optik wrote:Ей... тая пушка не ти дава мира, бре! :lol:
Уверявам те обаче, че който и да е американски президент или държавен секретар - без разлика от коя партия са - само с подпис е убил много повече хора, отколкото някой може да убие с пушка през целия си живот.
Пък аз те уверявам, че нищо от това няма отношение към двата ми поста на предната страница и мнението ми за теб.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Jan 03, 2013 12:29 am

ОК. В деня, в който започне да ми пука от мнението ти за мен - ще ти го напиша. Обещавам.
Hemos pasado!

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Jan 03, 2013 12:31 am

Zeiss_optik wrote: Уверявам те обаче, че който и да е американски президент или държавен секретар - без разлика от коя партия са - само с подпис е убил много повече хора, отколкото някой може да убие с пушка през целия си живот.
Съгласен съм с това - за съжаление вместо съд, после ги очакват почести и паметници. Да убиеш 20 американски деца с пистолет е зверство, но да убиеш същия брой афганистански деца с бомба е просто недоразумение.

Иначе по темата - представете си, че хванете крадец в дома си и вместо да го застреляте, го напръскате с лютив спрей в очите и викнете полиция. Дори и да стигне до затвора, той ще е вън след по-малко от месец - тогава няма ли да ви е страх от евентуално отмъщение? Веднъж е влезнал у вас, какво му пречи и втори път? За такава параноя говоря - както и да действаш, накрая ти го вкарват на теб. Просто съдебната система трябва да се смени изцяло, а методите на полицията да се модернизират малко.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 03, 2013 12:43 am

Mr. Nobody wrote:
Zeiss_optik wrote: Уверявам те обаче, че който и да е американски президент или държавен секретар - без разлика от коя партия са - само с подпис е убил много повече хора, отколкото някой може да убие с пушка през целия си живот.
Съгласен съм с това - за съжаление вместо съд, после ги очакват почести и паметници. Да убиеш 20 американски деца с пистолет е зверство, но да убиеш същия брой афганистански деца с бомба е просто недоразумение.

Иначе по темата - представете си, че хванете крадец в дома си и вместо да го застреляте, го напръскате с лютив спрей в очите и викнете полиция. Дори и да стигне до затвора, той ще е вън след по-малко от месец - тогава няма ли да ви е страх от евентуално отмъщение? Веднъж е влезнал у вас, какво му пречи и втори път? За такава параноя говоря - както и да действаш, накрая ти го вкарват на теб. Просто съдебната система трябва да се смени изцяло, а методите на полицията да се модернизират малко.
1. Първо, американците не бомбардират цивилни цели. Второ, когато това все пак стане, жертвите са косвени, а не ЦЕЛТА на атаката. Така че да, и в двата случая е трагедия, но сравнението звънти много на кухо.

2. Параноя или не, убийството си е убийство.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Jan 03, 2013 12:50 am

Roland wrote: 1. Първо, американците не бомбардират цивилни цели...
У-ха! Имаше един фейлетон от Арт Бъкуалд, който така се и казваше: "Само военни обекти". :mrgreen:
Впрочем не ни трябва да ходим чак до Виетнам,Ирак или Афганистан - само в Сърбия броят на невоенните цели надхвърляше десетократно този на военните.
Колкото до "косвени жертви - виж бате Арни какво прави в едноименния филм.
Hemos pasado!

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Thu Jan 03, 2013 1:03 am

Roland wrote:1. Първо, американците не бомбардират цивилни цели. Второ, когато това все пак стане, жертвите са косвени, а не ЦЕЛТА на атаката.
Имаш вид на интелигентен човек, но моля те не говори глупости. Само в Ирак жертвите са над 100 000 цивилни. А за бомбандировките на съседна Югославия през 1999 има и точни данни - напълно унищожени чрез бомбандировки са 35 висши учебни заведения, над 200 училища, 17 болници, 18 църкви и манастири. Жертвите са около 1000 деца. Всяка бомба, която е пусната е преценена. Все пак струват пари, не могат да се хвърлят на поразия.

Разбира се тук не включвам Афганистан, Либия, Панама и други държави с хиляди "косвени" жертви.
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jan 03, 2013 1:12 am

Zeiss_optik wrote:Съмнявам се някой да е фен на иконите на Опиц, както на музиката на Бурзум. Тук положението е принципно - от двамата, извършили престъпление има ли някой, който заслужава снизхождение. Мисля, че има - и това е Опиц.
Не, и двамата не заслужават снизхождение. Присъдата на Опиц е доволно лека въпреки целият медиен вой, а Бурзум определено заслужаваше по-тежка присъда и сигурно щеше да я получи, ако норвежците имаха такава. Даже оня урод неземен Брейвик, дето уби над 70 човека там, е осъден на същите години като Варг Викернес. Изобщо, социопати като тея тримата е добре да се държат изолирани от обществото.

Закво се коментира военната политика на САЩ обаче не разбирам??? Като къв аргумент за кво се дава в конкретната дискусия за Опиц???
Last edited by Amelia on Thu Jan 03, 2013 1:53 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 03, 2013 1:20 am

Да, и понеже съм интелигентен човек, правя разлика между "водим война" и "светът ми е крив, ше зема да пречукам няколко дечица и да си тегля ножа после".

Сега, ако искаш да си говорим как войната е гадно нещо, това е съвсем друга тема.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Jan 03, 2013 1:21 am

Roland wrote:Да, и понеже съм интелигентен човек, правя разлика между "водим война" и "светът ми е крив, ше зема да пречукам няколко дечица и да си тегля ножа после".
Като изключим дребния факт че има такива случаи в афганистан - някоя маринка превърта и избива някое семейство.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... mpage.html

Ето го ...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 03, 2013 1:32 am

Amelia wrote:Закво се коментира военната политика на САЩ обаче не разбирам??? Като къв аргумент за кво се дава в конкретната дискусия за Опиц???
Щото аз като изтъкнах каква жалка отрепка трябва да е човек, за да отсъжда кой имал повече право на живот, трябваше да ми се каже, че аз що пък бия малките негърчета.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 03, 2013 1:33 am

The Dragon wrote:
Roland wrote:Да, и понеже съм интелигентен човек, правя разлика между "водим война" и "светът ми е крив, ше зема да пречукам няколко дечица и да си тегля ножа после".
Като изключим дребния факт че има такива случаи в афганистан - някоя маринка превърта и избива някое семейство.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... mpage.html

Ето го ...
Да, същата разлика. Мерси, че илюстрира моя пример. Айде ся да се върнем на темата.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Thu Jan 03, 2013 1:34 am

Amelia wrote:
Zeiss_optik wrote:Съмнявам се някой да е фен на иконите на Опиц, както на музиката на Бурзум. Тук положението е принципно - от двамата, извършили престъпление има ли някой, който заслужава снизхождение. Мисля, че има - и това е Опиц.
Не, и двамата не заслужават снизхождение. Присъдата на Опиц е доволно лека въпреки целият медиен вой, а Бурзум определено заслужаваше по-тежка присъда и сигурно щеше да я получи, ако норвежците нямат такава. Даже оня урод неземен Брейвик, дето уби над 70 човека там, е осъден на същите години като Варг Викернес. Изобщо, социопати като тея тримата е добре да се държат изолирани от обществото.
За Викернес - фен съм му, но съм съгласен.
За Брейвик - споделям голяма част от "кодекса"му - но още повече съм съгласен.
Не съм фен нито на Опиц, нито на съвременната иконопис, нещо повече: отвращавам се от всеки, способен да нарани котка - но не съм съгласен. Защото въпросът за неговата свобода всъщност е въпросът за защитата, била тя и превантивна, от престъпността у нас. И доколко един превишил неизбежната отбрана човек е по-виновен от бездействалите институции, допуснали наркоман и рецидивист да вилнее безнаказано. Щото ако си бяха вършили работата - оня щеше да е жив и здрав, макар и в затвора. Заедно с хиляди други. И хората нямаше да се въоръжават кой с каквото докопа, сякаш има гражданска война.
Hemos pasado!

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jan 03, 2013 1:36 am

Ако Ставински няма нищо общо Цайса не е зле да спре да повтаря, че Опиц бил иконописец като някаква голяма заслуга. Защото за Ставински беше същата аргументацията - бил добър човек, имал заслуги.
Принципно и стрелбите му по животни, и незаконната му колекция от оръжия нямат общо извън изясняване на психопрофила на психопат с оръжия изживяващ се над закона който бог му говори кого да застреля - защото когато е стрелял изобщо не е знаел дали бягащия е наркоман или престъпник, а престъпление не е имало от негова страна.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 03, 2013 1:41 am

Няма такова нещо като "превантивна защита".
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest