Django: Unchained

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 21, 2013 5:20 pm

Жоро, за мен климактичната сцена достави. Героят на Валц не излезе от характер - това му беше характера. Той беше някъв нормален (на фона на тогавашните местни) свестен човек, който изриваше някви престъпници с пълното убеждение, че въпросните трябва да умрат, защото са вредили на невинни хора. Така го и обясняваше на Джанго. Пичът беше някакъв епичен идеалист, от онея увличащи се по легенди хора, които искат и те да живеят в легенда. Но в мига, в който трябваше да изиграе един от "престъпниците" и да гледа как пред него безнаказано се нанася вреда на невинни хора, самият той на няколко пъти "broke the character" който играеше. До степен, че накрая ученикът му, Джанго, взе да замазва ситуацията и да го учи как се прави. Той всъщност никога не е бил бедеса, който си мислеше, че е. През цялото време на масата докато си говореха с Ди Каприо усещах напрежението му, щото беше на ръба и скандализираното му отвращение и изумление от ставащото направо можеше да го пипне човек. И накрая, когато вече не издържа и не пожела да се здрависа с оня абсолютен морален изрод беше ебаси разкошното изпълнение. Ей така си отиде с достойнство човека - гениален персонаж!

Морве, за мен остава загадка как човек може да види от филм на Тарантино САМО цистерните кръв.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Jan 21, 2013 5:56 pm

Тоя спор го водих вече с Ицо. Не говоря за това, че изведнъж стана морален - както и сама казваш, той си беше морален (макар че и това дрънчи на кухо при сцената с бащата и сина в полето).

Т.е. не говоря за характера му, а за уменията му. В началото се справи с едно мигване с някакви закоравели слейвъри,
Spoiler: show
а тука не успя да омотае някакъв разглезен богаташ, куция му иконом и бойко борисов, при положение че и Джанго, и мацката бяха с него (трима на трима демек). ОКЕЙ, ясно че го имаше бойко борисов с двуцевката в гърба му, ама честно казано точно в тоя момент той дори не я беше насочил към Валц. В смисъл бяха го билдъпнали като доста по-бърз и ловък, затова разочарова. Хиляда пъти можеше да застреля бойко борисов и ПОСЛЕ лео....
This is it. Ground zero.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Mon Jan 21, 2013 6:45 pm

Интересни мисли по повод поредната расистка драма (очаквано) плюс интересни мисли за самия филм. http://www.escapistmagazine.com/videos/ ... ngo-Racist

БТВ, много ме изкефиха моментите с кръвта по бялото цвете и памука, плюс цялото противопоставяне на черния Зигфрид с белите лоши.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Jan 21, 2013 6:53 pm

Е той беше в средата на царството на лошите, в пещерата на драгона, дет се вика, освен това имаха и дамсел ин дистрес, който се предполагаше да спасяват, а не да затриват като колатеръл някакъв. Та доста вързани му бяха ръцете.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Mon Jan 21, 2013 7:42 pm

И на мен не ми е направило впечатление нещо да е ненаред от сядането на масата до първата развръзка, даже напротив, там са кой от кой по-премислени и яки моменти. Но и като цяло според мен не бива да се търси реализъм и логичност в историята, особено в третата част, в Кендиленд, там все пак започва легендата.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Mon Jan 21, 2013 9:12 pm

Сори, ама тоя филм не можах да го харесам. Има един-два готини лафа, актьорите са си на ниво, ама си е хаотичен, бутафорен, на моменти направо безсмислен, а и не особено забавен. Тарантино не знам кога последно е правил хубав филм, не знам и защо толкова го хвалят, че и за Оскар го спрягат.
Поредната манджа с грозде, която уж минава за хомаж, ама реално си е полюцията на дванайсет-годишно хлапе прекалило с комиксите и хоръра. Самоцелен, аматьорски написан и режисиран, с малоумно подбран саундтрак, съставен от черно, случайни радиоизпълвения и песни от по-добри уестърни.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Mon Jan 21, 2013 11:19 pm

Rentless wrote:Сори, ама тоя филм не можах да го харесам. Има един-два готини лафа, актьорите са си на ниво, ама си е хаотичен, бутафорен, на моменти направо безсмислен, а и не особено забавен. Тарантино не знам кога последно е правил хубав филм, не знам и защо толкова го хвалят, че и за Оскар го спрягат.
Поредната манджа с грозде, която уж минава за хомаж, ама реално си е полюцията на дванайсет-годишно хлапе прекалило с комиксите и хоръра. Самоцелен, аматьорски написан и режисиран, с малоумно подбран саундтрак, съставен от черно, случайни радиоизпълвения и песни от по-добри уестърни.
Image

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Jan 22, 2013 1:40 am

Strelok wrote:
Rentless wrote:Сори, ама тоя филм не можах да го харесам. Има един-два готини лафа, актьорите са си на ниво, ама си е хаотичен, бутафорен, на моменти направо безсмислен, а и не особено забавен. Тарантино не знам кога последно е правил хубав филм, не знам и защо толкова го хвалят, че и за Оскар го спрягат.
Поредната манджа с грозде, която уж минава за хомаж, ама реално си е полюцията на дванайсет-годишно хлапе прекалило с комиксите и хоръра. Самоцелен, аматьорски написан и режисиран, с малоумно подбран саундтрак, съставен от черно, случайни радиоизпълвения и песни от по-добри уестърни.
Image
С пиктограми ли ще си говорим? Или ще изкараш инструмента на Тарантино от устата си и ще ми кажеш нещо?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 22, 2013 2:25 am

Еми ние сме говорили преди това. Ти прочете ли?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Tue Jan 22, 2013 2:47 am

Някои са говорили, прочел съм... Други се правят на интересни и пускат снимки на дядо си.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 22, 2013 3:58 am

Да, ае плс който ше е картинно-остроумен, поне да пуска такива, дето са ясни какво казват. Щото Юлиан Вучков нищо не казва.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Jan 22, 2013 4:39 am

Сега как ми се налага да мълча смутено в ъгъла... Тва да не смееш да гъкнеш, щото ще се повториш, е голяма работа. :)

Само и аз да добавя към това на Моридин за излизането на Валц от ролята - ролята му всъщност беше на човек, на който генетично му е заложено да ненавижда расизма и робството. Всъщност всичко отиде по дяволите заради това "Dumas is black". Гримасата на Лео в тоя момент - priceless.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Tue Jan 22, 2013 12:09 pm

Rentless wrote:Някои са говорили, прочел съм... Други се правят на интересни и пускат снимки на дядо си.
Като си прочел, ти препоръчвам да се включиш в разговора, а не с нещо, което може да е първо мнение в темата - встрани от това, говорил си само общи приказки, на които човек няма какво да каже, и които всъщност напомнят немалко на дядото на стрелок.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Jan 22, 2013 1:02 pm

Добре, а какво всъщност му пречи да пусне общо мнение, въпреки че другите говорят за детайли? И аз направих горе-долу това.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Tue Jan 22, 2013 2:58 pm

Аз даже не съм го гледал, просто ми стана смешно колко елитарно беше мнението му.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests