храните/напитките, които (не) харесваме

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri Apr 09, 2004 8:05 pm

Това за размазването насред полянката с вафлички го подкрепям с две ръце. А в предния си пост май забравих да кажа, че ненавиждам рибата във всякакъв вид. Тази ми ненавист се простира и до всички храни от морски призход. Гадно ми миришат и тва си е. Не мога да преодолея себе си и да ги ям.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Apr 09, 2004 8:13 pm

Мор, Мат, айде да основем клуб на дюлюядците!:)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri Apr 09, 2004 8:20 pm

Хех, дори и да го направите пак ще си останете малцинство:Р аз веднъж опитах сладко от дюли, в интерес на истината не беше толкова лошо, но беше някак си...жилаво.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Apr 09, 2004 11:24 pm

Ако го направите клуба, бройте ме и мен вътре :) Не само, че ги ям дюлите, ами даже са ми любими. Ям с голяма наслада всякакви пресни плодове и повечето от зеленчуците. Когато са готвени пък, едвам ги понасям. Оттам и недоверито към повечето супи.

Сладко обичам, но обикновено в малки количества и не винаги. Има моменти, в които направи ми се повръща като вкуся шоколад :(

За лука и чесъна/копъра и магданоза съм същия като Мор, само дето по принуда ям каквото не обичам. Гъби мразех преди, но напоследък ми се вдига мнението за тях с всяко изминало ядене.

За битката между динята и пъпеша - винаги съм подкрепял watermelon-а пред гадния melon. Все пак, с първото и вода си имаш, пък и е с готини цветове - зеленко, червенко... само семките развалят работата.

А, как можах да забравя... ми хляба естествено. Т'ва като че ли е Царя :D

Всеядно животно съм си, общо взето, макар че като по-малък бях много злояд и сега го правя повече на инат. Най-вече благодарение на стола, в който се храня. Че там какво ли не съм похапвал... няма да изброявам, че ...:x :!: :cry:
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Apr 10, 2004 9:57 am

Мразя, ама много всякакви супи (с изключение на таратора, който е ХРАНАТА), дреболии и карантии, компоти, треви (освен ако не са във вид на ситно смлени подправки), сланини, жили и т.н. несмилаеми, но затова пък особено дъвкателни храни, които карат човека да се чувства като преживно животно.

Обичам - всичко сладко и солено във вид на тестени изделия или други такива хруски от типа "лапнеш нещо, глътнеш нищо", козунаци, чипсове, но не и хляб.

Морковите - и за сапун не стават, стават само за боя. Чушките и те, но доматките и краставиците си ги уважавам. Ям с удоволствие грах, картофи, ориз и зрял боб (зеления фасул ми е по-нелюбим и от морковите). Зелето го признавам само необработено.

А от напитките, пия само натурални сокове, предимно ананас и миринда лимон, ха, и да не забравя - минерална вода, всичко друго - в канала. На първо място алкохола.

От плодовете - ананас и праскови мога да ям сутрин обед и вечер и да не омръзнат. Другите плодове са ми нормално любими (но ги предпочитам недозрели, това и за прасковите се отнася, а и за доматите), с изключение на дълбоко ненавистните ми пъпеш и кайсии.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sat Apr 10, 2004 10:21 am

Козунаците и аз ги уважавам изключително много и дълбоко съжалявам, че ги ям само по Великден. В смисъл то и през останалото време могат да се намерят тук там, но не са така изпипани, а колкото да се каже, че има асортимент.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat Apr 10, 2004 4:46 pm

Аз пък обожавам домашната баклава на Баба. Толкова вкусна и в Турция не съм ял!

А иначе това, което най-често пия е вода от чешмата. :D Веднъж учителката ми биология като чу това, направо се ужаси. :D Ама какво сега, много си е вкусна.

Ракия и мастика не обичам. Водката пък я уважавам най-много с ананасов сок. И предпочитам вино пред бира!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Apr 10, 2004 6:18 pm

като стана дума за Турция, се сетих за дюнерите
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sat Apr 10, 2004 7:00 pm

Ами наистина ми е гадно киселото мляко, признавам си, ако трябва да съм честен не го понясям, освен от време на време на таратор. И боза, о да, как я мразя, пил съм може би само веднъж-два пъти в живота ми но просто я недолюбвам, самата идея че е копие на шоколодавото мляко ми въздейства и ми става още по-гадна.
Иначе едва ли има нещ по приятно от печена тиква, пък ако щете я харесвайте. :P
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Apr 10, 2004 7:29 pm

Пък аз не ям само бакла, праз с ориз, тиквички с ориз, домати с ориз мога да ям само ако съм с прилежно завързани очи, ориз в супа (ама пиле с ориз и изобщо ориз на фурна ям! Китайски пържен - също!) И по възможност избягвам зеления боб.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sat Apr 10, 2004 11:50 pm

Аз избягвам всички видове боб, което за мен е странно, защото по принцип обожавам зърнените храни, например грахът ми е много любим.
Дюнерите, как ги забравих. Понастоящем всеки ден обядвам точно с това:)
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Apr 11, 2004 10:03 am

И аз бях така, ма ся вече са ми доста бозави като за ядене и никога не мога да си изям цял.
Бтв бобът и грахът (барабар с лещата, баклата, соята и т.н.) са всъщност бобови, а не зърнени ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Apr 11, 2004 10:11 am

Така де, грешка на езика дет се вика:) Мерси за уточнението:Р
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Apr 11, 2004 12:21 pm

Та аз всички тез *бобови* храни ги ям, ма без баклата!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Apr 11, 2004 12:25 pm

Обичам и дюнери, но май предпочитам тост с две салати, да речем. То е защото хапвам с удоволствие всякакви салати. Особено Снежанка и Руска ...

Какво й е на бозата? Много си е хубава!

Като заговорихме за боза и се сетих за хлава. Е това е нещо невероятно! А, и меда също!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest