Номинации/награди Оскар 2005

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Mar 06, 2006 10:26 am

Ура, Brokeback не спечели оскара за най-добър филм въпреки всички прогнози. :)
Но знам ли, може пък Crash да е още по-зле...
Oscar results
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Mar 06, 2006 12:40 pm

Доста са интересни резултатите. И каква изненада само за 'Crash'...

Подразни ме това --> Achievement in music written for motion pictures (Original score) и Оскар за Броукбек :roll:, според мен и на Memoirs of a Geisha и на Pride and Prejudice саундтраците са по-хубави.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Mar 06, 2006 2:52 pm

Просто култова тема от форумите на IMDB и по-конкретно този на Brokeback:

http://www.imdb.com/title/tt0388795/board/nest/37768612

:D 8-)

Трябва да сте регистрирани там, за да я прочетете обаче.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Mar 06, 2006 3:21 pm

В интерес на истината Brokeback mountain наистина имаше добра музика, след като дори на мен ми направи впечатление.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Mar 06, 2006 4:21 pm

Приятна беше музиката, да, но далеч не толкова хубава, колкото в гейшата или Гордост и предразсъдъци.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Mar 06, 2006 5:29 pm

Ами не определяме наградите ние, за съжаление (а трябва :))

Иначе аз много се радвам за Джордж Клуни, че взе Оскар - просто си го заслужава човека, толкова усилия полага да прави нещо по-различно. Колкото до Crash!, и аз се изненадах, аз повече очаквах Мюнхен да вземе за най-добър филм. Всъщност и двата филма ми харесаха, но някак си Мюнхен ме трогна повече - дори го гледах специално втори път на кино. Също ме радва и наградата за Филип Сиймор Хофман, този индивид е просто уникален, може да играе на практика всичко. Всъщност снощи с умиление си го гледах в Twister като хард-рок маниак в екип от метеоролози (или по-скоро физици, или там както се наричат)
This signature is not yet rated

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Mar 07, 2006 10:39 am

дам,юра за недаването на ОСКАР на гей каубоите,ма Анг Лее зе за режисура което според мен пак не тряваше.но пък много се радвам на Crash щото човека сам си го е писал сценария и после направил 2 ипотеки за да го режисира,и забележете е...КАНАДЕЦ:))))вобще има надежда за оскарите май...
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Mar 07, 2006 11:17 am

Дам, наградите са тъпи ез южуъл, поне за мен, но ме радва, че на педалите са им спестили няколко ненужни оскара и са им дали само един незаслужен (за музика, защото е абс безлична, макар че изобщо не споделям, че в Гейшата или Г&П има кой знае колко по-добра)...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Mar 07, 2006 8:03 pm

Well, гледала съм и петте филма, чиито саундтраци бяха номинирани. Музиката на Гейшата и тази в 'Гордост и предразсъдъци' определено ми се сториха по-добри.

Тази в 'Мюнхен' съвсем не се забелязва (изключвайки женското виене в началото и края), във 'Вечният градинар' е с арабско-африкански мотиви и в интерес на истината ме подразни...

При всички положения Броукбек тук съвсем не си го заслужаваше :neutral:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue Mar 07, 2006 11:37 pm

Намерих нещо интересно, което е свързано донякъде темата:

Lucas: "The Blockbuster Is Dead"

Movie mogul George Lucas predicts Hollywood will soon start shifting away from mega-budget blockbusters in favor of making more independent films for less money. Alongside Steven Spielberg, Star Wars creator Lucas is cited as being chiefly responsible for the blockbuster phenomenon that has gripped the movie industry for the last three decades. But he now believes big-budget films can no longer be profitable and are going out of fashion, as evidenced by this year's Academy Award nominees, including independent movies Crash and Good Night, And Good Luck. Lucas tells the New York Daily News, "The market forces that exist today make it unrealistic to spend $200 million on a movie. Those movies can't make their money back anymore. Look at what happened with King Kong. I think it's great that the major Oscar nominations have gone to independent films. Is that good for the business? No - it's bad for the business. But movie-making isn't about business. It's about art. In the future, almost everything that gets shown in theaters will be indie movies. I predict that by 2025 the average movie will cost only $15 million."

http://imdb.com/news/wenn/2006-03-07/


Иначе за церемонията - мога да кажа, че съм гледал няколко до момента, а тази беше най-бледата от всички (и все пак не съжалявам, че не спах онази нощ). Иначе съм голям почитател на Нощта на Оскарите (има магия в нея), ама тази беше за мен доста далеч от нивото на предишните. И основната вина за това беше на водещия Джон Стюарт, който беше на светлинни години от предшествениците си Били Кристъл, Упи Голдбърг, Стив Мартин, да не говорим за Боб Хоуп. Джони се отдаде предимно на скучновати опити за хумор с няколко малки изключения. А уж бил даровит комик... Останалите участници също не допринесоха с нещо особено за повдигане на нивото, с изключение на неотразимия Джордж Клуни и страхотното изпълнение на Лили Томлин и Мерил Стрийп докато връчваха Оскара за цялостно творчество на Робърт Олтман.
За филмите няма какво да говоря - всеки си има собствено мнение. А и според мен противопоставянето не си заслужава. Както каза и самият Джордж Клуни докато си взимаше наградата (цитирам по памет): "Не разбирам как може да се сравняват изпълненията ни и да се определя кой е най-добър, освен ако всички не изиграем една и съща роля..."
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Mar 08, 2006 12:00 am

But movie-making isn't about business. It's about art.
Джордж Лукас да каже подобно нещо? :shock:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 08, 2006 9:19 am

Малко лицемерно, да. А за мен магията на нощта на оскарите умря нейде преди 6-7 години...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests