WarCraft III

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Feb 08, 2004 10:03 pm

Dragon - не помниш ли оня пич, който питаше за ВЦ 2 в сайта на Снежната Буря: "Как мога да спра блъдлъстнати огрета, които са пред мойта база" - отговор: "Не можеш". Склонен съм да посъглася - минават през базата като нож през масло :) В 3-ката вече не е толкова мощен - демек възможно да е го спреш, но пак върши страхотна работа :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Feb 09, 2004 1:28 pm

Ама аз в двойката се научих да ги спирам - много е просто F10 + Surrender.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Wizard
Smallfolk
Posts: 14
Joined: Wed Feb 04, 2004 10:35 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by Wizard » Thu Feb 12, 2004 10:08 pm

To ot vsi4ki mai samo az ne sum igral WarCraft II.Na men purvata mi igra be6e StarCraft.Super dobra igri4ka
The Winner Never Quits And The Quiter Never Wins

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Apr 06, 2004 8:36 pm

Броод рулззз!!!
За мене това е най доброто.Идеално балансирана игра.За времето си има страхотна графика.И най странното играта се развива.Аз съм доста серизоен фен.И макар да се страхувах че играта ще умре, че ще бъде изместена от вар3 или от нещо друго.Вече разбрах че стар craft ще се играе сериозно поне до излизането на стар craft 2, които страхувам се ще оплеска работата.Като гледам как се справиха Близзард със вар3 и ми призлява.На първо място шарено...На второ място game плая просто разбива кочината с мотиката.Оня ми ти стоят и се бият 10 мин.Супер интересно.Няма динамика и едно много важно нещо.Може би най важното в стар craft е преценката на копачките по мините и по газстанциите.Един вид в играта има икономика.Дори някои по добри от мене играчи си броят точно копачите.Не знам дали сте чували за Beast[BG].Та значи тоя тип на вцг миналата година критикуваше Enjoy и Other[х] че не се развивали правилно икономически :)).и беше прав.Просто човека поглежда мината и знае дали копачоте са оптимално количество.В вар3 това го няма.щеш нещес копаеш със 5 човека и толкова.....
и сега малко да се заяждам.хора.не знам дали играете броод вар яко.ама ако си мислите че окопаването не носи успех.на това му казвам ......
всъщност колкото повече се развива играта толкова повече окопаването идва на мода.и наистина как да удържиш теран със зерг?просто няма друг начин освен да заковеш 5 криипа....яко.....
:)))
^^
gg

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Tue Apr 06, 2004 9:33 pm

За броод вар- не игаем, ама броод гипс-да, и особено продължението- бял цимент. Супер е балансирана, няма що, идеални зидове стават.
А WarCraft никой не го хвали, даже обратното.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Apr 07, 2004 11:22 am

Мда хубаво е да има цимент че иначе мазилката не държи.....
жалко че не играете.
^^

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Wed Apr 07, 2004 1:52 pm

Оня ми ти стоят и се бият 10 мин.Супер интересно.Няма динамика
Е как тата хем няма динамика хем игртата се развива много бързо ... :)
Гледам че си фен на СЦ ама гледал ли си риплеи на Вар3? Направо е много чудно как с една толкова простичка игра могат да се правят толкова откачени неща ... :)
Пък и според мен в Вар3 пак си има икономика ... само дето не е колко работника ще копат и колко за дърва, а по скоро кое кога да строиш ... :) С тая търговия по магазините чудеса стават ... :)
Въобще много са ми чудни тея носталгични мнения, че "Вар2 ис тхе бест" и това е. Според мен Близард много добре са се справили с обогатяването и разширяването на геймплея. Така както СЦ ошлайфа Вар2 така и вар3 ошлайфа СЦ. А героите просто рулс ... :)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Apr 07, 2004 4:35 pm

Ако трябва да съм честен не съм играл много War3. Наистина може би мнението ми е прибързано. Но все пак съм играл. И напълно честно казано, когато излезе War3 аз исках да спирам да играя стар craft заради него. Поне това го мислех преди наистина да играя играта. Може би просто се разочаровах и оттам нататък мнението ми се определи. Но то не е единствено мое. А колкото до динамиката. Всичко е сравнително. В стар craft може да се направи игра със развитие за 6-7 минути. Поправи ме ако греша, но мисля в War3 по принцип нещата се развиват доста по бавно....
А колкото до това кой е the best. Мисля че по всички критерии поне в своя род игри стар craft е номер1..
^^

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Wed Apr 07, 2004 4:49 pm

стар craft може да се направи игра със развитие за 6-7 минути. Поправи ме ако греша, но мисля в War3 по принцип нещата се развиват доста по бавно...
Jaime недей така бе чадо ... :) Да не мислиш и че в War3 няма ръшове ... :) Това е близард все пак ... Като се почне от тауър ръш, мине се през ръш с герой, та се стигне до застрояване с Ancients ... Точно тука е готиното, даже нещата са доста по разнообразни от SC ... :)
Сега разбирам че може би си мислел, че War3 е просто SC с други единици, но това не е точно така. Един приятел докато се научи, че героя е нещо много много спешъл, а не просто мощна единица мина известно време ... :) Но научи ли го просто играта взе да му се изяснява.
Аз лично не играя много на War3 но гледам адски много реплеи и просто не спира да ме удивлява тая игра ... :)
Единствения проблем на War3 e, че от един момент нататък иска да си като машинописка, за да си добър ... :(

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Apr 07, 2004 6:00 pm

Ей, JaimeLannister, ти добре ли си бе?
Влез в http://blizzard.ru
или http://replayers.com,
изтегли си няколко реплей-я да видиш по колко време продължава една игра.(3 до 10 мин.)
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Apr 07, 2004 8:40 pm

Ок хора не споря. Казвам не съм експерт. Лично аз не харесва war3. Играя си броод. И съм убеден че не съм просто предубеден. Пробвах. Не знам може да съм свикнал с едната игра... А репове съм гледал. Не много ама там бая време се биеха... Ще трябва явно да хвърля едно око да видя... Защото тя игри се равиват. Щом стар craft се променя от 5 години насам като тактика представям си какво е за war3...... :))

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Apr 07, 2004 8:49 pm

Работата е там, че WC3 има малко единици, обаче почти всяка има умения, освен това всяка раса има по 4 героя+ още герои от таверната. Просто не можеш да направиш само от най-силната единица и да отидеш да биеш, тайната не се крие и в броя, а в начина, по който подбираш състава на войската си и героя, който си избрал.
А в SC работата не е чак така- правиш само батъл крузери, само хидри, само кериъри и кажи-речи си победител. Няма и толкова ъпгрейди и изобщо няма предмети, като всичко това ограничава геймплея на играта. И не е балансирана- зергите да речем са по-добри от теран-а(лично мнение).
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Apr 07, 2004 9:43 pm

Abe xora be,triabva da vidite X-a kak igrae i ne samo toi de vsi4ki,koito si izkarvat parite s WC3,togava niama skuka.
A i vsi4ko e do barzinata,s koiato se igrqa+ unit control-a

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Apr 07, 2004 11:03 pm

Ами аз съм играл срещу x-а ама на стар craft. Даже съм го бил :). Ама бяхме 2-ма срещу него и той ни взе една игра. А иначе. Стар craft поне версия 1.10 е доста добре балансиран. Расите са в общи линии равностойни. Просто някои имат предимство на различните видове карти. За War3 не знам от личен опит, но са ми казвали, поне за по старите версии че баланса не е много добър.....

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Apr 08, 2004 9:51 am

Грешка, точно в по-новите офъкаха елфите отвсякъде
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest