Светът е лудница и всички сме пациенти

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4072
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Mon Nov 16, 2015 2:28 pm

http://www.novini.bg/news/317278-%D1%81 ... D1%80.html
Представете си Париж. Това е град, в който живеят милиони хора, има стотици хиляди туристи, които ходят навсякъде с камери и смартфони. Японците снимат всичко. Къде са кадрите с взривените хора?
и продължава
В края на анализа си той стигна дори по-далеч, като на мястото, на което водещият на Си Ен Ен обясняваше къде са загинали четирима души, показвайки пръски от кръв, Сидеров обяви, че това биха могли да са следи от „клошар, който е препил и след това внезапно му е прилошало"
:panda:


А бтв, американците са по-нелепи и от българите в тоя случай, щото аз се начетох на туитове, как тоя атентат е опит на белите хора да разсеят вниманието от истински важните проблеми като расизма в Щатите.



Случват се някви страшни неща в Южна Корея бтв. :shock:

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Mon Nov 16, 2015 6:38 pm

Малко перспектива:

http://www.thenation.com/article/what-i ... prisoners/

“The Americans came,” he said. “They took away Saddam, but they also took away our security. I didn’t like Saddam, we were starving then, but at least we didn’t have war. When you came here, the civil war started.”

Не ми било ислям, най ми било.... други работи. Не съм учудена, предвид колко малко знаят за християнството тея дето най-много се барат за християни сред нас. Може би ще е добре да спрем да слагаме емфазис на религиите и да се заемем с реалните причини за тоя клъстърфък?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Mon Nov 16, 2015 6:41 pm

Пентагона смени доктрината и вместо във военни части днес удариха 116 цистерни с петрол. А междувременно с бойна подкрепа от американската авиация кюрдските и язидски милиции прекъснаха достъпа на ИД до магистрала 47 - свързваща Сирия с Мосул.
Друг удар през ноща е ликвидирал лидера на ИД в Либия.

Иначе ИД се роди в Сирия която имаше една от най-силните сили за сигурност и беше светска държава - чак после завзеха част от Ирак .

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4072
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Tue Nov 17, 2015 12:32 am

http://www.independent.co.uk/news/world ... 36471.html

Интересно ми е Амикае кво мисли по въпроса.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Tue Nov 17, 2015 9:37 am

Забавно му е, какво да мисли?

Не разбираш ли, че няма никаква разлика дали гадината е истински сириец или просто се е промъкнал с фалшив паспорт? Нали точно това казвам от самото начало. Целият проблем е, че няма контрол и всякакви единици влизат с лекота в шенген и от там са свободни да отидат, където поискат.

А ти какво мислиш за факта, че е напълно възможно до сега стотици екстремисти да са преминали през границите на европейския съюз с фалшиви паспорти, като сирийски емигранти? Или по-добре да не мислим за такива зловещи неща, заравяме главите в пасъка и всичко ще се оправи...

В другата тема се възмущаваш, че Обама трябва да прави едикакви си очевидни коментари. Как мислиш, на мен дали не ми е възмутителна либералщината на всяка цена, която се шири из тая тема? Щото аз ти соча луната, а ти ми гледаш пръста.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Tue Nov 17, 2015 6:57 pm

Целия проблем бил, че нямало контрол и секви влизали в Шенген.

Т.е. отново ще се направим на неразбрали, че тези дето избиха хората в Париж и предния път и сега СА РОДЕНИ в Шенген, щото иначе не можем да се справим с реалността.

Тежко е. :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4072
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Tue Nov 17, 2015 11:18 pm

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... e-her.html


Този човек е застанал пред момичето като щит. То е в шок и се самообвинява. За някои хора в този форум тази саможертва е без никакъв смисъл, защото после друг ще я буха.

Между другото аз четох за Батаклан, как хората, които са се измъкнали живи, освен труповете са видели телефони, които са звъняли, защото близките им са искали да се свържат с тях. Много се потресох.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Wed Nov 18, 2015 12:26 am

Не много отдавна щях да имам какво да кажа за подобна саможертва. Сега просто смятам, че резигнацията, която този мъж е направил, е нещо, което само единствен той разбира.

Амелиа, удобно пропускаш факта, че роден или не, поне един от идентифицираните атентатори се е върнал в Европа съвсем скоро през Гърция и е разпознат по пръстов отпечатък. Тоест фактите говорят, че някакъв индивид минава Европейската граница с фалшив паспорт, в следствие на което учавства в кървав атентат.

Може би атентатът щеше да се случи и без негово присъствие, може би. А и тепърва предстои да излезе още инфо. Но каквато и да е истината, липсата на граничен контрол в държавите членки на съюза е недопустима и ние тепърва предстои да търпим последиците на това безхаберие.

В тази връзка онзи граничен полицай, който без да иска гръмна някакъв орк на границата ни, го изкараха едва ли не ебати убиеца, а там двама граничари в тъмницата са заварили 50 мъжки орка на възраст между 20-30 години, като част от тях(което ще рече всички) са били екстремисти.

Как, кажете ми, е възможно да бъдат разделяни такива от истинските семейства, които бягат от войната, без да има силен граничен контрол?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Nov 18, 2015 1:44 am

Засилен граничен контрол искам и аз и то не само, за да се прави проверка за евентуални терористи, а и за отсейване на бежанците от икономическите имигранти. Но засилен граничен контрол е СЪВСЕМ различно от това да наричаме имигрантите орки или да пренебрегвам участието на всички европейски терористи в трагедията. Боли ги фара френските тероряги, щото, че някой ще затвори границата на ЕС и няма да пуска хора, идващи от Сирия и Ирак. Онея ще прецапат през Африка и ще си влязат обратно през Мароко, Алжир или Тунис без никъв проблем. Ходи ги търси после дали са минавали през Сирия и Ирак или не.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amikae » Wed Nov 18, 2015 9:42 am


User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4072
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Nov 18, 2015 3:17 pm

Тия оркски определения ме дразнят до болка, аз пък да кажа.

Аз имам проблем освен с икономическите имигранти и с тези, които Италия, Хърватия, Словения и тн не ги кефи. Ся, сори ама ако наистина бягаш от война и мъчения дълбоко ме съмнява живота в Италия да е толкоз тежък. Мен активистчетата с Refugees Welcome ме изнервят до не знам къде, щото живеят с мисълта, че ако си купят тоут бег или знаме правят нещо. И колко от хората наистина са сирийци също е под въпрос.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by RRSunknown » Wed Nov 18, 2015 6:54 pm

Русия нанесе най -масирания удар над Сирия от началото на войната включително и със стратегически бомбандировач 127 бойни поелта в рамките на 24 часа и 206 цели на ИД.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Amelia » Wed Nov 18, 2015 9:18 pm

Не мога да отворя вбокс клипчето.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Demandred » Wed Nov 18, 2015 9:56 pm

Amelia wrote:Не мога да отворя вбокс клипчето.
Нищо не губищ, доста идиотско е.

Култов цитат "Доклад на ООН показва, че след 15 години Швеция ще е държава от третия свят, по-зле от България и Либия". :lol: :lol: :lol:
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4072
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Светът е лудница и всички сме пациенти

Post by Litz » Wed Nov 18, 2015 10:13 pm

Аз не знам дали сте видели, ама днеска и вчера беше пълно със статии как бежанци влизат в НБУ и крещят "Алах Акбар" и как били съгласни с атентатите. Университетът трябваше да обяви, че такова нещо няма :lol:
Аман от параноя.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests