Prometheus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Jun 15, 2012 10:38 am

Spoiler: show
Така и не ми отговори за LV луните, но ето петте ми стишки по темата:
+Лесно разпознаваеми, но любопитни теми Blade Runner, кое е човешко и тн, "Астронавтите от Космоса" и тн. Интересни, но познаваеми препратки за всеки що-годе запознат със фантастиката - 2001 одисея, отново тематичната връзка с Blade Runner.
+Маса познати религиозни алегории - Миенето на краката на Уейлънд, взаимовръзката между "бог" и "сътворение". Xeno стенописите, които напомнят на разпятие. Филма се занимава с темата "защо хората съществуват" и "какво е бог". Ако бог е създател на на живота, тогава какво са Инжинерите (Бог? ), а това създаването на андроиди като Дейвид прави ли нас богове.?
+ Директни препратки към Dune (замъка на Харконен), Лорънс от Арабия (цитати) и ест. Франкенщайн.
Spoiler: show
- Целият сценарий.
- Персонажите са кръгли идиоти.
- Що за кретен трябва да си да влезеш в извънземна "пирамида" без нулеви мерки за сигурност!? За Бога? Къде са сондите, армията от Дейвидчета, които да поемат удара вместо хората ?!
- След като вече са в пирамидата защо продължават да не внимават
а всеки юрва на където му скимне бутайки фосили, вази или каквото му се изпречи на пътя?
- На всичкото отгоре излиза, че всички в този екипаж са банда от нихилисти. Докато двама души от екипажа ти са оставени в пирамидата, най-вероятно под смъртна опасност, останалите най-спокойно си правят разни лабораторни експериментчета или се ебат по каютите. До последно съм ударен с мокър парцал от реакцията на капитана, който беше тотално "care" за това какво се случва с онези двамцата в "пирамидата"?
- Онези двамцата - биолога и геологиста. Кому са нужни половината персонажи в този филм? За да има "кой да убием ли"
- Проблеми с темпоритъма, на които дори не мисля да се спирам.
- Разни елементи от сценария, които рецепиента/зрителя трябва да приемат по презумпция. Тоест защо Дейдид пуска бацила на Холлоуей, според сценариста явно е ясно на всички и не подлежи на обяснение? И е такива разни неща, които дразнят... не дразнят ами направо вбесяват.
- Вайкърс и нейната драма за профуканите трилиони от баща й в преследване на инфантилните си мечти !? Това ли й беше целият проблем на фона на целият шит фест, в който измираха хора по изключително брутален начин. В такива моменти хората обикновено развиват емпатия - така беше в Blade Runner, където беше още по-интересно защото Рик Декард я изпитваше към роботите, така беше и в Alien където група хора се бореха за живота си. Тук обаче всички са ужасно #care за това, че екипажа буквално се топи под ударите на зараза и извънземен инженер, които троши кости наляво и надясно.


Говори за слаб сценарист или за екипаж от идиоти изпратен в космоса. Защо шеф на мега корпорация харчи трилиони долари за да изпрати шепа кретени на най-важната експедиция в космоса?

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Jun 15, 2012 10:56 am

Jen wrote:
Spoiler: show
че в отделението на командирицата имаше супермедицинска машина, предназначена само за мъже. Функцията й там, освен да направи цезарово сечение в нужния момент, остана загадка за мен. И защо беше само за мъже?!
но мен продължава да ме занимава (и тревожи) тоя въпрос, та ако някой срещне сценарен анализ в тази връзка, ще съм благодарна да сподели. Съвсем сериозно това. :)
Spoiler: show
Ми, аз веднага реших, че машината е там, за да лекува Уейлън, ако вземе да примира преждевременно и затова е конфигурирана (не направена) да лекува мъжки анатомии. Май беше по-скоро въпрос на софтуеърни настройки, за които нямаше време, докато октоподът напираше да излезе от корема на Шоу :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Jun 15, 2012 11:01 am

Random wrote:
Jen wrote:
Spoiler: show
че в отделението на командирицата имаше супермедицинска машина, предназначена само за мъже. Функцията й там, освен да направи цезарово сечение в нужния момент, остана загадка за мен. И защо беше само за мъже?!
но мен продължава да ме занимава (и тревожи) тоя въпрос, та ако някой срещне сценарен анализ в тази връзка, ще съм благодарна да сподели. Съвсем сериозно това. :)
Spoiler: show
Ми, аз веднага реших, че машината е там, за да лекува Уейлън, ако вземе да примира преждевременно и затова е конфигурирана (не направена) да лекува мъжки анатомии. Май беше по-скоро въпрос на софтуеърни настройки, за които нямаше време, докато октоподът напираше да излезе от корема на Шоу :)
@ Вторият Спойлър - Анджек де, ето за такива неща дето трябва да ги схваща зрителя по презумпция се ядосвам. Било въпрос на софтуерна настройка... къде беше обяснено това :roll: Видяхме единствено само как мацката накова некви команди по интерфейса и това беше... ако всичко в тоя кораб е толкова лесно за боравене, ми дайте ми на него аз да го управлявам, баси :lol:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Fri Jun 15, 2012 11:12 am

Random wrote:
Spoiler: show
Ми, аз веднага реших, че машината е там, за да лекува Уейлън, ако вземе да примира преждевременно и затова е конфигурирана (не направена) да лекува мъжки анатомии. Май беше по-скоро въпрос на софтуеърни настройки, за които нямаше време, докато октоподът напираше да излезе от корема на Шоу :)
аа, може би да е така, да!
Аз направо лично я бях приела тая фантастична прогностика. :lol:
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Jun 15, 2012 11:38 am

Важното е, че реномето на Льолодулф расте мощно в Холивуд. Ще гледаме още "шедьоври" за в бъдеще.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Jun 15, 2012 11:50 am

Razaelski wrote:
Spoiler: show
@ Вторият Спойлър - Анджек де, ето за такива неща дето трябва да ги схваща зрителя по презумпция се ядосвам. Било въпрос на софтуерна настройка... къде беше обяснено това :roll: Видяхме единствено само как мацката накова некви команди по интерфейса и това беше... ако всичко в тоя кораб е толкова лесно за боравене, ми дайте ми на него аз да го управлявам, баси :lol:
Spoiler: show
Конкретно за това не виждам особен проблем. В крайна сметка "configured for men" (или нещо подобно беше), насочва именно към мисълта, че става дума за софтуеър, иначе би било доста малоумно. Фантастичният жанр изисква някои неща зрителят/читателят да ги отгатне сам, когато са логични. На мен лично ми се вижда несъществуващ кахър, особено съпоставено с останалите забавни неща в сценария. Като например учения-картограф, който се загуби на път към кораба, или пък извънземния октопод, който нарастна десеторно без достъп до енергиен източник...
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Fri Jun 15, 2012 11:57 am

Random wrote:
Razaelski wrote:
Spoiler: show
@ Вторият Спойлър - Анджек де, ето за такива неща дето трябва да ги схваща зрителя по презумпция се ядосвам. Било въпрос на софтуерна настройка... къде беше обяснено това :roll: Видяхме единствено само как мацката накова некви команди по интерфейса и това беше... ако всичко в тоя кораб е толкова лесно за боравене, ми дайте ми на него аз да го управлявам, баси :lol:
Spoiler: show
Конкретно за това не виждам особен проблем. В крайна сметка "configured for men" (или нещо подобно беше), насочва именно към мисълта, че става дума за софтуеър, иначе би било доста малоумно. Фантастичният жанр изисква някои неща зрителят/читателят да ги отгатне сам, когато са логични. На мен лично ми се вижда несъществуващ кахър, особено съпоставено с останалите забавни неща в сценария. Като например учения-картограф, който се загуби на път към кораба, или пък извънземния октопод, който нарастна десеторно без достъп до енергиен източник...
Съгласен съм с почти всичко, което каза. Дребнаво е както казваш. но не и с растежа. Никой не се оплакваше и не изказваше това като аргумент по отношение на "Пришълец", "Пришълци" и тн. А до колкото си спомням това също беше препикано като обяснение във старите филми (а може и да греша, гледал съм ги отдавна )

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 12:10 pm

Е, те ксеноморфите си хапваха черва и, растейки, избухваха като на дискотека в Слънчев бряг. И продължаваха да растат вече извън гостоприемника. Явно растежният им хормон е свръхефективен в началото, но все пак си хапваха първо, тъй че усвоена енерия има.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Jun 15, 2012 2:24 pm

Roland wrote:Кой ги е взимал тия решения тогава?
Само да ти отговоря на това и отивам в другата тема - решенията ги е взимал основно Уолтър Хил, сценаристът и на Пришълците. :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jun 15, 2012 5:52 pm

Аз имам друг проблем с въпросната машина. Тя те пита: "какъв е характера на вашата рана" или нещо от сорта и след това ти трябва да прецъкваш опции на някво тъч скринче, докато евентуално кръвта ти изтича и си почти в безсъзнание или напълно в безсъзнание... Земи тоя интензивен диалог с машината през интерфейса. Голем смех.

Иначе енергийнният източник на ксеноморфа е далеч по-малък проблем от материалния му източник. Откъде взимат материя, за да пораснат толкова??? Без да се хранят??? Не ми приличат на автотрофни организми, определено. Автотрофните организми нямат навика да ходят насам-натам и да паразитират върху разни бозайници.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 5:58 pm

Може би просто усвояват много повече енергия от много по-малко материя и затва растат, малко като с ядрения разпад :monkey:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jun 15, 2012 6:04 pm

Материята се преобразува от друга материя с помоща на енергията.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Fri Jun 15, 2012 6:05 pm

Винаги?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jun 15, 2012 6:11 pm

Физика.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 15, 2012 6:18 pm

Аз подозирам, че тая машина не се очаква сам да я оперираш, докато кръвта ти изтича...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests