Prometheus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Jun 13, 2012 6:49 pm

Абсолютно. Дупки в сценария колкото щеш, но самите идеи във филма са напълно спасяеми, при един по-кадърен сценарен екип можеше да се получи невероятна история. Освен това си остава фактът, че много от причинно-следствените връзки просто не бяха показани във филма. Изобщо не изключвам възможността въпросните непоказани неща да се окажат също толкова малоумни, но определено дават мегдан за търсене на хипотетични вързки между различните филми и прочие.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Razaelski
Paragon
Posts: 555
Joined: Sat Jan 21, 2012 11:12 pm

Post by Razaelski » Wed Jun 13, 2012 11:32 pm

Току що го гледах. Безумен, безобразен счупен сценарий. По-неадекватно поведение на персонажите за последно гледах в "Отплата". Въпреки това филма беше цифра добър. Въпреки всичко ще се включа в темата с въпрос. Надявам се поне Роланда да успее да отговори.

Аз ли не гледах внимателно или никъде не бе споменато, че това е луна LV-233? Почти ясно, че е тя , но никъде не бе споменато дали е съседна на LV-426, луната от Alien? Всички фенове казват, че е съседна, но нито едно официално инфо (като FaQ на IMDB например), не го потвърждават на сто процента. Е, съседна ли е на LV-426 или се намират в съвсем различни системи. Според мен е логично да е. И най-вероятно някой техен кораб се е разбил на съседната луна пренасяйки "зарата с яйцата" там

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 14, 2012 3:00 am

Ролик, 10х, този линк доста ме позабавлява. :lol: Особено онзи абзац за био-оръжието, което правело мини-чудовища от сперматозоидите, които като срещнели женска утроба, за нула време образували октоподоподобни същества, които на свой ред пораствали и били способни да се превръщат в ксеноморфи, ако са на топло в телата на инженерни... Сериозно ли хората смятат светлинни години между звездни системи във филм, който съдържа ТОВА? Опитите на нърдовете да запълнят дупките на Линделоф и да спасят света са наистина трогателни, но за съжаление е прекалено очевидно, че Прометей е правен от завършени тъпаци. Period.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 14, 2012 5:03 am

Нда. И аз се смях на сперматозоидите. А от кой точно крайник ще успеят да изсмучат обяснение на това защо при вазичките с черната течност имаше стенопис с имаго-ксеноморф и някви купища измрели Инженери, след като човешки мъже със сперматозоиди и жени с утроби стъпваха за пръв път на оная планета? Изобщо, тая черна течност прави ксеноморф по по-извъртян и труден начин от разграденото ДНК-а на инженера дето прави човек...

Мое да са си внасяли сперматозоиди и утроби от Месопотамия всъщност... Яйчници не са си внасяли, щото очевидно тея неща стават без инпут от тях.

Четох някъде теза, според която черната течност реагира различно според това кой я поеме. И ти дава това, което желаеш. Ето, един пожелал да създаде живот - разпаднал се и създал живот. Друг пожелал (по презумция) да направи дете на яловата си жена - направил октопод, щото бил лош (видяхме го колко е лош като се подиграваше на Пинокио). Което оставя отворен въпроса какви точно са били мечтите и моралните добродетели на малките червейчета в пръстта около вазичките, че да се превърнат в странна кръстоска между пенис и кобра...

Другото, което диво ме забавлява е как Сигърни Уивър успя сама да изнесе с примитивните оръдия на труда на примитивното човечество кралицата на ксеноморфите плюс половината й кошер в Aliens, а великите божества, дето са ни направили, са се оставили да бъдат окончателно изтребени (минус един спейс-джокей, дето си е легнал да спи). Сигур са се опитали да се отбраняват, свирейки с някоя флейтичка и не им се е получило...

Колкото повече си мисля за тоя филм, толкова по ВТФ ми става той.

ПП. Баси, колко по-хубав беше животът, когато ксеноморфите бяха просто корави космически паразити-хищници! Кому беше нужно да ни показва откъде са се пръкнали???
Last edited by Amelia on Thu Jun 14, 2012 9:37 am, edited 1 time in total.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 14, 2012 8:18 am

Amelia wrote:ПП. Баси, колко по-хубав беше животът, когато ксеноморфите бяха просто корави космически паразити-хищници! Кому беше нужно да ни показва откъде са се пръкнали???
Мдам, това е същият проблем като в Матрицата. Първият филм беше прекрасно екшънче с интригуваща мистерия и беше много добре завършен сам за себе си. Но после решиха да правят митология, да развиват свят и се насраха. Веднъж като се разкрие мистерията и тя се окаже всъщност мега тъпа, се губи целия смисъл.

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Thu Jun 14, 2012 12:02 pm

"синдром на мидихлорианите" му викам аз на това. :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 14, 2012 12:45 pm

Ахахахахаха абсолютно:)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 14, 2012 6:26 pm

Всъщност, ако си бяхте дали зор да прочетете втория линк покрай остроумниченето, щяхте да знаете, че ксеноморфите не са резултат от експериментите в тая инсталация. Черната гадост е някакво био-оръжие, което евентуално е базирано на тях, но не е това, което ги е създало. Те са си космическите паразити-хищници от оригиналните филми.

Точно затова и черната гняс (която не е същата черна гняс като черната гняс, която оня пиеше в началото) беше толкова нестабилна и резултираше във всякакви глупости - щото беше експеримент някакъв, или - алтернативно - създадена специално да е хаотична, стига да прави "xenomorphic rape death" :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 14, 2012 7:30 pm

Технически и логически не е възможно пришълците да са паразити - самата същност на паразитизма изключва тоталното унищожение на гостоприемника.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Thu Jun 14, 2012 7:33 pm

Ех, да беше се постарал някой да го обясни това горното и във филма... :lol:

BTW, нали в AVP вече си има пришълци доста преди Прометея? А тая част с хищниците, дето са научили древните цивилизации на четмо и писмо? Не им ли се дублират нещо функциите с Инжинерите? :lol:

И ето ви една дълбока мисъл от мене... Типовете на Земята дето са оставили пътните знаци са били Хищници, а не Инжинери... :D

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jun 14, 2012 7:34 pm

Кой втори линк?

Иначе това за биоуепона ако е вярно, то става въпрос за най-малоумния акт на екотероризъм, който съм виждала през живота си... Особена форма на живот тва ксеноморфа. Пичовете успяват хомо сапиенс да създадат без да се замислят, ама ксеноморфа им се опъва нещо...

И нямаше да е зле тоя филм да имаше завършеността на филм, а не да мяза на шизофренен епизод от сериал, чиято серия излиза след седмица и евентуално ще отговори на някви въпроси. Или няма, предвид въвлеченото лице от Лост. Всъщност, истински се надявам продължения на това нещо да не последват. Ако на всички ни се налага да четем режисьорските интервюта и да смятаме светлинни години и разстояния в съпоставка с предишните филми от франчайза, за да разберем кво дъ фък се е случило в тоя филм, значи тоя филм просто не трябва да го има по тоя начин.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu Jun 14, 2012 7:38 pm

Roland wrote:Всъщност, ако си бяхте дали зор да прочетете втория линк покрай остроумниченето, щяхте да знаете, че ксеноморфите не са резултат от експериментите в тая инсталация. Черната гадост е някакво био-оръжие, което евентуално е базирано на тях, но не е това, което ги е създало. Те са си космическите паразити-хищници от оригиналните филми.

Точно затова и черната гняс (която не е същата черна гняс като черната гняс, която оня пиеше в началото) беше толкова нестабилна и резултираше във всякакви глупости - щото беше експеримент някакъв, или - алтернативно - създадена специално да е хаотична, стига да прави "xenomorphic rape death" :mrgreen:
И къде в Prometheus конкретно казват тези неща? Това са поредните теории на отчаяни Alien фенове, също както всичките теории, свързани със същността на черната субстанция, саможертвата/себичността и Space Jesus, от които само Space Jesus има някаква тежест...

Филмът е достатъчно безумен и без да го анализираме допълнително.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 14, 2012 7:42 pm

б.т.в в момента се замислих как още камерън засира логиката с царицата си. Щото ако трябва да има царица всички яйца трябва да са само царици за да се гарантира че после ще могат да се размножат. А първия Ейлиън определено не беше царица, нямаше начин да произведе още яйца и рано или късно щеше да загине безславно.

User avatar
Rentless
Scholar
Posts: 149
Joined: Fri Aug 06, 2010 7:44 pm

Post by Rentless » Thu Jun 14, 2012 7:45 pm

Може пък да си сменя пола при нужда, знаеш ли ги какво ще измислят... Ама аз всичко което знам за биологията съм го учил от "Джурасик парк".

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jun 14, 2012 7:47 pm

Ако си сменя пола обезмислят Alien 3 и цялото пазителство на безценната царица в Рипли.

Ако просто бяха замислили инжинерите да имат съвсем различна структура от човека и там където са гърдите на човека да се падат нещо като джоба на кенгурото за може Фейсхъгърите да действат като живи скафандри а ейлиъните като живи оръжия при нужда щеше да има повече логика за мен 8-)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests