Prometheus

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 13, 2012 1:10 am

Ако продава успешно кой го ебе дали сценаристите са кадърни по скалата на малкия процент мислещи за сюжетната логика зрители.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Jun 13, 2012 1:46 am

С това ми казваш, че теб лично това не те ебе, така ли?

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jun 13, 2012 1:54 am

Лично мене ме отказва да гледам изобщо такива филми, но както се вижда от темата повечето хора ми обясняват че всъщност нищо лошо няма и пак си заслужавал филма.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 13, 2012 8:41 am

Много ми се ще някой да прозре най-после, че както книгите не са картинки, описани в думички, така и филмите не са думички, раздвижени в картинки... Разбирам, че сценарият е набожно тъп, но филмите, както доказва първият Пришълец, може да имат безумно безличен сценарий, на хартия, и едната режисура всъщност да ги направи страхотни. Какъвто бтв е случаят и с Гладиатор, който на хартия е цяло стадо мех. И не, не е нужно човек да откача по ъгли на заснемане или словоред (в случая с литературата), а просто да допусне, че якото може и да е и в боравенето със средствата на медиума, а не само в думичките, дето си ги говорят героите и сюжетните обрати, или в пантерата на Дризт и файърболите.

В тоя ред на мисли оплакванията, че визуалната част не е достатъчно изобретателна или че е, но недостатъчно, ми влияят много по-силно, отколкото тъпият сценарий. Щото другите ми блокбъстърски алтернативи са Battleship, нали, а преди това трансформаторите и сините марсианци...

И при все тенденцията, очертана от Силвър, ми се струва, че проблемът е повече в недостига на кадърни режисьори, щото кадърен режисьор може и от посредствен сценарий да направи готин филм, особено в блокбъстърския жанр. Даже като чета всичко тук, ми се струва, че драмата на Прометей е в кухата месианска претенциозност и опитите да се навърже с някакъв сътворенчески митос - сиреч, в избора на тематика, а не толкова в техническата неграмотност на сценария (сияен пример за което са всякакви батълшипове, извънземни срещу калбойци, трансформатори, C.G.I. Joe-та и т.н.)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jun 13, 2012 10:28 am

Емо, на това сценарият му е катастрофа. As in наистина технически неграмотен. Вярно, филмите не са само думички, раздвижени в картинки, но са и това. Като казах, че Прометей не е толкова глупав филм, колкото е безсмислен, го имах предвид най-буквално. Глупаво щеше да е, ако идеите му не работеха както се очаква от тях, а тук от един момент нататък просто нещата едно с друго не връзват смисъл, то просто се разпада. Ридли Скот Е режисьор (или беше, докато го слушаше главата), който би могъл да спаси мех сценарий, кой друг, ако не той? Тук обаче няма какво да помогне, затова и приказките за режисьорска версия не са никаква перспектива.

А това, дето казва Амелия няколко поста назад за Уве Бол, Ридли Скот и тъпотиите, които са предназначени да бъдат забавни в тъпотията си, е много вярно. Признавам, че ние също много се смяхме,
Spoiler: show
накрая тия двете като бягаха от наденичестия кораб само напред, като в анимационно за три годишни, и другарчето подвикваше „свий вляво, свий вляво, моля те! ”, вече се бях сгънала на две от хилеж
но то е доста тъжно в крайна сметка, защото филм, по който са изсипани толкова пари, претенции и най-вече - очаквания, се превръща в B-movie забавление.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 13, 2012 12:03 pm

Може да е както казваш, но по-скоро внушавах, че сценарият наистина трябва да е потвърдено кошмарен, за да се откажеш от подобен филм само на тая база. Или просто по принцип да не ти пука много за кинематографичния елемент в киното.

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jun 13, 2012 1:51 pm

Аз, между другото, смятам (странно, след всичко казано дотук, знам), че хора, които имат отношение към пришълците и изобщо към режисьора и работата му, все пак поне едно гледане му дължат на Прометей, какъвто ще да е. Редно е някак. :)
Last edited by Jen on Wed Jun 13, 2012 1:53 pm, edited 1 time in total.
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Jun 13, 2012 1:52 pm

То моето казано дотук си е опит за самонавиване :)

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Wed Jun 13, 2012 1:55 pm

Не се отказвай, може да си харесаш разни неподозирани неща измежду глупостите. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Jun 13, 2012 3:22 pm

Мда, на Прометей сценарият си му е огромен дефект. Аз нямам никакъв проблем с креционисткия елемент, това си е фикция и мисловен експеримент все пак. Но въпросният креационизъм е представен по някакъв доста нескопосан начин, като във филма или дадени неща просто не се съчетават логически едно с друго, или страшно много е оставено неизказано, ама толкова много, че чак нищо не е казано. Оттам насетне тая сценаристка немарливост се е пренесла и в по-дребни неща - от малки логически лапсуси, през неадекватни герои и дори до нарушаване на разни основни физични закони. А добрият СФ филм се гради предимно в детайлите, още повече от не-СФ филмът. Жалко наистина, защото аз лично доста се изкефих на визуалните аспекти, като актьорска игра също имаше какво да се види, а идеите, които са заложени, имат много повече потенциал за развитие. И така изобщо не съжалявам, че го гледах, забавлявах се прилично, а и се надъхах да си припомня Пришълците. Но все пак можеше да е много по-добре.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 13, 2012 4:54 pm

Емо, сценарият му на това е неспасяем. Той е писан сякаш от вдъхновен ученик в осми клас, който току що се е замислил за смисъла на сътворението, доброто, злото и т.н. и нещо се е вживял. Това е по-зле от средностатистически фенфик. То е обидно тъпо направо. Не за феновете на старите Пришълци. За човешкия интелект като цяло. Щото не може на човешкия интелект да му се пробутва филм с такива визия и претенции и такова съдържание. За такива пари. Престъпно е. И не говоря за креационизма тук, щото и аз нямам проблем с него, когато стои далече от часовете по биология в даскало.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 13, 2012 5:52 pm

Filling the blanks: tying PROMETHEUS to ALIEN

МАСИВНИ спойлери, горещо препоръчвам да не се чете, ако не сте гледали Prometheus.

Аз ся стоплих чак, че това не е една и съща планета...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jun 13, 2012 6:16 pm

Опитите на хората да вържат някъв смисъл в тоя тотално безсмислен филм са трогателни. Тоя дори сметки на разстояния и години беше правил, душата. На Ридли Скот ще му е по-просто да обясни неадекватните прилики с другите Пришълци с нещо като алтернативна реалност.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Wed Jun 13, 2012 6:20 pm

Roland wrote:Filling the blanks: tying PROMETHEUS to ALIEN

МАСИВНИ спойлери, горещо препоръчвам да не се чете, ако не сте гледали Prometheus.

Аз ся стоплих чак, че това не е една и съща планета...
Аз и други неща чак сега стоплих. :lol:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jun 13, 2012 6:31 pm

Amelia wrote:Опитите на хората да вържат някъв смисъл в тоя тотално безсмислен филм са трогателни. Тоя дори сметки на разстояния и години беше правил, душата. На Ридли Скот ще му е по-просто да обясни неадекватните прилики с другите Пришълци с нещо като алтернативна реалност.
Филмът може да има тъп сценарий, но смисъл си има, и логическа последователност също. Нормално е да се търсят връзките и поне на мен ми е интересно.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests