За и против сексуалното образование в училище

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

За и против сексуалното образование в училище

За
25
69%
Против
4
11%
Все ми е едно
7
19%
 
Total votes: 36

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 19, 2012 9:09 pm

О, повярвай ми, не съм забравил, че човек, който счита пушката си за по-важна от жената (демонстрирайки точно какво мисли за жените) се е оженил за мохамеданка, която удобно да пасва на тези му схващания. Това не те прави толерантен, просто предвидлив.

Я кажи, според теб жените и мъжете равни ли са като права, роля и функция в обществото? А трябва ли да са? Ок ли е според теб жена ти да цени миксера си повече от теб?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 9:33 pm

Симо :lol: Подобни изказвания "за вярната пушка" са правени и от други поети, бродили из Балкана за народна свобода във фолклора, не само от ефрейтор Цайс. Погледни метафорично на нещата, тебе ли да те уча?
"Влага отровна, смърт же ядовна!
Вечно владее смъртелний мрак!
Мъка бесовска прелюта поздна!

А туй последното що значи прочия е глупий въпрос! Туй е просто стихоплетка, да ся сримова. Ибах та! Мисли малко!"
- М. Русков, "Възвишение"
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 9:41 pm

Roland wrote:Това не те прави толерантен, просто предвидлив.
Ха, така! :D
Разкриха ме - женен съм за прикритие. Само и само за да затрудня Ролан в съжденията му, че мразя малцинствата - но къде ти...
Ето колко добре съм се замаскирал:
Spoiler: show
Image
... а това зад нас е една от тайните явки на назадничавите мракобесници:
Spoiler: show
Image
Ролан, не си ли чувал, че хората просто се срещат, влюбват, женят се, правят деца? Или и това е някоя конспиративна шашма?
Правиш ли разлика между любов, доверие и уважение - и в час ли си, че нито едно от тези неща не предполага другото?
Миксерът не гарантира нищо. А за това какво ти гарантира оръжието: живееш на правилното място - там литературата по темата е с пъти повече, отколкото у нас и ще ти го разяснят много по-разбираемо и с много повече примери.
Hemos pasado!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 9:47 pm

Я! Ама да не би да живеете в Аспарухово бе, сержант? Ако да - време е да пием по бира и да обменим мнения за политкоректността извън форума :wink:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 19, 2012 9:49 pm

Чакай, чакай, момент така. Значи
Правиш ли разлика между любов, доверие и уважение - и в час ли си, че нито едно от тези неща не предполага другото?
Демек ти я обичаш, но не я уважаваш? Или я уважаваш, но не й вярваш? Или й вярваш, но не я обичаш? Моля те разкрий коя точно е твоята комбинация, че тука взе да става психиделично... А образование за това до какво води притежаването на оръжия не ми трябва, гледам новините постоянно.

Не ми отговори нито за конспирацията на гейовете (и ми е смешно как се автоцензурираш в момента, да не кажеш какво мислиш за тях), нито за функцията на жената и равенството.

И не знам как не ти е неудобно толкова години да се знаем и да не можеш да стоплиш как да ми произнасяш ника. На мен щеше да ми бъде :)


Даниеле, уверявам те, че когато поставя някакъв въпрос към всички или конкретно към теб, няма да го започна с "Цайс"...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 9:52 pm

Interpreter wrote:Я! Ама да не би да живеете в Аспарухово бе, сержант? Ако да - време е да пием по бира и да обменим мнения за политкоректността извън форума :wink:
Не, от другата страна на моста сме.
Което не пречи за бирата. :)
Hemos pasado!

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 10:19 pm

Zeiss_optik wrote:
Interpreter wrote:Я! Ама да не би да живеете в Аспарухово бе, сержант? Ако да - време е да пием по бира и да обменим мнения за политкоректността извън форума :wink:
Не, от другата страна на моста сме.
Което не пречи за бирата. :)
Ок, обади се на лс да пробваме как са мидите в Ред Рока :wink: Рольо, Амелия и Алдима ги остави, те живеят в някакви щастливи светове там, ние ще обсъдим как да си спретнем държавицата - корпоративно, морпоративно - това онова. Ще поканя и Марфата, ако не се гнуси да пие бира с двама дърти фашаги :lol: Харесахте ми с дамата на снимките :thumbsup:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 10:19 pm

Roland wrote:Чакай, чакай, момент така. Значи
Правиш ли разлика между любов, доверие и уважение - и в час ли си, че нито едно от тези неща не предполага другото?
Демек ти я обичаш, но не я уважаваш? Или я уважаваш, но не й вярваш? Или й вярваш, но не я обичаш? Моля те разкрий коя точно е твоята комбинация, че тука взе да става психиделично...
Защо? Обичам жена си, уважавам я и й вярвам. Но не мога да й се доверя за нищо в екстремна ситуация - и никого не съветвам да се доверява на жена тогава. Изключенията са малко.
Любовта идва сама, но уважението се печели. Доверието пък се дава.
Roland wrote: А образование за това до какво води притежаването на оръжия не ми трябва, гледам новините постоянно.
Но сигурно ти е убягнало, че убиват не оръжията, а хората.
Roland wrote:Не ми отговори нито за конспирацията на гейовете (и ми е смешно как се автоцензурираш в момента, да не кажеш какво мислиш за тях), нито за функцията на жената и равенството.
Че защо да се автоцензурирам? Хомосексуализмът не е генетично предопределен. Нещо повече - това състояние е обратимо. Бая психолози работят с хомосексуалисти - и у нас, и в чужбина.
Колкото до равенството между мъжа и жената в семейството- чувал ли си думата "паритет"?
Обяснявам с думи прости: ти си в някаква дълбока заблуда, че в едно патриархално семейство жената е подчинена на мъжа и стои по-ниско от него. Наистина, в едни ситуации на страничния наблюдател като нищо може да му се стори, че аз съм тиранин, а жена ми е подтисната. В други ситуации обаче би изглеждало, че тиранинът е тя, а аз съм под чехъл.
Не е вярно нито едното, нито другото. Просто всеки си има своето място - равно на това на другия, но различно от неговото. Ние не сме взаимозаменяеми.
И го намирам за нормално. Не само аз, де.

Колкото до "Ролан" - да, така се произнася в страната на най-известния в историята Roland. :)
Last edited by Zeiss_optik on Sun Aug 19, 2012 10:31 pm, edited 1 time in total.
Hemos pasado!

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Aug 19, 2012 10:33 pm

Обяснявам с думи прости: ти си в някаква дълбока заблуда, че в едно патриархално семейство жената е подчинена на мъжа и стои по-ниско от него.
Надмина сам себе си с тази изцепка. Това е дефиницията на думата патриархия, все пак. Със същия успех може да кажеш, че в монархията поданиците не са (поне на теория) подчинени на монарха.
Просто всеки си има своето място - равно на това на другия, но различно от неговото.
Това е много готино, само, че е леко минало покрай патриархията. Или поне смисъла, който обикновено се влага в тази дума. Сигурен съм, че ще креснеш, че твоята версия на патриархията не е като да речем в Саудистка Арабия или в древна Гърция, но думата си важи много повече за тях, отколкото за твойто нещо.
Но не мога да й се доверя за нищо в екстремна ситуация - и никого не съветвам да се доверява на жена тогава.
Значи викаш жените за нищо не стават в екстремни ситуации, ама иначе не ги смяташ за по-низши от мъжете? Окей, убеди ме... :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 10:33 pm

Interpreter wrote: Ок, обади се на лс да пробваме как са мидите в Ред Рока :wink: Рольо, Амелия и Алдима ги остави, те живеят в някакви щастливи светове там, ние ще обсъдим как да си спретнем държавицата - корпоративно, морпоративно - това онова. Ще поканя и Марфата, ако не се гнуси да пие бира с двама дърти фашаги :lol: Харесахте ми с дамата на снимките :thumbsup:
Разбира се! :)
Hemos pasado!

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Sun Aug 19, 2012 10:36 pm

Matrim wrote:
Но не мога да й се доверя за нищо в екстремна ситуация - и никого не съветвам да се доверява на жена тогава.
Значи викаш жените за нищо не стават в екстремни ситуации, ама иначе не ги смяташ за по-низши от мъжете? Окей, убеди ме... :lol:
В екстремни ситуации обикновено се паникьосвате.
Hemos pasado!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 19, 2012 10:43 pm

Zeiss_optik wrote:
Matrim wrote:
Но не мога да й се доверя за нищо в екстремна ситуация - и никого не съветвам да се доверява на жена тогава.
Значи викаш жените за нищо не стават в екстремни ситуации, ама иначе не ги смяташ за по-низши от мъжете? Окей, убеди ме... :lol:
В екстремни ситуации обикновено се паникьосвате.
Не искам да те притеснявам, но току що каза, че си паникьосваща се лигла Цайс. Тежко е.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 19, 2012 11:09 pm

Zeiss_optik wrote:
Roland wrote: А образование за това до какво води притежаването на оръжия не ми трябва, гледам новините постоянно.
Но сигурно ти е убягнало, че убиват не оръжията, а хората.
Знаеш ли, това е често срещано недоразумение. Истината е че хората убиват С ОРЪЖИЯ. Ще се изненадаш колко по-малко жертви на огнестрелни оръжия има в страните, в които огнестрелните оръжия не са достъпни на народонаселението. Но ти продължавай да ми ръсиш клишета де.
Zeiss_optik wrote:
Roland wrote:Не ми отговори нито за конспирацията на гейовете (и ми е смешно как се автоцензурираш в момента, да не кажеш какво мислиш за тях), нито за функцията на жената и равенството.
Че защо да се автоцензурирам? Хомосексуализмът не е генетично предопределен. Нещо повече - това състояние е обратимо. Бая психолози работят с хомосексуалисти - и у нас, и в чужбина.
Да, напълно дискредитирани турбо-религиозни психолози работят с хора, които не могат да се търпят заради малоумната стигма, наложена от обществото. Световната психология от години е напълно отхвърлила репаративната терапия като абсолютна шарлатанщина, която не води до нищо, освен до тежки психически поражения. ВСИЧКИ сериозни авторитети, които тия уроди използват като аргументация за "лечението", което предлагат, в последните години или бяха публично опровергани, или сами обявиха, че са били в грешка и хомосексуалността НЕ Е обратима. Хомосексуалността Е генетично предопределена, минимум като база, а оттам нататък какво точно води до нея науката няма и най-бегла идея все още, но едно е доказано от десетилетия практика и личен опит на милиони хора - ХОМОСЕКСУАЛНОСТТА. НЕ. СЕ. ЛЕКУВА. То не, че има и какво да й се лекува.

Но разбира се това е въпрос на три клика човек да го научи, стига да не му изнася повече да си кара на хомофобски стереотипи. Ето това е един разкошен пример защо сексуалното образование в училище е абсолютно задължително. За да не могат родителите-олигофрени да обясняват на децата си, че сейм-секс привличането е нещо, дето трябва да ходиш на психиатър да ти го излекува.
Zeiss_optik wrote:Колкото до "Ролан" - да, така се произнася в страната на най-известния в историята Roland. :)
Само че аз съм Симеон, а не съм Саймън, Симон или Шимон, понеже името ми е българско. И френският няма АБСОЛЮТНИЯ монопол върху ника ми, и съответно научи се да го пишеш както е предвиден да се произнася, защото и без друго ми лазиш интензивно по нервите и ако още веднъж си видя ника написан неадекватно, е много вероятно да почна да админопроизволствам. Това с най-топли чувства ти го казвам :)


И понеже съм супер готин и обичам да изтъквам малоумията на хората - Матрим е мъж.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Aug 19, 2012 11:27 pm

Ролланд, ма ти си бил по-голям талибан и от Цайса, бре!
Гониш от сайта, където си админ сичко, което не е баш съгласно винаги с тебе? Толкова се опитвах да те измъкна.
ОК, говори си сам :(
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 19, 2012 11:29 pm

Кого гоня бе душа? Просто тва системно да не ми произнася ника правилно напук се класифицира като умишлено тролене и в този си вид е против правилата на форума ^_^

И впрочем, има сериозна липса на равенство между "нетолерантност" и "нетърпимост към нетолерантността", при все, че на хейтърите много им изнася да изтъкват как били жертви на нетолерантност те...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests