Amazon Kindle

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu May 26, 2011 11:09 am

Ммм, напълно ли си сигурен, че не си сбъркал връзката? Или аз нещо не разбирам много какво общо би могло да има West Side Story с безхартиени четци? :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 26, 2011 11:29 am

Lolz, ей го линка, едитвам и там:

http://www.barnesandnoble.com/nook/inde ... dignoonook
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu May 26, 2011 11:35 am

Изглежда доста добре :)

само че
Largest bookstore with more than 2 million titles—get them in seconds
Е нещо до което в България нямаме достъп, така че - скип засега
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 26, 2011 11:40 am

Амазон вече са просто ДЛЪЖНИ да извадят същото, но цветно :mrgreen: след като и кобо, и БН имат тъч...

@тънди - не можеш да купуваш от БН стора, но сигурно можеш от сички други тип Баен?
This is it. Ground zero.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu May 26, 2011 12:38 pm

Една от основните причини да си купя такова устройство е именно удобството да си намирам книги лесно и удобно.

Примерно Абъркромби го няма в Baen, но на киндъла ми отне секунди да му намеря всички книги в амазон :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 26, 2011 1:34 pm

Според мен Амазон няма да останат назад ениуей
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon May 30, 2011 11:52 am

Най-накрая и аз се реших да си взимам e-reader и имам няколко въпроса към по знаещите по темата:

1.Доколкото разбирам Nook в България не може да се вземе, така ли е? Става въпрос за Nook color.
2. Бюджета ще е макс 450 лв. какво бихте препоръчали до тази цена?
3. Ще ми се reader-а да е задължително s е-инк, но и да има малко от малко възможност за нормално браузване, има ли такъв модел?
4. Flash? Java? Или прекалявам? :)
5. Има ли възможност като при Cool Reader да си го направиш да виждаш две страници като на обикновена книга?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 30, 2011 2:17 pm

1. БГ магазините май не го продават, но можеш да си го поръчаш. Друг е въпросът, че легално от B&N store не можеш да пазаруваш книги от България (не знам дали по IP или по номер на кредитната засича, но и двете са достатъчно неудобство).

2. За момента не си взимай нищо. Виж по-горните постове в темата - вече излязоха два touch&e-ink рийдъри, Амазон вероятно ще извадят подходящ съперник до месец-два. Дори те да ти дойдат скъпи, почти 100% сигурно е, че цената на сегашното поколение рийдъри ще падне.

3. Новите може би са по-добре в това отношение. От досегашните нищо не става реално за бразуване освен за краен случай.

4. Е стига ;р ФБ чата ми счупи киндъла бтв ;р

5. Ми май не. Има Landscape mode, но няма Spread, за което ти питаш.
This is it. Ground zero.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon May 30, 2011 3:07 pm

Мерси за инфото!

Nook-а май ще ми отпадне като вариант, защото сега четох, че е с LCD екран и при по дълго четене ефекта е като при четенето от лаптоп - демек болят очи. Плюс факта, че независимо че има 3G браузера може да се ползва само за достъп до сайта на БиН което доста съксва. Ще мисля де, тъй или иначе мисля да почакам до края на юни защото тогава един познат ще се връща от Америка и ако ще взимам такъв ще е чрез него.

Така като гледам, най оптимален вариант се явява Kindle 3 Wi-Fi + 3G макар че, не знам дали екрана ще ми допадне като големина. Но пък ще е ебати кефа на тази малка плочка да си имам целите "Галактика" и "ИСФ" :D

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon May 30, 2011 3:42 pm

Нуука не е с еинк технология, на практика си представлява един много кирлив таблет.
Моделите с тъч не си заслужават. Ползвал съм един на Сони - първо блести и на малко слънце, заради тъч екрана си трябва протектор, с който блести още повече, на това отгоре тъча му ебава юзабилитито вместо да помогне. В крайна сметка това е електронна книга, в която 95% от интеракциите са ти смяна на страници - ще преживееш място за 2 удобни бутона - най-малкото е много по-неудобно да ги слайдваш.
Препоръчвам ти да не си взимаш и 3Г модел Киндъл. Просто няма файда - ако мислиш да браузиш на това - просто забрави, а за пазаруване на книги - замисли се - колко често ти се случва супер спешно пък да ти трябва да си купиш някаква книга, та да не можеш да изчакаш да идеш при някакъв безжичен нет.
Иначе най-доброто нещо на пазара според мен си е киндъл 3ката, препоръчвам ти го на 100%. Може само да изчакаш, мисля скоро пускат още по-евтин (към 100$ май) модел с реклами, за да спестиш още някой лев допълнително...

P.S. Бтв забрави с нуука да пазаруваш от техния магазин - режат те и по кредитна карта, и по ип.
Last edited by Corwin on Mon May 30, 2011 3:43 pm, edited 1 time in total.
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 30, 2011 3:42 pm

Пак казвам, на практика задължително е да изчакаш месец-два. Или ще има неща, които по си струват парите, или поне сегашните ще са доста по-евтини :) Виж двата тъч рийдъра по-нагоре в темата.
This is it. Ground zero.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Mon May 30, 2011 3:46 pm

I az pak kazvam, poneje mina mnogo vreme ot posledniq mi post - toucha za ebook smuche brutalno - ne samo che ne pomaga, mi i prechi.
Inache po evtino za takova kachestvo ot modela s reklamkite, ne vqrvam da moje da se namaje skoro...
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon May 30, 2011 3:54 pm

Очевидно е, че ще поевтинеят тия от сегашното поколение, след като почна да излиза новото.

Как точно пречи тъч бтв? Решава брутално радикално проблема с пдф-ите и зумването (което е маса куцо при киндъл) - справка айпада. Улеснява стабилно всякакви бележки, подчертавки, речници, споделяния и т.н.

Основният проблем са гадните отпечатъци, но ако има достатъчно добро покритие....
This is it. Ground zero.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon May 30, 2011 4:40 pm

квото каза Corwin :)

3G има смисъл само ако браузваш, но това не е основната функция на четците и по принцип нямат удобно браузъри - купуваш го за да четеш от него все пак :)

Най-доброто в момента за теб е Kindle 3 с Wifi - вмества се и в бюджета ти. Предвиди си пари и за калъфче, а ако пътуваш повече - лампичка за четене.

"Проблем" с pdf-ите има, но почти никой не чете pdf-и, така че това си остава Нечий Друг Проблем. Почти всички книги, които би си намерил в нета не са сканирани pdf, а текст. Ако смяташ да си купуваш книги пък съвсем няма да имаш проблеми.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Mon May 30, 2011 6:41 pm

Не PDF няма да чета, това не ми е проблем. Единствената причина поради която обмислям 3Г-то е защото бих могъл да го ползвам за елементарен браузинг когато съм в провинцията и наоколо няма компютър или Wi-Fi. Но иначе да, най-важно ми е да мога да чета без да имам дразнителчета(петънца по дисплея, отражение на слънцето и т.н.)така че тъч пада ми отпада тотално като вариант.

Убедихте ме да почакам,искам да видя каква цена ще обявят в скоро време на киндъла и тогава ще реша с 3Г или без.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests