Домашните бележки

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Feb 22, 2005 1:39 pm

Бе майка ми навремто оставяше разни бележки, но те бяха строго делови (от типа - закуската е на масата/във фурната/хладилника/купете си я, свършете еди какво си), а пък аз бележки не оставях. Или по точно се отказах да оставям, поради пълната им безполезност - обикновено или никoй не успяваше да ги намери или прочете. Или и двете :D

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 22, 2005 2:55 pm

Хм, първият път когато нашите заминаха за десетина дни и ме оставиха у нас, в къщи беше пълно с бележки. Влизайки се намирах пред "Заключвай вратата и отдолу", обръщах се към "Кучето има ли вода?", преминавах покрай "И да си измиеш зъбите" и завършвах до "Затваряй хладилника!". Все пак най-идейно беше, че един от по-дългите списъци завършваше с категоричното "Обичай се".:)
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Feb 22, 2005 3:24 pm

Об-л-ичай се?
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 22, 2005 3:30 pm

Не, слънце, "обичай се":) В смисъл да внивам за себе си, да не правя глупости и като се върнат да не съм скарана със себе си:Р
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Feb 22, 2005 5:28 pm

Is it way too often when they set these impossible tasks before ya? :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 22, 2005 5:32 pm

НАСТОЯВАМ да се сложи читаво плезещо се смайли, тва вече е позор! Иначе, Морв, много хубава бележка са ти драснали :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue Feb 22, 2005 9:04 pm

Аз никога не оставям бележки и на мен никога не ми ги оставят, но май единственият такъв случай беше "Ще се върна". Тогава много се разстроих, тъй като при положение, че не са ми писали бележки дори и при заплахи от ядрени взривове и унищожителни земетресения, почувствах непреодолим ужас, че майка ми е решила да ни напусне завинаги или поне отива на обречена среща с японски мафиотски бос. Както и да е, оказа се, че трябвало да купи аспержи и карфиол и сълзите ми са били напразно разхищение на влага. Или почти де, пред аспержите и карфиола винаги си струва да се поплаче.

Колкото до плезещото се смайли, имам някои прекрасни предложения - Image, Image, Image, Image и Image. Както и класическото Image, разбира се.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 22, 2005 9:22 pm

На мен само онова с въртящите се очички ми се отваря и не ме кефи :(
And you can't dance with a devil on your back...

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Tue Feb 22, 2005 9:23 pm

Аз пък преди няколко години намерих бележка на външната врата на апартамента(над звънеца): "КЪДЕ СИ НЯМА ТЕ" ...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Feb 22, 2005 10:08 pm

Много рядко ми оставят бележки, а аз още по-рядко. Най-често получавам "Храната е на масата" и оставям "Излизам и ще се забавя". Като се замисля от бая месеци не съм писал/намирал бележка вкъщи.

Третото (и средно) смайли е най-готино. Бтв, Рол, има две с въртящи се очи. Едното носи перука, другото не. Класическото също кефи.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 22, 2005 10:09 pm

Струва ми се отбелязах, че аз просто само едно виждам, в случая - четвъртото...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Tue Feb 22, 2005 10:11 pm

Ъъъ, да де, моето изказване беше некадърен начин да се пита ти кое от двете виждаш.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Jan 18, 2006 12:20 am

Да възродя темата, за да споделя за истинската драма, която се разиграва от вчера в нашия асансьор :lol: :lol: :lol:.

От два месеца насам си имаме блокова котка, сещате се, такава, която живее пред блока и в последствие допусната във фоайето :roll: от съчувстващи умилени съседи. Котаракът е толкова прекрасен и гальовен, че нямаше как да не му дам звучното име Заратустра, защото му тича по абсурдизъм. Та, след поредния блоков съвет :P Заратустра косвено е провокирал известна доза полемики в писмена форма върху лист залепен в асансьора.

Първоначално там пишеше: 'Моля не замърсявайте чистия ни блок с котки!'. Погъделичка ме идеята да драсна небрежно: 'Специално за вас ще почистим с куче, първокласна улична порода', но се въздържах, бързах за лекции. След няколко часа някой ме беше преварил и бе добавил: 'Абе, хора, айде стига! Не може ли да оставите котките намира и да си живеем щастливо!'. По-горе пишеше: 'Това чат ли е, по дяволите?'. Този път се изненадах, че живея сред точно такива хора, но пак се въздържах от коментар. Всъщност върхът на сладоледа бе откритието ми от днес сутринта (в 7:30ч) --> върху първия лист в асансьора бе залепен нов с принтирана картинка на рижава маца и надпис: 'Моля, съседи, замърсявайте входа с котки!':lol: :lol: :lol:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Jan 18, 2006 3:38 pm

:mrgreen: Разкошно :D
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Wed Jan 18, 2006 9:34 pm

този шал много ме кефи.
I walk through the streets and memorize the city

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests