Земетресението

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 22, 2012 6:52 am

Силничко си беше бая... но чак пък да излизаме от блока? Аз бих изчакал поне десетина такива труса и да почне яко да стърже мазилката, преди да се замисля за излизане.

А и не мога да прежаля сувенира. Мамка му, как пък баш там не ми стига килимът!!!
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue May 22, 2012 7:09 am

Аз съм далеч от епицентъра, но да си кажа и в него да бях, сигурно пак така блажено щях да проспя събитието.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 22, 2012 8:40 am

Проспах си го като пич. :mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue May 22, 2012 9:59 am

Xellos wrote:Проспах си го като пич. :mrgreen:
Завиждам... след 1 час киснене вън на дъжда и после придремване до сутринта под касата на вратата, сега едвам гледам :cry:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue May 22, 2012 10:20 am

Аз на 2 пъти лягам да спя и поредното клатене. Голяма досада. А вчера тъкмо ми слагат плочки в кухнята и като друсна, излязохме и викам- еби му майката тъкмо да сложим плочки и сега вземе да падне блока язък...
Не ми се израдваха на хумора другите. Ама аз съм на ниско и не се усети много силно.
Дай боже да е минал най- силният трус.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 22, 2012 10:47 am

Не ви разбирам. Събудих се от това, че стаята се тресе, а земята издава гръмотевични звуци. В смисъл, земетресението се чуваше, буквално. И всеки път като си кажех, че хайде сега, това беше, следваше ново боботене и разтърсване. Беше почти сюреалистично. Между другото, това е било най-силното земетресение в София от 1917 насам, твърдят.
Last edited by Morwen on Tue May 22, 2012 10:57 am, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 22, 2012 10:57 am

Еми ненам, успял съм някак да го игнорирам ама мене често ми се случва да сънувам подобни неща като плуване и пропадане + че квартала си е шумен та знам ли :/. Иначе всичките стъкларии и шишета на перваза в хола не са помръднали и милиметър ама все пак 3 етаж от 15 етажен блок си е стабиларка. Комшиите разправят, че кучето им подивяло малко преди 3.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue May 22, 2012 11:01 am

При нас паднаха някакви шишенца от масата, отвориха се вратите на шкафа и една топка звучно издриблира по целите стълби. А може и да съм го чула, защото бях в Драгалевци, може би на открито се чува по-лесно.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ordo Malleus
Mistborn
Posts: 1453
Joined: Fri Apr 23, 2010 9:59 am

Post by Ordo Malleus » Tue May 22, 2012 11:51 am

Абе бая злокобничко разтресе в София. С брат ми имаме и двамата имаме много стабилен сън обаче в 3 като залюля леглата и изскочихме като тапи. На тераската излязохме - нашата не е балкон, под нея има магазин и е стабилно направена, а отгоре няма какво да ти падне на главата. Та оттам наблюдавахме суматохата до към 3 и 30, след което си заспахме.. до втория (който всъщност е бил трети) трус там около 5 часа. Неприятно, колегите с малки деца разправят, че едва са ги успокоили и не са спали цяла нощ.
What froze me was the fact that I had absolutely no reason to move in any direction. What had made me move through so many dead and pointless years was curiosity. Now even that had flickered out.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue May 22, 2012 12:52 pm

Ами да, то и аз снощи съжалих че нямам палатка. Ако не валеше като нищо щях да си доспя на шалтенце и в спално чувалче в градинката между блоковете. Ама уви, пустия му дъжд... Гушках комплекта за първа помощ и се утешавах се че така или иначе съм на последен етаж, та ако блока падне може и да успея да се изкопая сама :neutral:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue May 22, 2012 12:57 pm

бах мааму, тука нищо не съм усетил а обикновено поне малко се усещат трусовете. :shock:

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 22, 2012 1:23 pm

Ненам, или ми е символичен инстинкта за самосъхранение за такива глобални неща като да ти се полюшне кревата или просто хората са паникьори. Га не висна навън да чакам в дъжда да видя кога ще люшне пак евентуално. :roll:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Bimbaldy
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:13 am

Post by Bimbaldy » Tue May 22, 2012 1:26 pm

Ами, щом в Хасково го усетих силно- пода на стаята ме трепереше, чуваше се боботене, мебели скърцат и т.н., мога само да си представям какво ли е било към София и Перник. Но колкото и странно да звучи, имам чувството, че се събудих секунди преди да почне да лашка. Може пък и да съм си въобразил де...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 22, 2012 1:28 pm

Xellos wrote:Ненам, или ми е символичен инстинкта за самосъхранение за такива глобални неща като да ти се полюшне кревата или просто хората са паникьори. Га не висна навън да чакам в дъжда да видя кога ще люшне пак евентуално. :roll:
Или просто не сме свикнали да има силни земетресения в нашия район и затова не сме развили въпросния инстинкт да бягаме от тях. Аз се постреснах, защото никога досега не ми се беше случвало да ми се разлюлее блокът (на седмия етаж добре се усети), но не ми хрумна да излизам навън. Не мога да осмисля този тип опасност.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 22, 2012 1:38 pm

Да точно. :roll:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests