Dragoneye is no more...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Wed Apr 21, 2004 11:59 pm

В Dragoneye-а се подвизавах оскъдно малко, в сравнение с повечкото от вас, но това си ми бяха първите стъпки като млад форумист...

Ееех, сещате ли се онази песничка, която разтапя души и изкарва застинали широки усмивки на лицата:


"Детство мое, реално и вълшебно,
детство мое, така си ми потребно.
Все се мъча света да обърна,
яхнал пръчка, при теб да се върна.

Пак в юмручето ръждив петак да скрия,
пак със кучето да вдигна олелия,
пак с пипер да поръся филия
от хляба чер.

Детство мое, на ръст едноетажно,
детство мое, за мен така е важно
щом студено ми стане да мога
да си взема от детския огън.

Пак в юмручето ръждив петак да скрия,
пак със кучето да вдигна олелия,
всеки ден по една дяволия
да е от мен."


не знам защо го написах това, маъ трябваше да сложа едно "оф топик" отпред, но тази песничка винаги е изкарвала в мене едни такива чувства за нещо загубено, отминало, пропуснато...
абе сдухващо си е, особено когато си на 18 и връщане назад няма...

освен може би шизофренията...;)
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Thu Apr 22, 2004 12:16 am

Песничката предизвиква и в мен не толкова лек трепет:(
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Thu Apr 22, 2004 7:26 am

Аз имам целия общ разказ /последния, става дума/, но...на хартия:ррр
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 22, 2004 8:59 am

Xellos, не си казал, не сме го пренесли в Портала... стига народа, който е писал да даде съгласието си... а оттам ще движим сами героите, пък кой знае - може да се намерят мераклии от Сивостена да се включат... :roll:
та? тези, дето са писали или са ползвани като герои съгласни ли са да продължи в Портала на Сивостен? Берик? Морвен? Роланд? Алексис? Търмит? Драгън? Моарейн? Елейн? Ниеле? Дийм? (дано не съм пропуснала някого) както и Ян, Моридин, Гибли и Колибри за ползването на героите им? аз Джони сама ще го попитам, но той едва ли ще е против, още повече, че поства в Сивостен... Браги, теб не те питам, защото ти го предложи - пиша те съгласен :P предполагам и Вер няма да има против - ще го попитам, разбира се...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Apr 22, 2004 9:07 am

Ама мене ме бъркат "Хрониките":( Бях убедена, че го имам някъде на харда, оабче май съм го затрила след ъпгрейда миналата година:( А мислех, че пазя всичко!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 22, 2004 9:33 am

Аз за тая работа дудна от как съм се преместил в сивостена, ма кой ли слуша. АААА Не. Отдавна стана ясно че същия колектив няма да може да работи качествено. Макар че са по-други правилата там, се изисква известно разбирателство за да стане играта.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 22, 2004 11:58 am

аз имам предвид просто съгласие да се полза написаното досега и да нямат претенции към героите си - все пак, който ще ги движи да има свободата на действие... не говоря изобщо самите те да пишат за героите си... ако желаят и това - естествено би бил най-добрият вариант, но съм убедена, че 90% няма да го искат, така че, поне първото....
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Apr 22, 2004 1:26 pm

Ми чисто формално аз моя герой не си го давам. Махнете го от повествованието, но за ползване не го отстъпвам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 22, 2004 1:47 pm

а ако не включим написаните от теб глави и преименуваме героя?
не би следвало да имаш нещо против тогава?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 22, 2004 1:58 pm

ми така или иначе не е osobeno нужен щом няма да се играе лично. А и историята ако ще се почва ще е отначало, съвсем друга и po-неопределена за да е интересно. Правилата в портала за сега вършат работа, стига да са балансирани героите.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 22, 2004 2:06 pm

може би наистина първо трябва да обсъдим с теб и Вер какво ще е нужно да остане и тогава да питаме за съгласие?
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 22, 2004 2:10 pm

ми както n-пати сме повтаряли с него, правилата се създават от хората които пишат в линията, освен ако не са си избрали единодушно водещ.
Освен това въпроса е да си правим кефа а не да творим история.

Иначе се прави герой, събира се групичка и се почва историята от нейде пък до където докараме. Героя може да си се ползва и в други истории.

http://sivosten.com/portal/main.php
за справка "маслинения пътепис" който го точим от цифра време с колегите по произволни и не дотам законни начини. :twisted:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 22, 2004 2:21 pm

разбира се, винаги стои варианта да убием набързо героят на Роланд :twisted:
то от пишещите малко останахме... ще говоря с тях...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 22, 2004 2:25 pm

тц, не може.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Apr 22, 2004 2:26 pm

а да се самоубие? :roll:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests