Смисълът на вашия nick.

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Jan 16, 2006 7:07 pm

Моят отникъде не иде. Беше първото нещо, което ми изскочи в главата, като ми щукна да се регистрирам тук :)

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Mon Jan 16, 2006 7:15 pm

Нема смисъъъл! Никакъв :Р лято беше, грееха птичките, слънцето пееше и ми се включи един IRC бот с идеята да ми предложи най-новия скрипт. Никът на съответния бот беше Syberian.
Но не за дълго... :wink:
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Jan 16, 2006 9:32 pm

Моят е името на герой от "Песен за огън и лед".
По принцип се подвизавам с друг ник из интернет пространството, ама си забравих паса на първата регистрация и...
Еми преди доста време една мома ми каза, че съм също такова самодоволно, надуто копеле като Джайм и реших, че е подходящо....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Mon Jan 16, 2006 10:39 pm

От английски:
dagger + stab

Повече не казвам ;-)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 16, 2006 10:40 pm

JaimeLannister wrote:Моят е името на герой от "Песен за огън и лед".
По принцип се подвизавам с друг ник из интернет пространството, ама си забравих паса на първата регистрация и...
Еми преди доста време една мома ми каза, че съм също такова самодоволно, надуто копеле като Джайм и реших, че е подходящо....
А ти чу ли голямата ебавка - Мартин казал, че тва име се произнасяло "Джейми" :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Mon Jan 16, 2006 11:33 pm

Roland of Gilead wrote:
JaimeLannister wrote:Моят е името на герой от "Песен за огън и лед".
По принцип се подвизавам с друг ник из интернет пространството, ама си забравих паса на първата регистрация и...
Еми преди доста време една мома ми каза, че съм също такова самодоволно, надуто копеле като Джайм и реших, че е подходящо....
А ти чу ли голямата ебавка - Мартин казал, че тва име се произнасяло "Джейми" :mrgreen:
Хех, еми... Той е писал книгата, той го е измислил тоя герой, има право да си го нарича както иска, ама аз някак съм свикнал да казвам Джайм...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Tue Jan 17, 2006 3:03 am

хаха Джейми, като некъв добродушен дебелак. Джайм е мн по-яко, да си гледа работата Мартин.

моят е от песен. групата е БГ, бях им фен преди да се превърнат в нищо и така си останах, щото е як, пък и щото изпонарегистрирах де що има пощи и форуми с него, не мога да го зарежа, да не говорим, че е вече на 4 години в айерси, срамота би било да експайърне и т.н. :D после разбрах, че инвизибъл чилдрън казват на деца, подложени на домашно насилие.

преди бях Авел в ДрагънАй, то е заради На изток от Рая, не че там имаше някой с такова име, но заради тази книга препрочетох една глава от Библията около 40 пъти, а такива обсесии неминуемо се отразяват.

на други места съм Оз, и това пак не е директно от "Магьосникът от", първият порив всъщност дойде от "Гробище за домашни любимци", в което болната досадна ужасяваща сестра на жената на главния герой искаше да й четат за Веуикия и Стуашен ОЗ; няма и ден след това гледах "Girl, interrupted" (кой знае защо преведен Луди години, на практика доста бозав и не особено реалистичен филм с Уинона Райдър и А. Джоли) и една сцена в лудницата напълно ме потресе, в резултат на което станах Оз. или по-скоро Oz`, т.к. двубуквените никове в IRC отдавна са пасс прътектнати :D

и така, ама че хубави истории.
I walk through the streets and memorize the city

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Tue Jan 17, 2006 4:31 am

Моят ник издава професията ми : freelance Dragon Fighter :lol:
Шегата настрана, попадна ми като четох книга със приказки на 6-годшната ми братовчедка. Много ми хареса името и от тогава така се подзовавам почти навсякъде. Запазена марка ми е.Неприятното обаче е, че като се регистрирам във някои english speaking forums хората ме вземат за anime freak ( uuum no offence intended) защото звучи малко японско а аз по принцип не навиждам анимето...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 17, 2006 8:22 am

от английският речник :) В буквален превод
sa.dir.bg wrote: 1. библ. последно сражение между силите на доброто и злото

2. решителна борба, обща/световна война
Иначе мисля че преди 6 години се чудех как да си кръстя първият ми герой в диаблото (2) и го взаимствах от една статия на GW по темата ...

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Tue Jan 17, 2006 3:12 pm

Годината беше 1997, лятото, братовчедите ми бяха донесли едно геймърско списание (тогава най-извесното в Щатите - "Die Hard Game Fan") ... разглеждах аз и се изумявах какви неща са съществували по света, в частност Playstation, Sega Saturn...и другите такива игри ...в един от броевете на въпросното списание имаше статия за някаква игра за PS наречена Final Fantasy 7 (която тогава изобщо не е подозирала какъв бум ще направи години по-късно) ..та на страницата с review-то беше тя - Aerith, розовата девойка с цветенцата, която веднага ме грабна...останалото е история :roll:

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jan 17, 2006 4:45 pm

Ами ... при мен историята е много банална. В далечната 1995-та, когато за пръв път имах възможност за по-редовен достъп до Интернет (ех, тогава download от 5 кб/с си беше лукс ... :) ) Както и да е, като тръгнах да си регистрирам поща в Yahoo!, имах напразните надежди, че името ми е свободно. След като очевидно не беше, сложих първата вариация на името ми, която ми хрумна - макар че май някои съученици ме наричаха така в 3-4 клас. По-късно си мислех дали да не си го променя, ама след като се бях регистрирал по този начин в една купчина сайтове, просто не ми даваше сърце да си сменям ника. А пък и звучи достатъчно необичайно, и същевременно достатъчно познато :)
This signature is not yet rated

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Tue Jan 17, 2006 9:01 pm

Ах, най-накрая! Откога чакам някой току-що доходил УъркШоп бодро да запита един от най-тъ... е, да де. Смисълът на моя ник е неизказно дълбок, всъщност толкова дълбок, че сам не го разбирам. Ето как се случи всичко:

Лежах си аз на софата в горската колиба, млад, зелен и необразован, а навън вилнееше есенна буря. Вече бях излъскал лесничейските обувки и бях сготвил кокоша супа за вечеря, та нямаше какво друго да правя, освен да мързелувам и да разглеждам албума със стари изрезки от вестници на лесничея, докато дъждът плющеше по прозореца. И изведнъж, както си седях, а ниското ми чело се бърчеше в непривично усилие да разчета чудовищните букви в една статия от 1983г. за родопска маслобойна, избрана да доставя масло за сутрешните препечени филийки на Алла Пугачова, един страшен глас иззад гърба ми изтътна:
- Lubimetz13 ще се зовеш, куха тикво, и ще изглеждаш умен в очите на тези, които не те познават.
Сепнах се, завъртях се и като нищо не видях, се върнах към вестника с увереността, че някое животно дращи под покрива и в действителност нищо не съм чул, но представете си ужаса ми, щом същата странна фраза изплува пред невежия ми поглед и от стария лист хартия. Упорито разтърках очи и си бръкнах в лявото ухо, за да изчопля всичко, което можеше да си играе със слуха ми, но...
- Не ме ли чу, пейзан такъв?
След още няколко подобни реплики реших, че няма как да е от ушите ми и се наложи да го Послушам...

Изцяло променен, аз едва дочаках бурята да свърши, за да избягам с колелото на лесничея(което по-късно зарязах до една телефонна кабина, за да елиминирам всякаква възможност да ме проследят) и да отида до близкото село Краснозадско, където успях по някакво чудо да намеря интернет връзка и да се регистрирам в петнайсет различни форума с новата си внушена самоличност. Оттогава съм в непрестанен бяг от един чужд компютър на друг, пишейки под покровителството на Спамерския Бог, който ми вдъхна сили и объркани познания за запетайките в онзи паметен ден. Защо и с каква цел - не знам.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue Jan 17, 2006 10:10 pm

Lubimetz13, тази вечер, заради разни събития през деня, съм в кофти настроение, обаче след като прочетох произхода на твоя ник добавих +20 към показателя си "настроението ти днес". :) Е, не, няма такива истории просто. Впоследствие видях и новия, поне за мен, върховен аватар на Кселос и... какво да кажа, +10 към настроението. :D

Браво, момчета, кефите. :wink:
pulled out

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 17, 2006 10:56 pm

ее как бе, турбомега ми е хаватарчето ;) само дет не се скиа верижката от тоалетното казанче на врато ми.

Любимеца подозирам че преди откровението да го лъхне и да смени името се е подвизавал като "Сотир" нейде ;рр :D :D
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue Jan 17, 2006 11:07 pm

Каррррррамба! :twisted: Който е чел Фийст знае откъде са е пръкнал моя аватар. 8-)
:shark:
Feel the summer!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests