Upcoming Books

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue Jul 22, 2008 4:36 pm

Отложил я е за април 2009, но като го познаваме, може да се смята, че ще отлага още....

User avatar
sitalk
Commoner
Posts: 34
Joined: Tue Jul 22, 2008 2:55 pm

Post by sitalk » Tue Jul 22, 2008 7:39 pm

Да, докато изпие хонорарите от предишните книги - или поне така твърдят продавачите на Славейков:)

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Jul 24, 2008 11:29 am

От Бард ще пуснат първата книга от поредицата Споделящият нож на Бюджолд :D

User avatar
Tiaiel
E'lir
Posts: 165
Joined: Sat Mar 19, 2005 10:08 am

Post by Tiaiel » Thu Jul 24, 2008 11:47 am

За какво става въпрос в книжката?
Аз чета едновременно Малазан и Придворен убиец на Робин Хоб, втората е доста симпатична, малко по-различна ми се струва като сюжет от четеното фентъзи досега.
Между другото - покрай ревюто за Артър Кларк, отидох ентусиазирана на книжния ни пазар да си взема нещо негово и ми пробутаха "Островът на делфините", което до средата ми се стори доволно скучно. Книжката изключение ли е или такъв е стилът му? Да знам дали да давам още пари за него.
И още един въпрос - "Без гравитация" на Бюджолд доколкото знам предшества историята за Майлс, а героите от поредицата участват ли в книгата или са други?
Има нещо в съществуването на черна дупка в съседство,което води до безсънни нощи.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 24, 2008 11:58 am

Стилът на Кларк си е суховат, при него интересното е по-скоро в идеите. И все пак тази книга именно никога не е била спрягана за шедьовър. Почни с първата Одисея :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Fri Jul 25, 2008 10:48 am

Tiaiel wrote:И още един въпрос - "Без гравитация" на Бюджолд доколкото знам предшества историята за Майлс, а героите от поредицата участват ли в книгата или са други?
Други са, само светът е същият.

А "Споделящият нож", доколкото знам, е фентъзи със силен романтичен елемент. :roll:
Заповядайте в Клуб за фантастика и фентъзи "Соларис" - гр. Пловдив

Събираме се всеки петък от 18:00 пред книжарница "Литера" на Джумаята.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Fri Jul 25, 2008 11:12 am

Vankata wrote:
А "Споделящият нож", доколкото знам, е фентъзи със силен романтичен елемент. :roll:
Под "романтичен" се има предвид еротичен или просто чик-лит? :twisted:

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Fri Jul 25, 2008 2:26 pm

Ако си чел/а нещо от късните произведения на Бюджолд - "Комар", "Цивилна кампания", Шалионския цикъл - би трябвало да ти е ясно. :D Всъщност, това си го има открай време, все пак първите книги започват с любовната история на родителите на Майлс...
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Fri Jul 25, 2008 2:41 pm

Фантастика малко трудно чета, така че съм пропуснала точно тези неща на Бюджолд, но съм чела фентъзито и, където не открих кой знае какви изявено романтични отклонения извън нормалното за жанра.
Ще възприема хипотезата за активен чик-лит у фентъзи дрешки :)
Което в никакъв случай не е лошо!

User avatar
Benedict
E'lir
Posts: 178
Joined: Sat Jun 26, 2004 8:19 pm

Post by Benedict » Mon Jul 28, 2008 3:11 pm

http://infodar.com/show_book.php?ISBN=978-954-761-333-1&

Кат спейс опера го дава, даже анотацията ми звучи зле, обаче все пак е Лукяненко и ще се чете със сигурност.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 28, 2008 6:13 pm

Обложката й обаче е открадната от Четвъртото Чунг Куо. Машала на Инфодар, че в 2008-ма почнаха с номерата на издателствата отпреди 15 години...
And you can't dance with a devil on your back...

ysn
Merchant
Posts: 77
Joined: Mon Feb 11, 2008 10:08 am
Location: тук-там

Post by ysn » Tue Jul 29, 2008 10:07 am

Обложката й обаче е оригиналната руска корица, която издателството има право да ползва:
Spoiler: show
Image
Друг път преди да плюеш по хората, които ти плащат заплатата поне си провери фактите момченце.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 29, 2008 10:14 am

Явно руското издателство е убило рибата тук :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 29, 2008 3:25 pm

Сори, Яска :) В пълното си право съм да предположа, че корицата вие сте я сменили, точно ти нямаш моралната база да се възмущаваш от подобно подозрение. Добре, щом е руската, значи проблемът не е у вас и се извинявам.

Ако обърнеш внимание, впрочем, тая година ви дадохме две награди. Явно не сме се засилили само да плюем, а? Няма нужда от чорбаджийски заплахи и дребнави определения. :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jul 29, 2008 4:31 pm

От нас очаква ли се да можем да се обадим по този повод или да мълчим, че може и някой друг да получи заплаха, свързана с - о боже - препитанието му?

Този тон и изрази като "момченце" и "кой ти плаща заплатата" не са съвместими с професионализъм и мениджърска компетентност. Има си цивилизовани начини за общуване все пак и ми е много неприятно да видя в нашия форум подобни долнокачествени нападки.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests