Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat May 06, 2017 3:15 pm

Така първо като праведната християнка за каквато Ангелкова явно се мисли, трябва да знае, че молитвата е интимен акт, а не обществен такъв, при който да наемеш фотограф да те снима?
Второ, да се молиш на Господ, за да си окей министър? ВТФ?

Трето? България е светска държава.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Sat May 06, 2017 6:23 pm

Litz wrote:
Sat May 06, 2017 3:15 pm
Второ, да се молиш на Господ, за да си окей министър? ВТФ?
А кои и какви са общоприетите и допустими неща, за които може да се молиш? :roll:

Някой път естеството на "гнева" и негодуванието ти са ми абсолютно неразбираеми.

Относно публичността на какъвто и да е "интимен" акт, отвсякъде сме заляти с подобни неща; аз просто не им обръщам внимание. Няма да ти стигне всичкото време, ако по индивидуално тръгнеш да се възмущаваш.

България не е Ватикана, ама чак пък светска държава; малко отгоре-отгоре ми идва това изказване. По-скоро е разпиляна и несигурна в това, което си мисли, че иска да бъде.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Sun May 07, 2017 6:37 am

Аз също бих се радвала ако театрото на набожността спре да се разиграва от т.нар. светски политици по планетата, но тоя тип изпълнения се правят навсякъде по света и поне засега са все още морално допустими. За съжаление религиите все още са една от основните части на културата и традициите, а в настоящия момент, като сме поели по пътя на консервативните десни идеологии, романтизирани глупости като културата и традициите на цялото общество пак са взели да стават по-важни от човешкия живот и щастие. Мен като атеист всички такива глупости ми правят скомина и се надявам някой ден да еволюираме ментално до пълно изчезване на религиите. Ама сме доста далече от тоя момент, уви. Така че ще трябва со кротце, со благо и со образование да работим в тая посока, щото иначе ще си произведем мъченици и това само ще забави процеса.

Но религиозността като ПР си е гнусновата история. Голема християнка, нема що - с фотоапарата у църквата, за да може да парадира пред нацията. Следващия път направо със селфи стик ако може. Джизъс така е рекъл.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Sun May 07, 2017 11:55 am

Са туй възмущение малко взе да ми прилича на проповед на Атеистите от седмия ден. На Ангелкова последният й проблем е, че се е снимала в църквата. С нея има няколко далеч по-очеизбождащи проблема, като се започне от некомпетентността й, та оттам се минат няколко нива до дълбоката й неадекватност. Да напомня: колко хубаво, че в Истанбул имаше атентат, така почиващите в турските курорти ще се преместят при нас. И това далеч не е единствената й изцепка.

Това е малко като с вундеркинда и партизанската унука Лили Павлова, чиито проблеми се ограничават до наднорменото й тегло и странната й липса на стил, изявяваща се в още по-странно влечение към зеленото ламе. Този виден кадър на Варненския свободен университет, който единствено котката ми още не го е завършила, тази великолепна професионалистка, която още от ученическата скамейка е набутана в де що бордове и бордчета има и която се разпореждА абсолютно безконтролно с европейски милиони и милиарди, тая принцеса на Политбюро, която в момента е министър по председателството на България на ЕС (?!?!!?!?!?!?!?!), а целокупният народ се е одзверил в килограмите й и нелепото и костюмче? Добре, че не й беше хрумнало и да палне свещ о църквата, че тогава не знам. Можеше и да не оцелее.

Пичове. Волен. Сидеров. Е. Официално. В. Управлението. На страната. Волен Сидеров. Това, че не е министър, е просто някаква проява на кумова срама от страна на Боцето и нищо повече. Но е в управлението. Волен Сидеров. И министър на отбраната ни е явен поддръжник на Льо Пен, което също е един от по-малките му проблеми. А бившата ми директорка влезна о парламента. Официално обявявам липсата на дъно и отивам да се свия на кълбо и да се нарева до насита.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Sun May 07, 2017 12:34 pm

A, за едната бройка да забравя. Волен по едно време от живота си учи богословие в Шуменския университет. Не знам дали се дипломира и не ми се проверява, но това няма значение. Все пак е учил богословие. Много моля за съответната адекватна реакция, щото имам чувството, че само мен ме втриса от това, че туй чудо на (д)еволюцията в момента определя курса на кораба "България".
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Moridin » Sun May 07, 2017 4:28 pm

Мисля, че забравяш министъра на околната среда, който е climate change denialist и според който бизнеса в БГ е под тежък зелен терор...
This is it. Ground zero.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by penzata » Sun May 07, 2017 4:29 pm

Волен ми е твърде шумен и показен, че да ми прави впечатление. Обаче Ердоган лукълайка и изкуфелият партЕзанин вече ме плашат. Тия двамата са тиктакащи бомби.

Колаборацията Захариева - Цачева ми е най в гъза. Еби там някога да видим реформа и работеща правосъдна система.

Няма ли някой хасковлия или театрал, или поне някой, който може да драсне нещо за Боил Банов, че най ме интересува?

И естесвено, цялото биене в гърдите (от почти всички) за 1% от бвп за култура изведнъж изчезна от програмата за култура на текущото правителство.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Sun May 07, 2017 5:16 pm

Не го забравям, Жоре, просто не знам отде да почна и къде да спра. Пенза, като човек, дето имаше поглед върху делата на к0лтурното министерство мога да ти кажа, че Боил Банов е просто по-симпатичната и човекоподобна версия на Веждито. Чиновник, сложен там, за да може културно да казва, че неа пари, опраяйти са. Да, едва ли ще тръгне да разхожда кукузели из Лувъра, но добрите му дела ще спрат дотам.

Мисля да почна петиция за връщането на Яне Янев в българската политика с цел връщането на същата към нормалността.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Sun May 07, 2017 9:08 pm

Факт. Лицемерната набожност на оная е най-малкият проблем на новия кабинет. Просто, не знам... Четох някъде из Фейсбук за някаква инициатива Rent a Government или нещо от сорта. Ебавка беше, естествено, но се надявам да вземат верно да направят нещо такова, щото е очевидно, че България не може да се оправи сама. Просто страната е пълна с дебили и боклуци и няма как да се оправи.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Marfa » Mon May 08, 2017 9:11 am

Ми аз отдавна врякам, че е време да ни наложат някакъв управленски борд, както ни наложиха валутен на времето, ма кой да ме чуе... :roll:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Tue May 09, 2017 12:45 am

Litz wrote:
Sat May 06, 2017 3:15 pm
Така първо като праведната християнка за каквато Ангелкова явно се мисли, трябва да знае, че молитвата е интимен акт, а не обществен такъв, при който да наемеш фотограф да те снима?
Второ, да се молиш на Господ, за да си окей министър? ВТФ?

Трето? България е светска държава.
Само Господ Бог може да ни спаси. Ангелакова не знам какво но аз го казвам така
В името На Отца, на Сина и на Светият Дух, да се свети името Господне.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Roland » Tue May 09, 2017 9:39 am

Keep it in church, dude
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Tue May 09, 2017 1:52 pm

FB_IMG_1494326980856.jpg
FB_IMG_1494326980856.jpg (28.93 KiB) Viewed 3887 times
:facepalm:

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by coldie » Tue May 09, 2017 11:48 pm

Приятели, ние нямаме Ренесанс, това са почти 700 години.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Wed Jul 05, 2017 5:32 am

КОПЕЛЕТА, А ПЛАЦЕНТА ХАПВАТЕ ЛИ???? :metal: :free: :panda: :monkey: :ghostche:
:dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash: :dash:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Google [Bot] and 4 guests