Забавности и компетентщини

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 01, 2010 10:51 am

б.т.в. Не ми е ясно защо чуждоезичен автор се дава за пример в България където с превода очевидно са му сменили стила.

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 10:52 am

Trip wrote:АХАА, значи от САМОТО НАЧАЛО това е била целта ти!!! :lol: :lol: :lol:
Един вид, момичето ни вика: "Разочарована съм, че й се връзвате на тая отрепка", а ти й ръкопляскаш и подскачаш с гърне на главата, заливайки се от смях. Верно е смешно :lol: :lol: :lol:
Не - този й постинг беше точен.
И обидите не са неин патент.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 01, 2010 10:58 am

Сега ми хрумва че можех да участвам с един разказ на Николай Хайтов като само щях да сменя имената и мястото на действието.
За следващата година ще имам напредвид.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 11:01 am

Е, и аз това викам, доста точен беше, а реакцията ти беше смешна :lol:
Ама като гледам, пак станахме Сериозни и Адвокатско-Агитационни. Аз на моите обиди съм им патентовал само адреса, който за щастие е само един :lol: Не, не, чакай. Чакай, искам като теб да го направя:

Потребителят Ил Доторе (Ивайло Иванов) с горния си пост намеква, че "Обидите са патент на Трип.", с всички произтичащи от смисъла на думата "патент" последствия. Той намеква, че преобладаващият модел на поведение на потребителя Трип са обидите. Нека го докаже!!!!

Хм, не е толкова забавно всъщност. По-скоро е абсурдно. Чудя се що за акъл трябва да има човек, че да мисли по тоя начин....

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 11:07 am

Trip wrote:Е, и аз това викам, доста точен беше, а реакцията ти беше смешна :lol:
Ама като гледам, пак станахме Сериозни и Адвокатско-Агитационни. Аз на моите обиди съм им патентовал само адреса, който за щастие е само един :lol: Не, не, чакай. Чакай, искам като теб да го направя:

Потребителят Ил Доторе (Ивайло Иванов) с горния си пост намеква, че "Обидите са патент на Трип.", с всички произтичащи от смисъла на думата "патент" последствия. Той намеква, че преобладаващият модел на поведение на потребителя Трип са обидите. Нека го докаже!!!!
Нищо не намеквам. Напротив - твърдя. Че ти си аматьор. Че конкурсът е аматьорски. Че това не е нещо лошо и че си е в реда на нещата. Доказах го. Останалото е говорилня.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 11:07 am

Я, направи ни тая услуга, изреди доказателствата си :lol:
Щото, нали, имаме правото да питаме права ли е линията, дето ни измерва, крива ли е :lol:

Едит: Чакай, чакай да добавя! Ако не го направиш до 30 минути, ще го направя аз! :lol:

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 11:25 am

Trip wrote:Я, направи ни тая услуга, изреди доказателствата си :lol:
Щото, нали, имаме правото да питаме права ли е линията, дето ни измерва, крива ли е :lol:

Едит: Чакай, чакай да добавя! Ако не го направиш до 30 минути, ще го направя аз! :lol:
Мисля, че играта "Познай кой!" стига.
Знам, че за теб това е нищо, но това го чувам почти на всяко дело. Всеки губещ твърди, че не признава доказателствата на другата страна. Винаги.
И ако беше "нищо", щеше познаеш поне един автор. Поне нобелиста.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 11:27 am

Нищо, ти пак ги кажи :lol:
Или ще ги кажа аз! :lol:
А съпоставката между поста ти във Фейсбук и реалния разговор в Ефремов не би могла да е по-красноречива :)


Едит: За мен Е нищо и поради това не съм си правил труда да познавам каквото и да било :lol: Нека хората, четящи това, преценят доколко фактът, че не сме чели Лунната братовчедка на Елиас Канети, убедително доказва ( :lol: ) каквото и да било.

А, забравих: :lol:

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 11:31 am

Trip wrote:Нищо, ти пак ги кажи :lol:
Или ще ги кажа аз! :lol:
А съпоставката между поста ти във Фейсбук и реалния разговор в Ефремов не би могла да е по-красноречива :)
А, не - нямам нито намерение, нито време да влизам в безсмислени дискусии. Каквото имах за казване - казал съм го. Останалото е говорилня.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 11:37 am

Факт, каза го. И се издъни доста :lol: Черно на бяло :lol:
Май няма смисъл от още приказки наистина :lol:

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Sat May 01, 2010 11:37 am

Ако Il_dottore бе имал повече търпение, можеше да "разобличи" журито на конкурса по доста по-зрелищен начин. Ама пустото му бързане...

Не знам каква точно е била идеята на цялото занимание. Ако е било да се покаже, че Il_dottore разбира повече от литература от Trip, определено не успява. С изложеното дотук единствено може някои хора евентуално да бъдат убедени, че Trip не разбира от литература. Дори да допуснем, че това се случи, за да се докаже, че Il_dottore разбира повече от Trip, трябва да се изпълни и още едно условие. Трябва да покаже колко той разбира. А това няма да се постигне със сочене с пръст към останалите.
С други думи, за да докажеш, че едно неотрицателно число е по-голямо от друго неотрицателно число, не е достатъчно да покажеш, че второто число е нула. Трябва да покажеш и че първото число не е нула.

Цялата "драма" си беше тъпа от самото начало и няма да става по-интересна, ако изобщо може да се използва това определение. Позволявам си да предложа на екипа да напише три-пет изречения, които да са нещо като официално изявление и които да сложат точка от едната страна. Пък другата страна, ако се чувства неудовлетворена, може да си говори колкото иска. Няма особен смисъл да се губи повече време за изясняване на позиции и кой какво бил казал.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 11:40 am

Добро предложение :)

Иначе, най-смешното ВСЪЩНОСТ е, че целта на цялото занимание е да покаже, че сме аматьори - което никога не сме отричали (в смисъла на хора, които правят всичко това на доброволни начала) :lol: :lol: :lol: Проблемът в случая е, че самият Ил Доторе не знае какво влага в това понятие....

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 11:44 am

bsb wrote:
Ако е било да се покаже, че Il_dottore разбира повече от литература от Trip...
Не - това просто е отговор на претенциите на Трип.
Целта не е да си ги мерим. Щото онзи, дето реши да си мери пишката с мен, трябва да има здраво дупе.

Написал съм си го - всеки може да си прави аматьорски конкурси, но ако се изживява като експерт - то всеки може и да провери експертните му познания.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 11:49 am

Еми това е разковничето.

1.Как и къде съм се "изживявал" като експерт?

2. Адекватен ли е методът на проверяване? Какво доказва всъщност той?

Разбирам защо все отказваш да дадеш пряк отговор на тия въпроси, както казах, черно на бяло е :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat May 01, 2010 11:51 am

Il_dottore wrote:
bsb wrote:
Ако е било да се покаже, че Il_dottore разбира повече от литература от Trip...
Не - това просто е отговор на претенциите на Трип.
Целта не е да си ги мерим. Щото онзи, дето реши да си мери пишката с мен, трябва да има здраво дупе.

Написал съм си го - всеки може да си прави аматьорски конкурси, но ако се изживява като експерт - то всеки може и да провери експертните му познания.
Дефинирай експерт.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest