Коронавирусът и ние

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Коронавирусът и ние

Post by Marfa » Sat Nov 06, 2021 9:51 am

Аз лично се информирам само от блогове в blogspot, щото не вярвам на платените медии.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sat Nov 06, 2021 9:59 am

@Marfa какъв блогспот? Не го ли е писал Костя аз не вярвам :free:

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sat Nov 06, 2021 1:22 pm

In her 25 September email to the FDA Jackson wrote that Ventavia had enrolled more than 1000 participants at three sites. The full trial (registered under NCT04368728) enrolled around 44 000 participants across 153 sites that included numerous commercial companies and academic centres.
Значи, имаме данни, че са оплескали нещата в 3 от 153 "sites", които са били под контрола на точно тази компания, с 1000 от 44 000 участника. Правилно ли го изтълкувах?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sun Nov 07, 2021 12:02 am

tiffany aching wrote:
Sat Nov 06, 2021 1:53 am
Това ли е основното притеснение? Насилственото им налагане не е ли малко по-притеснително?
Ти нали си наясно, че самият факт, че живееш в човешка общност, означава, че куп неща ти се налагат "насилствено"?

И аз до едно време се дърпах от ваксинирането, обаче отказът от ваксина все повече и повече ми мяза на някакво плоскоземие, с тая разлика, че вярващите в плоската Земя нито има кой знае какъв шанс да се споминат заради вярванията си, нито чрез вярванията си ми пречат на мен да се върна към нещо като нормален живот. Изключая хората с медицински противопоказания (за тях не знам изобщо ясно ли е какви права имат или нямат по отношение на ваксинирането), няма един аргумент в подкрепа на отказа от ваксини. Нито ваксините са кой знае колко опасни (лющено е по-назад в темата това), нито са труднодостъпни (бяха отворили пунктове за ваксинации в моловете, зомг), нито имат някакви особено тежки странични ефекти. Аз си поставих еднодозовата. Първия ден не ми беше добре, втория бях като с махмурлук, на третия вече всичко беше ОК. Родителите ми, които, в крайна сметка, се навиха да се ваксинират заради мен, нямаха никакви странични ефекти. Сестра ми май също нищо не усети. Брат ми си сложи тая на "Пфайзер" и в първия ден след първата доза май само дето беше по-поспалив, обаче това даже не знам дали се дължи на ваксината.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 12:54 am

tigermaster wrote:
Sun Nov 07, 2021 12:02 am
Ти нали си наясно, че самият факт, че живееш в човешка общност, означава, че куп неща ти се налагат "насилствено"?
Не може да бъде :shock: И какво предлагаш - да се примирим и упражним на свой ред насилие и обвиним... който можем, един вид компесаторен механизъм =>
tigermaster wrote:
Sun Nov 07, 2021 12:02 am
И аз до едно време се дърпах от ваксинирането, обаче отказът от ваксина все повече и повече ми мяза на някакво плоскоземие, с тая разлика, че вярващите в плоската Земя нито има кой знае какъв шанс да се споминат заради вярванията си, нито чрез вярванията си ми пречат на мен да се върна към нещо като нормален живот.
Няма да се върнеш скоро към нормалното и уверявам те - не заради неваксинираното другарче. Например днес имаше новина за Израел... И ваксинирани, и неваксинирани разпространяват постоянно мутиращия 'вирус' - тогава? Инжекции до безкрай ли? Ами хората с естествено придобит имунитет и изследването за антитела? Защо не им се признава? Обясненията на мен поне звучат нелогично.

Следя доколкото имам нерви и официалните медии, дами и г-да... влакът винаги се движи по две релси, впрочем ето и две култови видеа:




tigermaster wrote:
Sun Nov 07, 2021 12:02 am
Изключая хората с медицински противопоказания (за тях не знам изобщо ясно ли е какви права имат или нямат по отношение на ваксинирането), няма един аргумент в подкрепа на отказа от ваксини.
Тука вече наистина гледам като голям камък... нито един, значи.

Но ето и едно хубаво интервю към което услужливо ме насочи фб алгоритъма днес, ще ми спеси малко писане:

https://spisanie8.bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82 ... TPj2i6_w6s
tigermaster wrote:
Sun Nov 07, 2021 12:02 am
Нито ваксините са кой знае колко опасни (лющено е по-назад в темата това), нито са труднодостъпни (бяха отворили пунктове за ваксинации в моловете, зомг), нито имат някакви особено тежки странични ефекти. Аз си поставих еднодозовата. Първия ден не ми беше добре, втория бях като с махмурлук, на третия вече всичко беше ОК. Родителите ми, които, в крайна сметка, се навиха да се ваксинират заради мен, нямаха никакви странични ефекти. Сестра ми май също нищо не усети. Брат ми си сложи тая на "Пфайзер" и в първия ден след първата доза май само дето беше по-поспалив, обаче това даже не знам дали се дължи на ваксината.
Виж... дълбоко се надявам да не са опасни и да нямат никакви кратко- и дългосрочни негативни ефекти за никого. Мой много близък човек наскоро също се ваксинира. Но в случая надеждата ми е продиктувана от отчаяние, а не от вяра.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sun Nov 07, 2021 12:59 am

tiffany aching wrote:
Sun Nov 07, 2021 12:54 am
Не може да бъде :shock: И какво предлагаш - да се примирим и упражним на свой ред насилие и обвиним... който можем, един вид компесаторен механизъм =>
Не, предлагам някои хора да не се пънат като магарета на мост, когато единственият им аргумент е "Кви са па тия на мене па да ми казват кво да праа па". Общо взето.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 1:03 am

Но ти можеш да се убедиш от постингите ми, че това съвсем не ми е единствения аргумент, нищо че не съм се раздала максимално :mrgreen: Разбира се - ти не искаш това. Тогава аз пък защо да те чета и отговарям?

Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by Shamajotsi » Sun Nov 07, 2021 1:11 am

tiffany aching wrote:
Sat Nov 06, 2021 1:53 am
Може да не съм научен труженик, но нямах нужда от разяснителната лекция, все пак отчитам предварителната оценка на общата ми култура, скрита зад "конструктивна критика" и нескрито себеизтъкване. От възпитание ще благодаря за усилието. Може би на някого ще бъде интересно и полезно.

Да, удобно е това за научния процес. Само че тук става дума за основни и проверени/доказани през годините принципи в имунологията, нали така? И когато това се случва в разгара на как да кажа... подготовката за масова доброзорна ваксинация, а след това... сравнително скоро след това е променено (вероятно с идеята да замажат гафа), не мога да намеря друга дума освен Пропаганда.
Гледайки предишния си пост, разбирам защо някой би могъл да окачестви тона ми като patronizing (снизходителен?), ама от друга страна бая зор положих да напиша онзи ферман и не мога да измисля какво бих могъл да променя, че хем да изложа тезите си като хората, хем да сведа до 0 шанса да обидя някой, поставил се в отбранителна позиция в даден разговор. Без капка ирония моля който може да даде съвет по този въпрос, да не го пази от мен.

Иначе за стадния имунитет - не съм сигурен, кое е по-"пропагандното" (или, за да не използваме толкова натоварени със значение думи, по-заблуждаващото):
- да кажеш, че стаден имунитет се постига чрез ваксиниране на населението, но не споменеш, че на теория може да се постигне и с естествен имунитет?
- да кажеш, че стаден имунитет може да се постигне и чрез естествен имунитет, но не споменеш, че нямаме индикации дали с Ковид-19 би могло да се получи, особено ако вземем предвид друг много подобен вирус - настинката - който има същия механизъм на заразяване на хората (но не и същите симптоми по-късно), но който еволюира достатъчно бързо, че да го хващаме всяка зима. Или ако не споменеш, че единствения път, когато човечеството е унищожило зараза, го е направила с метод разчитащ на ваксините и близък до стадния имунитет, но без постигане на стаден имунитет? Или ако не споменеш всички останали "бележки под линия", които си вървят с потенциалния естествен имунитет след преболедуване?

(бтв, не съм на 100% сигурен, но не мисля, че имунологията се занимава толкова със стаден имунитет, колкото с процесите на имунната система на всеки човек/мишка/каквото същество се изучава. Науката, която се занимава с разпространението и борбата със зарази е епидемиологията, доколкото има значение)

Колкото до основното ти притеснение - съжалявам, че не съм те разбрал. Мога само да споделя, че не мога да си представя държавно устройство, където властите могат най-многото да молят учтиво хората да се грижат един за друг. Също се опасявам, че ако търсиш такава държава, няма да успееш да я намериш никъде, най-малкото защото такова изискване е в разрез с разбиранията ни за това какво представлява "държава".

Едит: горното го писах в продължение на малко повече от час, тъй че ако не съм адресирал нещо от написаното след поста на Гибли - сорка, бавен съм.

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 1:42 am

Shamajotsi wrote:
Sun Nov 07, 2021 1:11 am
Гледайки предишния си пост, разбирам защо някой би могъл да окачестви тона ми като patronizing (снизходителен?), ама от друга страна бая зор положих да напиша онзи ферман и не мога да измисля какво бих могъл да променя, че хем да изложа тезите си като хората, хем да сведа до 0 шанса да обидя някой, поставил се в отбранителна позиция в даден разговор. Без капка ирония моля който може да даде съвет по този въпрос, да не го пази от мен.
Усилията бяха отбелязани, колкото до останалото - то някак витае във въздуха, макар и да си положил (може би несъзнателни) усилия да не личи особено (и го скриеш и от себе си). А сега казваш - "някой, поставил се в отбранителна позиция". Пъвро - в тази позиция не съм се поставила. Позицията ми е на човек с право на такава и на все още право да я изразявам (дори да е не правилна). Защото нали, всеки един от нас мисли, независимо от различията, че той по принцип е прав... до момента когато това не се окаже точно така. То е малко като научния процес :wink: Ти се опитваш да ме поставиш в тази - отбранителната позиция - защото под/съзнателно ме нападаш. Но да знаеш - не съм се обидила, а и тук друго не очаквам :mrgreen:
Shamajotsi wrote:
Sun Nov 07, 2021 1:11 am
Иначе за стадния имунитет - не съм сигурен, кое е по-"пропагандното" (или, за да не използваме толкова натоварени със значение думи, по-заблуждаващото):
...
Въпроса е леко подвеждащ, но естествено, че второто е за предпочитане. Изобщо - колкото по-точна, коректна и пълна картина се предоставя на хората или поне се обобщи възможно най-правилно, по-добре.
Shamajotsi wrote:
Sun Nov 07, 2021 1:11 am
Мога само да споделя, че не мога да си представя държавно устройство, където властите могат най-многото да молят учтиво хората да се грижат един за друг. Също се опасявам, че ако търсиш такава държава, няма да успееш да я намериш никъде, най-малкото защото такова изискване е в разрез с разбиранията ни за това какво представлява "държава".
Държава, която моли хората най-учтиво да се грижат един за друг? Че ние сме се загрижили изключително един за друг, то е видно, дори и тук :hihi: Видно е и че държавите се грижат изключително за хората си - включително и сега когато правят така, заедно с филантропски настроените корпорации - вместо някой евентуално да умре от 'ковид', то сигурно да умре от глад. Освен ако не се боде периодично, нали. Гениално :yay:
Иначе на въпроса ти - има едно понятие (и аз мога да бъда снизходителна) - нарича се правова държава.
За съжаление - тя си остава само на хартия, както и всички добри намерения.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by tigermaster » Sun Nov 07, 2021 2:03 am

tiffany aching wrote:
Sun Nov 07, 2021 1:03 am
Но ти можеш да се убедиш от постингите ми, че това съвсем не ми е единствения аргумент, нищо че не съм се раздала максимално :mrgreen: Разбира се - ти не искаш това. Тогава аз пък защо да те чета и отговарям?
Е, те аргументите ти се изчерпват горе-долу изцяло с ехидни подхилквания и линкове към меко казано съмнителни източници, та...
Иначе - чети и отговаряй, ако искаш, никой не ти го налага насилствено това.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by The Dragon » Sun Nov 07, 2021 9:23 am

Ghibli wrote:
Sat Nov 06, 2021 1:22 pm
In her 25 September email to the FDA Jackson wrote that Ventavia had enrolled more than 1000 participants at three sites. The full trial (registered under NCT04368728) enrolled around 44 000 participants across 153 sites that included numerous commercial companies and academic centres.
Значи, имаме данни, че са оплескали нещата в 3 от 153 "sites", които са били под контрола на точно тази компания, с 1000 от 44 000 участника. Правилно ли го изтълкувах?
Имаме 3 от 153 за които имаме whistleblower. Мога да ти гарантирам, че всъщност в 150 от 153 има нарушения - преди да хлъцнеш - това е просто нормално за клиничните тестове. Ако не искаш да гледаш как се прави наденицата в цеха, наистина не искаш да гледаш как се изпитват лекарства. Когато имаш буквално милиарди заложени (и похарчени) за една молекула всички се изгърбват да я прокарат. Bad Pharma на Ben Goldacre e доста добро четиво на темата - ако искаш морал, честност и достойнство търси ги при плеймейтките и златотърсачките, а не във фармацията.

По интересното е че се публикува изобщо нещо по темата, а не се игнорира, защото допреди няколко месеца особено мрна и пфайзер бяха неприкосновени.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sun Nov 07, 2021 11:42 am

Shamajotsi wrote:
Sun Nov 07, 2021 1:11 am
Без капка ирония моля който може да даде съвет по този въпрос, да не го пази от мен.
Съветът ми е да осъзнаеш, че с някои промити мозъци диалог просто не може да бъде осъществен. It's not you, man.


@The Dragon , къде пък ме видя да споменавам морал, честност и достойнство :D Просто попитах правилно ли съм разбрала, защото стилът на писане на материала ми беше доста объркващ, честно казано. Вторачват се в някакви детайлчета кой в колко часа бил пратил имейл и какво изказване (мъгляво и неразбираемо извън конкекст) бил направил еди кой-си директор, а съществената информация като горецитираното я споменават между другото три абзаца преди края.
Иначе съм чела интересни неща за биотехнологичния сектор в САЩ, така че истории за немарливост, некомпетентност и дори умишлена измама не са нещо ново за мен.
В същото време "в една фирма-подизпълнител са открити нарушения, значи гарантирано навсякъде е имало" не ме кефи като аргументация, предпочитам някакви доказателства да има все пак, а не просто вътрешната ти убеденост по въпроса.
Last edited by Ghibli on Sun Nov 07, 2021 11:56 am, edited 2 times in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4071
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Коронавирусът и ние

Post by Litz » Sun Nov 07, 2021 11:53 am

@Shamajotsi не се хаби с Тифани споренето по всякакви теми протича по следния начин
1. Тя пуска безумна статия с повече от съмнително съдържание и меко казано съмнителни източници
2. Няколко човека от форума оборват източника и съдържанието
3. Следва поредица от постове, отговарящи на всеки с хилещи емотикони, снизхождение и безумни твърдения. На мен ми беше казала, че ако на жена и спре месечния цикъл в следствие на хранителен режим, в това няма нищо тревожно. :ninja:
4. Няколкото човека от форума продължават да се занимават да дибънкват писаното от нея с факти, други с някви други тактики.
5. Тифани продължава да отговаря някакви странни неща.
6. Форумът вече е фрустриран и почваме по заядливо.
7. Тифани заявява, че напуска форума, повече няма да пише в него, защото се държим ужасно с нея и не зачитаме мнението ѝ.... до следващия път. Май дося 6 пъти е напускала.

Rinse and repeat.
Решението е да не обръщаш внимание, може някое мини коментари, но просто игнор и тя се маха. :mrgreen:

User avatar
tiffany aching
Misting
Posts: 254
Joined: Wed Apr 10, 2019 10:09 pm

Re: Коронавирусът и ние

Post by tiffany aching » Sun Nov 07, 2021 1:47 pm

Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 11:53 am
1. Тя пуска безумна статия с повече от съмнително съдържание и меко казано съмнителни източници
Нещо алтернативно, интересно и поне според мен заслужаващо внимание, което искам да споделя. Но което е в разрез с циркулиращите мнения тук. Следват квалификации първоначално за източника.
Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 11:53 am

2. Няколко човека от форума оборват източника и съдържанието
Няколко човека веднага се заемат (често дружно - на приятелски и/или съпружески начала) яростно да "оборват" ереста.
Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 11:53 am
3. Следва поредица от постове, отговарящи на всеки с хилещи емотикони, снизхождение и безумни твърдения. На мен ми беше казала, че ако на жена и спре месечния цикъл в следствие на хранителен режим, в това няма нищо тревожно.
Следва отговор от моя страна, а горе може да се видят поредните квалификации. Конкретно за "месечния цикъл" има разлика от написаното сега и случилото се тогава:
Запознала съм се с написаното в линка ти, още преди да го постнеш, между другото. Маркус казва:

Something interesting happened to women who who went completely, 100% raw, and cleansed their bodies as clean as could possibly be, living the way nature intended. They stopped having periods. And they also found something else interesting. Even though they weren't having periods, some of them still got pregnant. They were the ones who wanted to get pregnant. Those who didn't, didn't. This opens up a fascinating new field called epigenetics.

Има ли нещо притеснително, ако една жена е здрава и не е импотентна, а просто няма цикъл? Забележи, че това е само при достигане на подчертаното в цитата, което, струва ми се, не заплашва мнозинството от нас. #ехиднаусмивка

Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 11:53 am
4. Няколкото човека от форума продължават да се занимават да дибънкват писаното от нея с факти, други с някви други тактики.
5. Тифани продължава да отговаря някакви странни неща.
6. Форумът вече е фрустриран и почваме по заядливо.
Няколко човека стават все по-заявдливи, квалифициращи и лепящи етикети... да не кажа съвсем избиващи комплекси. Тона на разговора става доста неприятен, но аз поне се старая да запазя своя в някакви разумни граници поносим (не ми е било лесно, впрочем), понякога и някои от съфорумците. Обикновено тук идват "помирителите"...
Litz wrote:
Sun Nov 07, 2021 11:53 am
7. Тифани заявява, че напуска форума, повече няма да пише в него, защото се държим ужасно с нея и не зачитаме мнението ѝ.... до следващия път. Май дося 6 пъти е напускала.
Тръгвала съм си два пъти.
Ghibli wrote:
Sun Nov 07, 2021 11:42 am
Съветът ми е да осъзнаеш, че с някои промити мозъци диалог просто не може да бъде осъществен.
I'll take that, too :mrgreen:
tigermaster wrote:
Sun Nov 07, 2021 2:03 am
Е, те аргументите ти се изчерпват горе-долу изцяло с ехидни подхилквания и линкове към меко казано съмнителни източници, та...
Това не е е вярно. Дори в последния си постинг се позовавах почти изцяло на... е, вярно на бтв, но все пак. За теб с това се изчерпват аргументите ми, защо ли...
The Dragon wrote:
Sun Nov 07, 2021 9:23 am
ако искаш морал, честност и достойнство търси ги при плеймейтките и златотърсачките, а не във фармацията.
Мхм, това бе добро. Впрочем и доколкото знам, производителите на ваксините срещу 'ковид' не носят отговорност за причинени след ваксинация щети... това не е ли някак... притеснително?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Коронавирусът и ние

Post by Ghibli » Sun Nov 07, 2021 1:51 pm

tiffany aching wrote:
Sun Nov 07, 2021 1:47 pm
Впрочем и доколкото знам, производителите на ваксините срещу 'ковид' не носят отговорност за причинени след ваксинация щети... това не е ли някак... притеснително?
Не е притеснително, защото не е вярно.
А защо ти си убедена в тази лъжа дори не ми е интересно вече. Все пак ти се информираш от правилните източници, които ние тук единствено заради злобата си (и на приятелски и съпружески начала) се занимаваме да оплюваме и очерняме.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 6 guests