The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Mon Aug 02, 2010 10:40 pm

Aз си чета The Walking Dead и всички други комикси на сингъли и Киркман не ми е проблемен.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 03, 2010 4:24 am

На мен би ми бил.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Fri Aug 06, 2010 2:32 am

Още малко John Ostrander goodness след края на STAR WARS Legacy.

http://splashpage.mtv.com/2010/08/05/st ... egacy-war/

Явно Dark Horse почват остро ongoing limited series стратегията.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Aug 06, 2010 1:28 pm

Благодарение на Ицо (мерси пак, бате) чета Fallen Angel. След омнибуса с бровете издадени от DC бях сравнително разочарован - въпреки интелигентните диалози сетингът беше адски необработен, героите ми бяха зверски плоски и артът ми беше силно грозен. Всичко това се промени на 180 градуса след първото ТПБ с броевете под шапката на IDW - To Serve in Heaven, което мога само да определя като ЗВЕРСКИ добро. За второто ТПБ мнението ми е подобно, а третото също е много окей засега. Ще пиша повече като приключа тази определено забележителна поредица.

Имам чувството, че бровете при DC и при IDW са писани буквално от двама различни хора. За арта няма какво да говорим - ужасяващо по детскому смехотворен е при първите и убийствено красив при вторите.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Sat Aug 07, 2010 7:34 pm

Преди 10 минути прочетох The Goon - Satan's Sodomy Baby и все още не мога да спра да се смея през сълзи. Pure EVIL Genius :twisted:

Image

Ако не изпитвате силни чувства към каквото и да е; ако имате огромно количество черен хумор скрито там някъде надълбоко във вашето съзнание; ако разбирате и уважавате пародията, то тогава бързо разлистете страниците на това "бижу". Ако ли... стойте надалеч и бягайте... бягайте много, много бързо :mrgreen:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6944
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Aug 09, 2010 2:55 pm

Малко фън:
Spoiler: show
Image
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 10, 2010 8:59 am

And you can't dance with a devil on your back...

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Fri Aug 13, 2010 6:12 am

Walking Dead сигурно е любимата ми ongoing-поредицата.

Както други вече казаха, хорърът тук действа повече като инструмент и подава атмосфера, а не дефинира самата поредица. Тя започва бавно и отнема време да набере скорост, но като прочете човек едно доволно количество броеве му става ясно, че:

Комиксът действа повече като драма, в която е налице социална критика по отношение на небрежността и безнравствеността в живота на хората, превърнали се в ходещи мъртъвци.

Не ми се описва това, което вече знаете, но все пак забележете как при преизграждането на човешката цивилизация се следват историческите политически модели- еднолично управление, после ограничен съвет с лидер, по-късно извоюване по-широки права за останалите хора от мини-обществото :)

Обмислил е доста неща Къркман. Чудя се дали да чета след #48 скоро или да изчакам втория компендиум...
Last edited by Gondry on Fri Aug 13, 2010 4:35 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Aug 13, 2010 3:49 pm

Подписвам се силно под казанато от Гондри за Ходещите Мъртви.

Аз приключих всичко излязло от Фолън Ейнджъл - наистина адски силна поредица (броевете при ИДВ, при ДЦ смучат доста) с кадърен диалог, готини герои и сетинг. Някой има ли представа дали е спряна, защото Амазон и уикипедия мълчат.

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Aug 15, 2010 2:23 am

Изчетох всичките броеве от настоящия комикс за Jonah Hex.
Image
Много добър уестърн комикс на Justin Gray и Jimmy Palmiotti.Якото е, че почти всички броеве са самостоятелни и разнообразни.Не толкова якото е, че първия художник, който рисуваше Jonah Hеx като Клинт Ийстууд беше само за няколко броя и после арта почна много да варира.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 17, 2010 6:08 pm

And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue Aug 17, 2010 7:21 pm

Доста съм съгласен с ревюто за четвъртия вол на WD по всички параграфи.

Втори ми беше харесал много, трети още повече, но в четвърти вече нещо започна да куца, а пети дори не го прочетох до края. Може да е било моментно западане и от шести да си стават пак яко, може аз да не съм бил на кеф... но в крайна сметка след повече от 25 броя мога да кажа, че не смятам поредицата за заслужаваща чак такъв хайп.
But goddamn,
you got me in love again

Xellos
Moderator
Posts: 20319
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Aug 17, 2010 7:40 pm

Зазапях се за пореден път в

http://en.wikipedia.org/wiki/Serenity:_ ... eft_Behind
и
Serenity, Vol. 2: Better Day

баси искам ощееее :x
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Gondry
Scholar
Posts: 122
Joined: Wed Aug 04, 2010 7:05 pm

Post by Gondry » Wed Aug 18, 2010 12:56 am

Исках да напиша голям пост за това колко кофти са сегашните поредици за Deadpool, но реших, че няма нужда. Персонажът брутално се изтисква от Марвел до последния долар, а само преди време той имаше една-единствена поредица, при това споделена с Cable. Тя е класи над това, което се предлага сега.

Единствено много силно впечатление прави Wade Wilson's War, но тя е само четири бройчета.

Прочетох първата арка на Chew и ме изкефи страшно много. Колкото I Kill Giants, примерно. Много яка концепция, арт, диалог... горещо я препоръчвам.

Oгромен фен съм на Brubaker и започнах Daredevil-a му. По-добър и от този на Бендис. Brubaker е магьосник, честно. Човек знае, че един superhero комикс e АДСКИ добър, когато той вече е добър и като не superhero комикс (същото важи и за филмите- TDK). Прочетох петнайсет броя за отрицателно време и утре ще прочета останалото. Can't wait!

А, и Lucky Luke на ArtLine :mrgreen: Много найс.

User avatar
Maverick
Smallfolk
Posts: 7
Joined: Wed Aug 18, 2010 12:36 pm

Post by Maverick » Wed Aug 18, 2010 1:06 pm

Чета STAR WARS Legacy - дааам, сега разбирам защо всички му се кефят - много е добър :D

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests