Tabula Rasa

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Tabula Rasa

Post by Darkling » Fri Aug 03, 2007 1:20 pm

http://www.playtr.com/index.html

Грабна ми вниманието, има ли някой по-запознат с игрицата?
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Aug 03, 2007 2:14 pm

Поправи ме ако греша, ама май това нещо още е в процес на разработка. Имаче има интересни идеи, ама кой знае каква ще е реализацията. Абе то добри идеи валят навсякъде за ММО, например се натъкнах на нещо наречено Pirates of the Burning Seas (може последното и да е в единствено число). С други думи, нещо като Sid Meier's Pirates!, само че MMO. Ама пак, като не знаеш колко ще струва и как ще е направено, никакво мнение не можеш да дадеш.
This signature is not yet rated

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Fri Aug 03, 2007 3:12 pm

Табула Раса се разработва от създателя на Ултима Онлайн, а именно Richard Gariot a.k.a. Lord British. Пък какво ше излезе от нея все още не се знае, както и с другите многоочаквани ММО-та като Warhammer online :lol:

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Aug 07, 2007 7:20 pm

Tabula Rasa - Чиста Маса :) В чист превод :V
иначе се записах за бета теста на играта. Отговор не получих, но за сметка на това прочето че Теста бил приключил! Така като гледам, това ще е нещо различно от останалите ММО-та. Идеята е да е по-екшънско, ще се изисква повече скил от колкото левълинг.
И така като гледам Табула Раса, създателите на Ера-Онлайн може да се замислят над някой неща.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Aug 07, 2007 8:54 pm

Чиста дъска по-точно :wink: И теста не е приключил, един приятел стана събскрайбър на Filefront и получи достъп до бетата

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Aug 19, 2007 11:11 pm

Успях да exploitna един бъг на fileplanet и получих годишна безплатна събскрипция:) Та тегля и клиента в момента...
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Mon Aug 20, 2007 5:46 am

KOTOR само че с много постна графика и real time combat. Приятничко.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Oct 03, 2007 2:43 pm

Включих се в открития бета тест - както Драгън казва, мяза доста на KOTOR, само че без джедаи. Графиката наистина е постничка, но пък е приятна за окото, макар че това още не е крайната версия. Минах 7-8 нива, от 50 ако не се лъжа, като цяло играта е динамична, определено има добри идеи, но за да се почувства напълно стила на игра, трябва да се прекара повече време. Мисиите като цяло са типичните - отиди еди-къде си, вземи нещо и го върни обратно/занеси на други, grind-а не беше много голям, поне на ниските нива.

Интересно ми беше, когато лошата извънземна сган се опита да превземе базата, от която в момента получавах задачки, бяха се екипирали с разни механични гадинки, ама им разказахме играта :twisted: Всъщност това е една от добрите идеи, защото ако приятелска база бъде превзета, всички куестове, болници, търговци и подобни изчезват, така че първо базата трябва да се превземе обратно, преди да се продължи както му е реда.

Системата с клониране на героя определено си заслужава, чудя се как никой не я е приложил по-рано. Идеята е, че като стигнеш до момента, в който трябва да се специализираш (стандартните класове ги няма, имаш дърво със специалности), можеш да си клонираш героя, и да пробваш и двете възможности, без да се налага да минаваш всичките нива до съответната специалност отново. Освен това всичките герои имат общ склад, което също е голям плюс.

Единственият ми проблем е, че явно 1 GB оперативна памет не стига :( Но това може и да е защото играта не е напълно оптимизирана още, кой знае ...
This signature is not yet rated

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 03, 2007 2:50 pm

За ММО забрави да си с един ГБ, особено за чисто ново такова, не за УоУ...Едва ли проблемът е от играта:(.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Wed Oct 03, 2007 2:55 pm

Ами на мен LOTRO ми върви доста прилично, а съм го настроил на стойности над средните - но явно за това 1 GB няма да стигне, уви ...
This signature is not yet rated

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Oct 03, 2007 2:57 pm

Ми на мен на 1280ь1024 с Кор 2 Дуо на 2.13 с 1ГБ рам и 7900 ГТ на Асус ЛОТРО ми вървеше отвратително...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Tue Oct 09, 2007 1:37 pm

При мен на котлон 3800+, 1ГБ рам и 7600ГТ, ЛОТРОто на 1024х768 летеше.
Look at the darkness...
...around me.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests