Stardust

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 30, 2007 9:27 am

Копеленца сте вие ;р, Уффф довечера мое и да се добера до мола да го гледам. Ако не Утре задължително. Май нема ентусиасти за поредно гледане а?
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 30, 2007 10:01 am

Абе аз МОЖЕ и да съм ентусиаст... Ше пиша по-късно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Sep 30, 2007 10:52 am

Ксел, аз ЩЕ го гледам днес втори път, така че би било хубаво да се разберем нещо тримата.

Досега не съм изказал никаква оценка, защото първия път ми се видя 10/10, а това е подозрително. :mrgreen: Ако не хвана никъв минус и втория, вече ше го нахваля както си заслужава. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 30, 2007 12:10 pm

Утре ще мога уви.
:ninja:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Sep 30, 2007 12:15 pm

Ми мога да изчакам. Тъкмо да го позабравя. Рол, утре вечер?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Sep 30, 2007 4:07 pm

Еми с Лили до тука се комбинираме като възможност нейде към 17:30 или 18:45 в мола. С превес за 18:45 с идеята да има време по-рано да зеем билети и да хапнем нещо. Че не знам с какво ще се придвижвам още, чакам техници и прочее хаос.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Sep 30, 2007 4:33 pm

За утре по-скоро може би евентуално ще съм на линия и аз, но ще кажа утре.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Sep 30, 2007 5:06 pm

Гледах го вчера.
Докато вървяха финалните надписи единственото, което ми се въртеше в главата, беше: "Благодаря. Благодаря на всички, които са направили този филм възможен. Да са живи и здрави".
Като усещане ми напомняше малко на Уилоу и Лабиринт, малко повече на Догма и най-вече на Геймъновия Sandman.

Плюсове:
+ Всички сцени с Робърт де Ниро :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
+ Братята :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
+ Клеър Дейнс :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Идеалната Звезда Вечерница В Човешки Облик
+ Мишел Пфайфър :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Идеалната Вещица
+ Робърт де Ниро :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Идеалният Капитан "Shake Spear" :mrgreen: Но това си е Робърт де Ниро. Raging Bull, Taxi Driver, Cape Fear, Once Upon A Time In America, The Untouchables, Awakenings (по истински случай), The Mission, Ronin, Midnight Run, Analyse This, Analyse That, Meet The Parents, Stardust... Този човек за мен няма слаба роля. (Слаби филми - може би. Въпрос на вкус. Но слаба роля - според мен не).
+ Музиката

+/- Сцените с жертвоприношенията на животни. Не ги наричам недостатък, защото смятам, че се вписват чудесно във филма. Само дето... някои родители, като чуят, че е приказка, ще вземат да заведат малките си деца да гледат Stardust. А тези сцени, макар и до голяма степен извън кадър, може да дадат някои...неприятни...идеи на милите невръстни ангелчета. Ако някой смята, че преувеличавам, може да (пре)прочете Владетелят на мухите от Уилям Голдинг.
Да, за мен Stardust е великолепна приказка, но не бих го нарекъл детска приказка. Точно както за мен Sandman е великолепен комикс, но не бих го нарекъл детски комикс. (Специален поздрав към почитателите му - Sandman #4 "A Hope In Hell" :wink: :thumbsup: ).

10/10 И дано по-често гледаме такива филми.

П.П. Благодарностите важат и за тези, които са направили възможно Stardust да стигне до българските кина - най-вече ifadriana и Amos Trask :) :thumbsup:
Last edited by passer-by on Sun Sep 30, 2007 5:29 pm, edited 1 time in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sun Sep 30, 2007 5:27 pm

passer-by wrote: Като усещане ми напомняше малко на Уилоу и Лабиринт, малко повече на Догма и най-вече на Геймъновия Sandman.
и най-вече на princess bride.
Само дето... някои родители, като чуят, че е приказка, ще вземат да заведат малките си деца да гледат Stardust.
което е най-големия минус на тоя филм. някой родител ще чете субтитрите на 4-годишната си дъщеря точно зад/пред вас...при това на вечерна прожекция, в единствения случай, в който отидете на кино преди 22 часа. talk about bad luck.
крайно време е да се въведат отново "забранено до Х години" ограниченията.

Moridin wrote: Клеър Дейнс си беше супер. Точка :twisted:
QFT

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sun Sep 30, 2007 5:48 pm

passer-by, благодаря за милите думи, но специално моята заслуга е никаква. :D Отзивите ти за филма обаче напълно се покриват със собствените ми такива - невероятно много ми хареса! Наистина, дано по-често се появяват такива филми. :D
:shark:
Feel the summer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Sep 30, 2007 5:54 pm

Amos Trask wrote:passer-by, благодаря за милите думи, но специално моята заслуга е никаква. :D Отзивите ти за филма обаче напълно се покриват със собствените ми такива - невероятно много ми хареса! Наистина, дано по-често се появяват такива филми. :D
Не се самоподценявай, че шефката чете :mrgreen:
Иначе си давам сметка какъв кошмар е било за вас от маркетингова гледна точка да го "продадете" на българска публика. Адски трудно е да се определи таргет-аудитория. Може би затова и не е тръгнал добре в САЩ. Надявам се обаче, ако остане достатъчно дълго на екран, и там word of mouth да подейства и този филм да събере по-високи приходи, каквито напълно заслужава.
Когато за пръв път чух за Stardust, отначало не бях особено въодушевен. Това, което ме нави, освен възторжените отзиви тук, е, че е по Нийл Геймън и с участието на Робърт де Ниро. Но за масова публика...мда...как да ги навиеш? :dunno:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sun Sep 30, 2007 6:03 pm

Определено ги заслужава, ама... :( Ще видим утре тук какво е положението с приходите. Дано българската публика го оцени повече от американската.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Sep 30, 2007 6:07 pm

Amos Trask wrote:Определено ги заслужава, ама... :( Ще видим утре тук какво е положението с приходите. Дано българската публика го оцени повече от американската.
Както вече писах другаде - "Колкото и да подценявате вкуса на американската публика, все няма да сгрешите" :mrgreen: Хенри Л. Менкен
Американската публика превъзнася Independence Day и пренебрегва Stardust. Затова и боксофисът на даден филм в САЩ е нещо, към което подхождам доста предпазливо :mrgreen:
Добре че извън САЩ, както разбирам, Stardust се приема доста по-радушно :thumbsup:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Sep 30, 2007 7:30 pm

В САЩ всъщност се справи доста добре спрямо катастрофалното си начало. Определено се усети влиянието на добрите отзиви, но вече беше късно. Ето как е в момента: http://boxofficemojo.com/movies/?id=stardust.htm Т.е. доста зле нещата. Но би трябвало да отлепи здраво на ДВД по Коледа.

Откакто го гледах, стискам палци с всички сили, щото ИСКАМ ОЩЕ такива филми. Но както върви, едва ли. Ще си останат така нещата до случайната поява на следващата бяла врана.

Предполагам, че и у нас ще е зле, макар че това вече касае само Адриана и Амос (косвено, надявам се). Сега отивам пак да го гледам и се надявам да не съм сам в салона. :roll:

Амос, пусни резултатите за уикенда утре. Според мен ще е 22 000лв., въпреки многото прожекции. :( Дано сгреша.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Mon Oct 01, 2007 10:37 am

Страхотен филм. То вече всичко е казано по-горе. :roll:
Дано да видим повече екранизации по Геймън на голям екран. :mrgreen:
Просто не мога да повярвам как такъв филм може да мине незабелязан и недооценен по кината. :shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests