Stardust

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Sat Sep 29, 2007 2:05 pm

Ако е нужно да е руса и красива с леко сладникав вид определено си мислех още по време на филма за Кейт Хъдзън:
Spoiler: show
Image
А Клеър Дейнс е ужасна, да :) Дори гаджето на нашия беше по-хубава от нея. За майка му да не говорим...
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 2:12 pm

Ъъъ, НЕ Е нужно да е сладникава, както казах току що. Разни подобни муцита като това горното с лопата да ги ринеш, но за Ивейн се търси друг типаж. Нужно е да е СИЯЙНА, но заради това, което е, а не заради някаква неземна красота. Клеър Дейнс е идеална - бледа, стройна, крехка и снежно-руса. А лицето й именно НЕ Е сладникаво и това я прави перфектна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sat Sep 29, 2007 2:17 pm

Скарлет Йохансон не върши ли работа?
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sat Sep 29, 2007 2:19 pm

И аз накратко - филмът ми хареса, при положение че нямах абсолютно никакви очаквания. Това, което най-много ми допадна, че историята хем е приказка, хем не съвсем (с изключение на последните 20-тина минути, когато стана класическа приказка, което не ми допадна чак толкова). Като цяло много ми харесаха тънките препратки към съвременното общество, както и доста нетипичния приказен свят.

За актьорите, на мен лично ми допадна изборът на Клеър Дейнс. В крайна сметка това, че отдавна не е на 20 години всъщност е плюс, защото би трябвало да изразява едновременно мъдрост, дълголетие и красота. Разбира се, сигурно има още какво да се желае, но аз лично съм доволен. Мишел Пфайфър, от друга страна, е просто неотразима :) Някак си не си представям някой по-добре да се впише в тази роля. И разбира се, Робърт де Ниро, за кого смятах, че комедийният му потенциал се изчерпва с пародия на гангстерските му роли. Нищо подобно тук, и ролята му определено ме изненада (и разсмя).

Освен това ми хареса доста визуалния подход към филма, и използването на природата колкото се може повече, за сметка на миниатюри на огромни градове, хиляди хора пъплещи наоколо и т.н. Гледките помагаха много на романтиката във филма, както и музиката, която наистина си беше епична :) Като цяло добър филм, и много приятна приказка, която те оставя с усмивка на излизане от киносалона.
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 2:23 pm

Darkling wrote:Скарлет Йохансон не върши ли работа?
Ми тя за съжаление не може да играе и е с около 10 години по-възрастна от нужното. Тя впрочем и Клер може би е, но на нея не й личат. Идеята е, както каза Живик, да излъчва някакво безвремие и евентуално малко мъдрост, но на години да изглежда горе-долу колкото нашия - 18-20.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 29, 2007 2:38 pm

Рол, Скарлет е само на 23 - и дори те не й личат. :roll: Клеър е на 28, а специално в тоя филм изглежда на 35. :?

Иначе нищо против нея, не съм мислил за някоя по-добра за ролята. Но много хора гледали филма имат проблем с нея и ги разбирам напълно. Ако и Чарли Кокс не изглеждаше на повече от 25-те си години на моменти, щеше да е направо крийпи педофилско усещане.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sat Sep 29, 2007 2:39 pm

Клеър е с 5 години по-възрастна от Скарлет. :)
pulled out

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 2:41 pm

Хехе, кво нещо е визията :mrgreen: Скарлет определено изглежда по-възрастрна от Клеър, а за точно тая роля това си има значение.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Sep 29, 2007 4:25 pm

И на мен много ми хареса филма, та чак се изненадах. Музиката и вятъра изграждаха страхотна атмосфера. Де Ниро и Пфайфър играха отлично(е нищо ново тук). Имаше добри лафове и смешки, макар и на моменти малко прекалено детски(добрият лош капитан колкото и добре да игра, ми беше скучен и безинтересен). А най-сериозната ми критика е към главния герой. Отново, както в почти всяка приказка, беше някакво абсолютно безлично леке. Със същия успех на негово място можеше да е произволен главен герой от филмирана приказка и трудно някой щеше да направи разлика.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 4:32 pm

Хич не съм съгласен. Младежът определено израсна доста през филма. Бтв, татко му на млади години ще го гледаме в главната роля във втората Нарния :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Sat Sep 29, 2007 4:42 pm

Spoiler: show
Разбира се че ще израстне, нали луузърското момче трябв да се превърне в принц :). Дост клиширано е и стана изкуствено.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Sep 29, 2007 5:12 pm

Spoiler: show
:) На мен пък много ми стана мило и започна да ме кефи откакто пусна косата и облече онзи бял... ъъъ.... онова бяло пардесю :roll:. В началото беше безумно нервещ де.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Sep 29, 2007 5:22 pm

Полека спойла :)

Бтв не съм съгласен с мненията за ефектите, бяха си супер читави
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Sep 29, 2007 5:37 pm

На мен филмът ми беше твърде приказен в началото, но от един момент нататък това остана на втори план и много ми хареса.
Що се отнася до Клер Дейнс - и на мен не ми седеше като най-добрия избор. Но не мисля, че Кейт Хъдзън и Скарлет Йохансон биха били подходящи. За ролята си трябва някаква невинност и недокоснатост до човешкия свят, а точно тези двете са ми много земни, да не говорим, че Скарлет излъчва прелъстителност на талази.
Бтв, филмът имаше много правилен хумор - ироничен, а не истеричен като в случайно взета холивудска комедия.
A Виктория през цялото време ми приличаше на хипарка и дете на цветята като външен вид, не знам защо... :lol:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Sep 30, 2007 9:18 am

Morwen wrote:На мен филмът ми беше твърде приказен в началото
Тва па от га стана минус :shock:

окей, окей, нот стартинг флейм уорс :mrgreen:

Клеър Дейнс си беше супер. Точка :twisted:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests