Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sat Sep 29, 2007 12:30 pm

Относно Линч и неговите филми, мисля, че Дем се е изказал най-точно, съвсем индивидуално е възприемането и харесването на всеки от тях. На мен Мълхоланд Драйв ми беше първия на Линч и смятам, че нямах проблем с разбирането. При Линч нещата са така - гледаш като си отваряш очите на 4, опитваш да си в час с действието и се надяваш в самия край да схванеш за какво точно става дума. Ама кой гледа Линч, за да го разбира. :P

Darkling, аз съм гледала Inland Empire, препоръчах ти го в по-горния пост, но се подготви за най-неразбираемия imo филм на Линч. Че не става за гледане, не мога да кажа, но наистина е по-объркан от необходимото. Но пък е хубав като усещане, като атмосфера и etc Е аз не се наемам да обяснявам филми на Линч, не чета рецензии и обяснения - тях, филмите, или ги харесваш или не. Няма среден път :)
pulled out

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Sep 29, 2007 3:41 pm

По-скоро при Линч е така - гледаш, гледаш, психеделираш се, после се връщаш, прочиташ десет форума и разбираш какво е станало във филма :mrgreen:

Ше я бодна империйката някой ден аз...
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 3:42 pm

Три часа филм с Наоми Уотс, озвучаваща заек. Не, мерси :)
And you can't dance with a devil on your back...

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Sat Sep 29, 2007 5:22 pm

Оф, стига и ти с тази Наоми Уотс озвучаваща заек. :roll: Все това изтъкваш стане ли дума за Inland Empire сякаш е много важно. Човек остава с впечатлението, че друго за Империята не знаеш. Във филма играе Лора Дърн и прави много добре роля, така че това е къде къде по-важно от Наоми Уотс и заека.
Moridin wrote:гледаш ... психеделираш се
Е какво по-ценно от това в един филм на Линч? :)
Last edited by Morgana on Sat Sep 29, 2007 5:26 pm, edited 1 time in total.
pulled out

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19286
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Sep 29, 2007 5:24 pm

Бисайдс кво толкова лошо има в Наоми Уотс, озвучаваща заек, in the first place? :shock:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 5:29 pm

Не, аз просто много силно не харесвам претенциозното кино на Линч, това с Наоми е бъзик :) Макар че не отричам, че предпочитам да гледам НЕЯ, вместо говорещ заек де...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 29, 2007 5:38 pm

А поне за Диво сърце кво смятате? Аз го гледах като излезе '90-та и имам само добри спомени. Мисля, че не бяха претенциите водещото?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sun Sep 30, 2007 11:44 am

От мен-"1408"(не се сдържах и го гледах),"Dead Girl"(много ми хареса,актьорският състав беше от класа.Тежък филм е,но си заслужава :thumbsup: ),"The Last Legion"(пълна скръб),"Employee of the Month"(това е адски слаб филм,може би един от най-слабите,които съм гледала изобщо.Най-яката част от филма беше падането на Хорхе :D )
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Sep 30, 2007 11:54 am

Гледах "Изворът на живота" най-сетне и останах очарован. Вместо тежкото премазване, което беше Реквиема, Аронофски този път е направил проста, красива и много лична драма. " Реквием за една мечта" е груб филм, оставя едно такова тежко чувство на угнетеност в зрителя. Изворът пък е много тих и тъжен, вместо да ти набутва тъгата и мизерията в лицето, като предшественика си, те оставя да ги почувстваш сам - повече преживяване е отколкото филм. Хю Джакман затвърди мнението ми, че е страшно качествен актьор, а Рейчъл Вайс, която по някаква причина до последно мислех за Кейт Уинслет , беше всичко, което трябваше да бъде за тази роля - спокойна, красива, изящна. Очарован съм направо, дано скоро да видим още нещо от Аронофски.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6438
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Sep 30, 2007 1:46 pm

"The Princess Bride" - детска приказка за лека нощ... Ама не точно. Десетгодишно дете се разболява и прекарва дни наред на легло, играейки телевизионни игри. На гости идва дядо му и започва да му чете приказка, с която трябва да пооправи настроението му. Ама приказката е една... От доста време не се бях смял така, честно. Изключително забавен и остроумен диалог, който не трябва да се пропуска. Във филма почти няма ефекти - всъщност май единственото "по-фентъзи" на външен вид същество е един огромен плъх, който се появява за малко. За сметка на това имаме страхотни актьори, а и прекрасен сценарий. Гледайте го, няма да съжалявате.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Sep 30, 2007 1:51 pm

Darkling wrote:Гледах "Изворът на живота" най-сетне и останах очарован. Вместо тежкото премазване, което беше Реквиема, Аронофски този път е направил проста, красива и много лична драма. " Реквием за една мечта" е груб филм, оставя едно такова тежко чувство на угнетеност в зрителя. Изворът пък е много тих и тъжен, вместо да ти набутва тъгата и мизерията в лицето, като предшественика си, те оставя да ги почувстваш сам - повече преживяване е отколкото филм. Хю Джакман затвърди мнението ми, че е страшно качествен актьор, а Рейчъл Вайс, която по някаква причина до последно мислех за Кейт Уинслет , беше всичко, което трябваше да бъде за тази роля - спокойна, красива, изящна. Очарован съм направо, дано скоро да видим още нещо от Аронофски.
Предпочитам Реквиема, но може би защото го видях след Фонтана. Човек се учи.

Някой изобщо гледал ли е A Scanner Darkly? Метнах му се като Евгений Минчев на шведска маса, щото баси култовите актьори (Киану :lol: ), анимация, Филип Дик и изобщо.

Е хареса ми заради горните, но ме заболя главата от мислене. :mrgreen: Баси вниманието трябва, за да го схванеш от първия път, ако не си чел книгата - и за разлика от сходния случай с Мементо, не беше забавно. Отдавна не бях попадал на филм, който може да бъде подобаващо възприет само от около 0,25% от зрителите. Звучи като комплимент, но не е точно.

Иначе, за интересуващите се от наркокултурата - и най-вече за тия, които са част от нея - е задълже. :roll: И не е фантастика по никакъв начин.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Sep 30, 2007 2:03 pm

tigermaster wrote:"The Princess Bride" - детска приказка за лека нощ... Ама не точно. Десетгодишно дете се разболява и прекарва дни наред на легло, играейки телевизионни игри. На гости идва дядо му и започва да му чете приказка, с която трябва да пооправи настроението му. Ама приказката е една... От доста време не се бях смял така, честно. Изключително забавен и остроумен диалог, който не трябва да се пропуска. Във филма почти няма ефекти - всъщност май единственото "по-фентъзи" на външен вид същество е един огромен плъх, който се появява за малко. За сметка на това имаме страхотни актьори, а и прекрасен сценарий. Гледайте го, няма да съжалявате.
А ти гледай Звезден Прах. Всички го сравняват точно с Принцесата и противно на преобладаващото мнение, че не може да я стигне, засега смятам, че Прахът е несравнимо по-добър. Но и аз ще те послушам и ще я изгледам внимателно.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Sep 30, 2007 2:05 pm

Някой изобщо гледал ли е A Scanner Darkly? Метнах му се като Евгений Минчев на шведска маса, щото баси култовите актьори (Киану Laughing ), анимация, Филип Дик и изобщо.

Е хареса ми заради горните, но ме заболя главата от мислене. Mr. Green Баси вниманието трябва, за да го схванеш от първия път, ако не си чел книгата - и за разлика от сходния случай с Мементо, не беше забавно. Отдавна не бях попадал на филм, който може да бъде подобаващо възприет само от около 0,25% от зрителите. Звучи като комплимент, но не е точно.

Иначе, за интересуващите се от наркокултурата - и най-вече за тия, които са част от нея - е задълже. Rolling Eyes
Съвсем скоро го гледах и си в грешка, няма нищо трудно за възприемане. Прави разлика между неразбираем филм и филм, направен за да изглежда неразбираем. :wink: В последните 10 минути всичко си е изяснено:
Spoiler: show
Цялата нелогичност и неяснота на филма се дължи на това, че главният герой през чийто поглед е предадено всичко, е луд.
Ако човек догледа филма, няма как да не го схване.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sun Sep 30, 2007 2:35 pm

Нещо хич не ме разбра. Говорех за дълбоките послания и сценарни връзки. Далеч по-сложни са от твоето обяснение. Схванах ги чудесно, както казах, но са така поднесени, че трудно ще стигнат до мнозинството.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Sep 30, 2007 2:41 pm

Ами... аз не помня филмът да е имал някакъв дълбок проникновен смисъл, определено беше далеч от Блейд Рънър. А под "сценарни връзки" не знам даже какво имаш в предвид :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot], Semrush [Bot] and 12 guests