Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Sep 28, 2007 9:31 am

DELgado wrote:In the Name of the Father - страхотен филм за жанра си. Направо не знам как все не намирах време да го изгледам досега. Отдавна не бях гледал толкова въздействащ филм. Визия, музика, страхонта актъорска игра ( Дей Луис е омфг :shock: ). Въпреки двата часа и нещо в нито един момент не си погледнах часовника. 8-)
Ще се сетиш ти :) По принцип аз рядко се разчувствам, но точно последната сцена, когато героят на Даниел Дей Луис излиза през главния вход на съдебната зала, винаги ме кара да се просълзя. Просто не ми се мисли какво му е било на Джери Конлън да лежи толкова дълго в затвора за престъпление, което не е извършил.

Иначе наскоро случайно попаднах на един филм, за който си мислех че е екранизация на пиеса, но се оказа че не е - Conversations with Other Women, с Хелена Бонъм-Картър и Аарон Екхарт. Доста камерен филм, в който усещането за телевизионен театър е неизбежно, който изследва човешките отношения, самотата, и понякога непреодолимите препятствия пред любовта. Заслужава си човек да прекара час и половина, за да го изгледа. Освен това Хелена Бонъм-Картър е очарователна както винаги :)
This signature is not yet rated

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 28, 2007 9:45 am

zhivik wrote: Ще се сетиш ти :) По принцип аз рядко се разчувствам, но точно последната сцена, когато героят на Даниел Дей Луис излиза през главния вход на съдебната зала, винаги ме кара да се просълзя. Просто не ми се мисли какво му е било на Джери Конлън да лежи толкова дълго в затвора за престъпление, което не е извършил.

Джери Конлън найстина ли е бил 15 години в затвора? На мен най-въждейстащи ми бяха сцената когато го изтезаваха ченгетата за да изтръгнат самопризнанието му. И когато го преместиха в шотландския затвор и той както си седеше и слушаше както е записал на касетката изведнъж полудя и започна да троши всичко. Добре де не мога да разбера как филма не е взел нито един оскар. :evil:

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Sep 28, 2007 9:58 am

Ами какво да кажа, тогава Том Ханкс е взел Оскар за "Филаделфия", а пък същата година е бил "Списъкът на Шиндлер" - просто не е имало шанс, уви :(
This signature is not yet rated

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 28, 2007 10:06 am

zhivik wrote:Ами какво да кажа, тогава Том Ханкс е взел Оскар за "Филаделфия", а пък същата година е бил "Списъкът на Шиндлер" - просто не е имало шанс, уви :(
ОМГ ясно. :shock:

Е щом Списъкът е бил същата година няма шанс. 8-) 8-)
А и Филаделфия е страхотен също. Песента на Спрингстийн всеки път като я чуя и се сещам за този филм. А сцената когато Том Хенкс слушаше опера беше ВЕЛИКА. :yay:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Fri Sep 28, 2007 5:13 pm

Гледах Мълхоланд драйв.. и не ми хареса :? Ебаси неяснотията, ебаси снобизма, ебаси чудото. Линч просто се е олял с него :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 28, 2007 5:17 pm

Споделям го това мнение с две ръце.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Sep 28, 2007 5:22 pm

Гледах "Вълкодав" току-що. Е, убийте ме, ама ми хареса. И то много. Макар че имаше адски много неориентирани, тъй да се каже, моменти, си беше приятен. И кланетата бяха всъщност доста подобаващи, ако успееш да свикнеш на камерата - понеже бяха заснети от прекалено близо, не за друго. Абе, приятен филм. Бих го гледал пак.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Sep 28, 2007 11:37 pm

Мне, не съм съгласна за Мълхоланд-а. Какво му е неясното? Да, има объркване малко, но ако гледаш филма до края всичко се изяснява. За снобизъм пък и дума да не става - филм в типичния за Линч стил, но това не означава, че е снобски. Аз много харесвам този режисьор, Изгубената магистрала ми е любим, но и всички останали са ми удоволствие. Ако ти падне, гледай и Inland Empire.

Аз пък вече много се уморих от всичките блокбастъри, бокс-офис кръшари и яки екшъни и реших да си взема почивка с 2 "обикновени" филма
Everything Is Illuminated Светлина от миналото
Режисьорски дебют на Лив Шрайбър с Илайджа Уд в гл роля. Действието се развива изцяло в Украйна, през по-голямата част от филма се говори на руски, а музиката е невероятна, руска или украинска, но много ми хареса. Разказва се за американски евреин от украински произход, който 60 години след края на войната пристига в Украйна да търси корените си. Много ми хареса филма, а Юджийн Хътц в ролята на Алекс особено ме впечатли.
Drowning Mona Кой удави Мона
Това е една черна комедия пълна с познати имена - Бет Мидлър, Дани ДеВито, Нев Кембъл, Кейси Афлек, Уйлям Фитчнър, Джейми Лий Къртис, Уил Ферел и кой ли още не. Забавен филм общо взето, а да видиш печения агент Махоун в ролята на малтретиран съпруг си е интересна гледка. :)
pulled out

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Fri Sep 28, 2007 11:49 pm

Мне, не съм съгласна за Мълхоланд-а. Какво му е неясното? Да, има объркване малко, но ако гледаш филма до края всичко се изяснява. За снобизъм пък и дума да не става - филм в типичния за Линч стил, но това не означава, че е снобски.
Филмът очевидно е правен с целта да бъда неразбираем, това ако не е снобизъм не знам какво е. И точно краят пък не само не разяснява нищо ами и още повече закопава нещата. Изгубената Магистрала вярно си беше неясен, но поне след като го гледах успях без чужда помощ да си намеря някакво достатъчно добро обяснение за неяснотите, което съвпадаше горе-долу с истинското / или поне с приеманото от повечето хора /. Мълхоланда ми беше тотално безмислен докато не влязох в уикипедия да проверя тълкуването, което му бяха постнали. Досадни бяха и абсолютно излишните моменти с мъжа, който беше сънувал някакъв кошмар, и с наемния убиец.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Sep 29, 2007 12:00 am

Това си е индивидуално. Аз пък от Магистралата нищичко не схванах (Това ми беше първия Линч, като изключим Туин Пийкс), обаче при Мълхоланд си разбрах основните неща от първия път без проблем.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sat Sep 29, 2007 12:06 am

На мен лично Магистралата ми беше по-разбираем защото поне е структуриран правилно:
Spoiler: show
Действието първо се развива в реалността / или в нещо близко до реалността /, а след това в съзнанието на главния герой.
В Мълхоланд драйв беше точно обратното:
Spoiler: show
Началото на филмът беше и начало на "филмът" в главата на главната героиня и чак в края когато нейния "филм" свърши, се видя каква е тя в действителност.
И точно това обръщане, прави филмът на пръв поглед тотално нелогичен. Аз вместо да възприема връщането към реалността като такова, го взех за поредната глупост като сънят с призрака.
Някой гледал ли е Inland Empire впрочем? Той ми е следващия в списъка и неприятното чувство вече се е загнездило в мен, а баща ми го подхрани с неговите "Това нещо е негледаемо" коментари.

Източих Мементо и сядам да го гледам. 8-)
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 9:44 am

Това е разликата, Дем. Като си гледал малко Линч, Магистралата е разбираема. Дори да си гледал МНОГО Линч обаче, Мълхоланда е пълна мешавица. Много силно се съмнявам да си разбрал това, което в крайна сметка прочетох в нета, че се очаква да разберем.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Sep 29, 2007 10:30 am

Аз тъкмо мислех да пробвах пак Магистралата тия дни, да видя как ще ми стори сега. Иначе ако щете вярвате, но схванах основните неща в Мълхоланд от първия път (аз съм го гледал само веднъж anyway). ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 29, 2007 11:53 am

Аз също. Но символиката (кой герой какво е, защо е такъв, кои роли са сменени и т.н.) НЕ СИ я схванал, сори :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6263
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Sep 29, 2007 12:18 pm

Щом казваш, не ми се спори пак за това. ;)

Гледах Mагнолия вчера, много хубав филм (даже и Том Круз прави добра роля :D). Въобще не усетих как минаха трите часа. Един от малкото филми с толкова много герои и сюжетни линии, които наистина успяват да развият добре почти всички от тях, за разлика от недоразумения като Crash примерно.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 16 guests