Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Sep 27, 2007 2:35 pm

Всъщност на филма си му знам и силните и слабите му страни, тъй че не, не го гледам само от едната му страна. И от кога IMDB стана мерило за това кой филм става и кой не? Това, че повечето от гласувалите не са го харесали, не означава нищо, защото истинската оценка я даваш ти самия. Да си ме виждал някога аз да давам за доказателство че един филм става/не става оценката му от imdb, нещо което ти правиш с повод и без повод? Просто приеми, че филма не ти е харесал и край на дискусията.

ЕDIT: + това, което написа Morwen :twisted:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Sep 27, 2007 2:39 pm

Освен това, Алекс, важното е дали ти си харесал даден филм (или книга :wink: ). А мнението на разните други фенове и форуми (с изключение на този, естествено :D )... "Колкото и да подценявате вкуса на американската публика, все няма да сбъркате" Хенри Л. Менкен. Това, че даден филм е имал огромен касов успех не означава, че "трябва" да ти хареса. И обратното.
Впрочем, статистиката тук може да се тълкува двояко. Даден филм е бил гледан от 10 милиона души в САЩ? Значи 290 милиона американци НЕ СА го гледали :bigtongue:
edit: Delegat ме изпревари :) Great minds think alike 8-)
Last edited by passer-by on Thu Sep 27, 2007 2:51 pm, edited 4 times in total.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 2:40 pm

Morwen wrote:
Колко по-ясно и обективно да ти го кажа:
7/10 за времето си (в имдб няма и толкоз)
4/10 в момента
Само не разбрах кое е обективното в цялото ти мнение
Очевидно това, че съм в състояние да отчета огромната разлика м/у стойността на един жанров филм за конкретното време, обстоятелства и публика при появата си - и абсолютната му стойност, наложен в/ху универсалните и съвременни критерии. Неслучайно толкова малко жанрови произведения (хеле пък филми) издържат "теста на времето".
Просто приеми, че филма не ти е харесал и край на дискусията.
Добре, просто имам навика да обяснявам защо не ми е харесал, без да ми пука, че ще засегна нечии фенбойски чувства.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 27, 2007 2:44 pm

И другат склонност да си изкарваш мнението за абсолютна величина, а то рядко дори се доближава до такава ;) Това, че си мислиш, че гледаш обективно, не те прави обективен изобщо, прави те само presumptious.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Sep 27, 2007 2:44 pm

абсолютната му стойност, наложен в/ху универсалните и съвременни критерии
:? :? :?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 27, 2007 2:47 pm

Ок, но не го обяснявай толкова... числено:lol: и като последна инстанция.
Last edited by Morwen on Thu Sep 27, 2007 2:54 pm, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 2:49 pm

Ама разбира се. :) Числата бяха само колкото да демонстрирам различните типове оценка. Естествено, че самата оценка е субективна по презумпция.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 3:04 pm

За да контрирам скуката и разочарованието си след Бягство от Н.Й., веднага си пуснах Мементо. И се размазАх, разбира се. :shock: Отдавна някой филм не ме е държал на ръба на стола през цялото си екранно време. Едва ли съм хванал съвсем всичко на първо гледане, но както изглежда филмът заспива отвсякъде като перфектен top 50 ever material. Дори само заради наративната хватка.

Гай Пиърс е баси пича и в комплект с музиката вкарва неочаквано лирични моменти. Май не е зле да видя First snow в тая връзка, щото явно няма как да дойде по кината.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Sep 27, 2007 3:21 pm

Muad_Dib wrote:Амосе, това смайли какво би трябвало да значи, на ниво трейлър изглеждаше окей, даже си го чакам да си призная:).
Значи, че филмът е впечатляващ. Особено последната му част. Направо издрах седалката с нокти.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Sep 27, 2007 3:27 pm

shayhiri, аз пък искам доказателство че си
shayhiri wrote:в състояние да отчета огромната разлика м/у стойността на един жанров филм за конкретното време, обстоятелства и публика при появата си - и абсолютната му стойност, наложен в/ху универсалните и съвременни критерии. Неслучайно толкова малко жанрови произведения (хеле пък филми) издържат "теста на времето".
Понеже до сега, съдейки от изказванията и как ги посрещаме масово останалите тук, по-скоро бих казала че не си в състояние да оцениш нищо което има общо с литературата или киното.
А относно тая изцепка
shayhiri wrote:Неслучайно толкова малко жанрови произведения (хеле пък филми) издържат "теста на времето".
, просто би трябвало да помислиш маалко преди да говориш!! :twisted: Понеже аз не познавам човек който да не знае кой е тоя филм. Дори хората, много по-млади и малки, тук във форума, перфектно знаят за кой филм става дума и даже са го гледали! Вярно, вече е малко демоде. И??? Ситуацийте и посланието на филма са страхотно актуални днес. Че ти не си способен да оцениш тези неща си е твой проблем. :roll:
А това че ти няма да успееш да завържеш разговор, освен ако не е дразнейки някой или всички нас, също е твой проблем, а не на останалите!
:idea:
Това не е фенбойство, това е реакция с/у глупави и претенциозни мнения и окачествявания на добър филм (в този случай)! :roll: Макар че при теб си е навик.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Sep 27, 2007 3:29 pm

Супер, това исках да чуя:), ще си го чакам:)

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Sep 27, 2007 3:32 pm

Мда. И аз многo чакам Кралството. Но, за съжаление, тук излиза чак към средата на ноември! :roll:
Та, като го гледате, можете да ми спойлвате колкото искате. :lol: Така или иначе ще хукна да го гледам щом го пуснат тук, но едвам удържам за сега. :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Thu Sep 27, 2007 6:13 pm

Amos Trask wrote:
Muad_Dib wrote:Амосе, това смайли какво би трябвало да значи, на ниво трейлър изглеждаше окей, даже си го чакам да си призная:).
Значи, че филмът е впечатляващ. Особено последната му част. Направо издрах седалката с нокти.
Amos-e как ти завиждам понякога за работата ти :twisted:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Fri Sep 28, 2007 12:02 am

Откъде се навъдиха изведнъж толкова would-be-фенове на Кралството? Ами ако се окаже, че най-нагло подкрепя американската експанзия, маскирана като борба с/щу терора?

Гледах Бягай, Лола. За един час. :roll: Поне е кратък. И колкото и абсурден и надценен да е (в имдб 200 :roll: ), явно някак му е хванал цаката, за да постигне такъв успех. А именно - както и предишният Мементо - чрез начина, по който поднася историята (circular narrative). Колкото и идиотска да е самата тя. Главните герои също са пълни идиоти, но веднъж набрал скорост, филмът не ти оставя друга възможност освен да им стискаш палци. А това все пак е най-важното.

Иначе си е точно книга-игра, бтв. :mrgreen: И не се и доближава до гениалността на Мементо.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 28, 2007 9:18 am

Хостел - е няма толкова тъп филм. Учудващо беше че на режисъорското столче не е седял Уве Бол само. Абсолютно тотално изсмукан от пръстите сюжет за шесторазряден хорър, тотално липса на пари, ужасна актъорска игра. То последното по принцип не е задължително за хорър ама като съм го почнал :mrgreen: . Тарантино как се е навил да си сложи името под тоя филм не мога да разбера. Вярно че е само продуцент ама все пак. :< Филмът с лекота измести Позабременяла от мястото на Най-Тъп-Филм-Който-Съм-Гледал-Тази-Година.

In the Name of the Father - страхотен филм за жанра си. Направо не знам как все не намирах време да го изгледам досега. Отдавна не бях гледал толкова въздействащ филм. Визия, музика, страхонта актъорска игра ( Дей Луис е омфг :shock: ). Въпреки двата часа и нещо в нито един момент не си погледнах часовника. 8-)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests