Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Sep 27, 2007 12:43 pm

shayhiri wrote:Бягство от Ню Йорк. Смешна отвсякъде училищна постановка, която почти напълно пропилява потенциала на добрата идея. (Едвам го издържах. :roll:) Добре, че правят римейк. 8-)
Радвам се, че си написал този пост. От А до Я показва кино-културата ти, особено последното изречение. :wink:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 12:50 pm

Валери ме разбра правилно. (Само ще напомня, че филмът излиза в една година с Похитителите на кивота :roll: ) Никола, точно само човек с ниска кинокултура би могъл да отрече, че идеята на филма предполага много по-пълноценно оползотворяване. :wink: Нямам търпение да видя как Бътлър прави от ролята истински bad-ass, докато ти си гледаш оригинала. :mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Sep 27, 2007 12:54 pm

DELgado wrote:Бягство от Ню Йорк е бил страхотен за времето си. Все пак това е екшън на моите години. Аз още пазя добри спомени за него и не смятам да го гледам пак за да не го сравнявам със съвремените екшъни. 8-)
И аз така. Само дето филмът е мъничко по-стар от мен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Sep 27, 2007 1:18 pm

Shayhiri, Бягство от Ню Йорк е един от най-добрите екшъни, правени някога, защото освен просто екшън, той е до някъде и философски, тъй като показва до какво може да доведе деградацията на едно съвременно общество. Освен това Снейк Плискин е един най-култовите герои въобще. Да не говорим, че този филм изстреля Кърт Ръсел в стратосферата на актьорите. Продължението -- Бягство от Ел Ей от края на 90те също си го биваше, но не толкова, колкото оригинала.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Sep 27, 2007 1:30 pm

Взех, че гледах Час Пик 3. Определено е по-слаб от първите два, но ме разсмиваше на редовни интервали, така че не съжалявам. Възприех го не толкова като филм, колкото като поредица от смешни лафове и ситуации. Ама по-добре да не правят четворка.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Sep 27, 2007 1:34 pm

The Kingdom :shock:
:shark:
Feel the summer!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 1:35 pm

Delegat wrote:Shayhiri, Бягство от Ню Йорк е един от най-добрите екшъни, правени някога, защото освен просто екшън, той е до някъде и философски, тъй като показва до какво може да доведе деградацията на едно съвременно общество. Освен това Снейк Плискин е един най-култовите герои въобще. Да не говорим, че този филм изстреля Кърт Ръсел в стратосферата на актьорите. Продължението -- Бягство от Ел Ей от края на 90те също си го биваше, но не толкова, колкото оригинала.
Знам, затова и се жертвах да го гледам - не само щото се бях надъхал заради римейка.

Ясно, че за '81, малкия си бюджет и все още неизвестните Карпентър и Ръсел е имал някаква стойност. Сега е смешен. Може да си го харесва (все още и на инат) само човек, който го е гледал като малък навремето.

Екшънът е малко и жалък. Все едно си правят гимнастика на двора. Снейк може да е бил интересен антигерой тогава, но сега е скучен. Да не говорим, че нищо особено не прави в целия филм, освен пълната идиотщина с унищожаването на касетата в края. Страничните герои са чудовищно зле написани и изиграни, като Дукът на Ню Йорк се изкачи на първо място в току що създадената ми класация за "персонаж с унищожен потенциал". В сюжета няма нищо интересно освен първоначалната концепция. А в търсенето на "философия" ти пожелавам успех.
Last edited by shayhiri on Thu Sep 27, 2007 1:38 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Sep 27, 2007 1:37 pm

Амосе, това смайли какво би трябвало да значи, на ниво трейлър изглеждаше окей, даже си го чакам да си призная:).

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 1:37 pm

Amos Trask wrote:The Kingdom :shock:
Какво се звериш сега? :roll: Кажи нещо! И без това излиза още другия петък, нали?

Критиците вече го заядоха, бтв.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Sep 27, 2007 1:39 pm

Алексчо, спри да се излагаш душа. За другите ти неща няма да отговарям, но простият факт, че оценяваш филма с изречението "СЕГА е смешен" на мен ми е достатъчен;).

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Thu Sep 27, 2007 1:40 pm

Нямам търпение да видя как Бътлър прави от ролята истински bad-ass, докато ти си гледаш оригинала.
Бътлър е гъзолизец и става само за роли на напомпани мачовци, а както бях казал някъде преди време Снейк Плискин не е такъв. Не знам как въобще можеш да го сравняваш с Кърт Ръсел :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 1:45 pm

Muad_Dib wrote:Алексчо, спри да се излагаш душа. За другите ти неща няма да отговарям, но простият факт, че оценяваш филма с изречението "СЕГА е смешен" на мен ми е достатъчен;).
Не отговаряш, щото няма кво да кажеш. Спилбърг и Лукас същата година са направили неща, които продължават да не са смешни и днес. Дори и Карпентър на следващата '82 с "Нещото". За ужаси го бива. Но жанрът на "Бягството" не му е бил по силите тогава. Имал е успех заради консепта, сетинга и персонажа на Плискин, който - пак казвам - освен да шепне пресипнало и да се влачи от сцена в сцена друго не прави.

Пак ше си говорим за Бътлър. :wink:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1582
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Thu Sep 27, 2007 2:05 pm

Bob Hauk: Remember, once you're inside you're on your own.
Snake Plissken: Oh, you mean I can't count on you?
Bob Hauk: No.
Snake Plissken: Good!
Bob Hauk: There was an accident. About an hour ago, a small jet went down inside New York City. The President was on board.
Snake Plissken: The president of what?
Snake Plissken: We did get you out. A lot of people died in the process, I just wondered how you felt about it.
President: [cocky tone] Well, I... I wanna thank them. This nation appreciates their sacrifice.
Snake Plissken: [walks away in disgust]
Целия филм просто е бъкан с такива ситуации и гегове. За тия 30 години не разбра ли, че един филм не е просто плоска равнина, на която да разполагаш егото си? А? Научи се да разглеждаш всяко нещо от много страни, не само от една. Филмовата ти култура даже няма да я коментирам.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Sep 27, 2007 2:20 pm

Дори подбраните ти цитати не впечатляват особено. А освен тях кво има в "многото плоскости" на филма освен един млад Ръсел по прилепнал черен потник за радост на впечатлителните, подсъзнателно склонни към садо/мазо тийнчета навремето, стиснали в потна длан пиратската видеокасета и нищо друго негледали дотогава? :wink:

И точно ти, като един от тях, показателно продължаваш да гледаш филма само от твоята си страна. :? Колко по-ясно и обективно да ти го кажа:
7/10 за времето си (в имдб няма и толкоз)
4/10 в момента
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Sep 27, 2007 2:31 pm

Колко по-ясно и обективно да ти го кажа:
7/10 за времето си (в имдб няма и толкоз)
4/10 в момента
Само не разбрах кое е обективното в цялото ти мнение - дали това, че кефещите се на Кърт Ръсел са склонни към садо-мазо тийнейджъри (вероятно предмет на социологическо проучване) или числените оценки (вероятно изчислено по призната от академията на науките формула)?
Алекс, няма проблем ти да не харесваш филма. Може дори да си прав. Обаче да изкараваш, че мнението ти е обективно и меродавно и едва ли не няква абсолютна числена истина е смешно :lol:
Last edited by Morwen on Thu Sep 27, 2007 2:37 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests