Games

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Jan 21, 2004 8:20 pm

Ърм, извинявай, че ще охладя ентусиазма ти, ама това е класация за най-желани игри, а не за най-добри :р Я виж по-внимателно номерцата в заглавията...
This is it. Ground zero.

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Wed Jan 21, 2004 9:37 pm

Защо никой не споменава Ultima-те. Мен лично много ме кефи последната. Online вариантът на мен ми се струва доста скучен. Учудвам се, че Fallout е поставен на първо място в класацията. Битките в първите две части бяха доста мудни и досадни. Само се сещам един момент в началото, когато трябваше да пречука 40-50 плъха и, докато им свтна маслото, изгря слънцето.
Baldur's gate-a според мен е номер 1. Има страхотна история. Същото важи и за Neverwinter nights и Icewind dale. Готик-а и при мен върви много мудно, да не кажа, 4е изобщо не върви:))) Иначе 100% си има своите чарове

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Jan 21, 2004 9:42 pm

за icewind dale u Baldur`s Gate съм съгласен, обаче Neverwinter-а не струва.Грозна графика, скучна история и безинтересен gameplay. Най-тъпото беше, че всички кащи баха почти еднакви.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Jan 21, 2004 10:24 pm

Ako 6e sravnaivame grafiki,tazi na IceWind Sucks,pred NWN!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Jan 21, 2004 10:43 pm

обаче като цяло ID2 е по интересна
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Bragir

Post by Bragir » Thu Jan 22, 2004 8:47 am

Hm, neznam, az li4no pone se kefa w zawisimost ot nastroenieto na siakakaw tip igri. daje i mini4kite, mesiah i archangel sam jitkal, koito se wodiat ultradosada. Nqko jitkal li e Mesiah btw. adski debilna igri4ka s twa malko palawo beb4e s beli krilca det prai mrasotii nawred.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Jan 22, 2004 9:02 pm

Преди време я бях мярнал,, даже смях да я видя, обаче така и не се навих да си я намеря. :P
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jan 23, 2004 8:55 am

Abe i az mislq 4e IWD2 e better ot NWN, ama 2rata (NWN) kakto kazah ne sum q igral mnoo.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri Jan 23, 2004 10:20 am

На мен и двете игрици ми харесват. IWD2 (първата не съм я играл) се приближава повече до стандартно РПГ и като че ли иска малко повече концентрация и по-сериозен подход. NWN е по-лека игрица с повече екшън елементи, бацам я когато ми се играе нещо по-леко. Пък и съм много доволен, че най-накрая имам магьосник в AD&D игра който мога да ползвам активно в повечето мелета :D
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jan 23, 2004 10:39 am

Е, то реално погледнато и към края на BG2 е така, в скапаното допълнение пък да не говорим. Там моят магьосник беше най-коравият в цялата група. Просто го почнах като човек fighter и моментално го превключих на в'лшебник :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Fri Jan 23, 2004 12:09 pm

Eeee, Termit, земи се засрами :) Как мое да не си играл на първата Icewind, баси :) Беше страшен купон да си направиш един Figther/Mage/Thief и да им разкажеш играта :)

Освен това там да я минеш само с Mage е почти невъзможно - като излезе някой от УъркШопа беше казал, че персонално ще черпи с каса бира който успее, аз не съм си взел бирата от него все още, но намазах черен Мърфис от Драгън, който има наглостта да ми каже, че няма да успея :) Условието му беше да я мина с Маг, но да не е специалист, 1 магийка на ден в началото, не се живее... Ма като се понатрупа expirience става доста забавно :)

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Fri Jan 23, 2004 2:54 pm

Какво да се прави, като излезе IWD 1 нямах свястна мрежа, нито записвачка. Може да се опитам да я намеря и да я изиграя ако ми остане повечко време, определено ще се пробвам само с магьосник неспециалист (бррр :wink: ).
Рол, малко кофти изказване от моя страна - имах предвид че с почивките, които стават много бързо и не отнемат по 8 часа, мога да зареждам магьосника яко с бойни магии и да го ползвам редовно за тежка артилерийска поддръжка 8-) Впрочем срещу разни там големи и мощни гадини предпочитам да разкарам наемника и фамилиара, да пусна един Darkness, да вляза в него и да почна да помпя с каквото имам подръка. Чист Кефффф :D
Гледам, че има доста мнения за/против Fallout. За мен си е отлично РПГ, с интересна история и готини възможности за развитие на героя - включването на percs и feats е страхотна идея. Системата на битки също ме радва, но пък аз си падам да имам възможност за по-бавни и обмислени действия. Celibat, оня момент с плъховете наистина беше досаден, няма спор. Но поне няма други такива моменти в играта :)
Ще ми се да видя вкарана идеята за прицелната атака в някое фентъзи РПГ (знам че има Called Shot в NWN, ама не е същото някак си). Представете си един Fireball в очите за 4х щети от критичен удар :twisted:
armageddon, аз също играя само походово. Лошото е че тоя бъг се получава точно при походова игра, и за да се оправи, трябва да смениш на битки в реално време и после пак походови...
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Jan 24, 2004 9:25 pm

Кой пък е казал, че Fallout не е добро RPG?
А за магьосника си прав, наистина е доста полезен в party-то. Последния ми отряд беше от 4 човека- паладин, джудже Fighter, Barbarian и един маг, който беше допринесъл повече от 40% за партито ми.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Jan 25, 2004 1:39 pm

Koe,ne e polezen,ot vsi4ki party-ta,koito niakoga sum pravil vinagi e imalo niakoi Mage,nemislimo e bez nego.
Vednuj probvax edna grupi4ka ostro ot praznoglavi boici,emi adski e sku4no!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Jan 29, 2004 2:57 pm

Tais:като подсилиш машината на към 768 RAM, гарантирам ти, че начаса ще се разглезиш :РРР

Сложих още 2X256 и сега е точно с 768RAM, засега няма признаци за разглезване.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests