Филми/книги ЙЕТ ЪГЕЙН

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Aug 23, 2007 11:55 pm

BaYa wrote: И за мен достатъчен е примерът как ми повлия Шогун! Книгата, разбира се. Макар че и сериалът не беше зле.
Сериалът си беше зле. Чисто физически половината образи не си отговарят на външния вид(Марико е прекалено висока, Блакторн е прекалено нисък и така нататък), липсват изключително важни моменти и като цяло не е на ниво. А си личи, че са хвърлени немалко пари.

Колкото до основната тема, за мен няма голямо значение. Макар че ако не бях чел "Граф Монте Кристо", със сигурност щях да харесам филма с Джим Кавийзъл. Може би и "Шогун" щеше да ми хареса, ако не мях чел книгата. При цялото ми уважение към Спилбърг "Джурасик парк" също е твърде бедна екранизация на романа на Крайтън, а и благодарение на това, че половината убийства просто ги няма, продължението на филма пък нямаше нищо общо с едноименното продължение на книгата.

От друга страна, "Престиж" е правен също по книга(или май беше разказ, не знам). И въпреки че филмът е просто убийствен, някак не вярвам книгата да ми достави такова удоволствие. "Кръстникът" е по книга, но това не му пречи да е един от най-великите филми, правени някога. И отново, въпреки че не съм чел книгата, не изпитвам и особено желание да я чета за момента.

Та някак няма значение.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Aug 24, 2007 12:01 am

Няма само един превод на "Шоушенк"
Хубаво де, този, който имам (изданието на Плеяда) е ужасен (дело на небеизвестния като най-слабия автор на книги-игри в България Сим Николов, ако не се лъжа).

А как новелата е безлична, а екранизацията гениална, като последната е практически идентична сюжетно и неособено впечаляваща като визия не ми е много яснo, ама карай...;)
Last edited by Demandred on Fri Aug 24, 2007 12:13 am, edited 2 times in total.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Aug 24, 2007 12:06 am

Ами безлична е новелата. Има много слаби места в нея, героите са развити някак повърхностно... А екранизацията просто запълва дупките, оставени от Кинг и в резултат имаме един наистина чудесен филм.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Fri Aug 24, 2007 12:44 pm

tigermaster wrote:
BaYa wrote: И за мен достатъчен е примерът как ми повлия Шогун! Книгата, разбира се. Макар че и сериалът не беше зле.
Сериалът си беше зле. Чисто физически половината образи не си отговарят на външния вид(Марико е прекалено висока, Блакторн е прекалено нисък и така нататък), липсват изключително важни моменти и като цяло не е на ниво. А си личи, че са хвърлени немалко пари.
:rofl:
Това е само пример на личен вкус! Особенно ако актьорите не са отговряли на твоята преценка кактрябва да изглеждат!

А относно Кавийзъл - това е най смешният човек на света. И се съмнявам да има негова интерпретация която на взема присърце! От както четох едно обширно интервю/излагация с него!!

Тааа туй де - личен вкус. За мен сериалът Шогун си беше екстра, но пък книгата е перфектна и прекрасна.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests