БГ Черноморието (Rough Guide)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

БГ Черноморието (Rough Guide)

Post by shayhiri » Tue Aug 07, 2007 1:25 am

Добър момент (началото на най-активния сезон) за такава тема.

Въпроси, впечатления, оплаквания, класации, препоръки и т.н.

Аз, лично, почти завърших продължилото последните две есено-лета изброждане на цялата брегова линия (камък по камък) от румънската до турската граница, така че с удоволствие бих отговорил на всяко запитване. (Днес последно покрих Отманли-Черноморец. Цял ден ходене с притичване из военни зони - и таквъз дъжд ме пра, ма тва е. Жертви.)

Първа препоръка: не ходете в големите комплекси. Последното море си го почнах с три дни на Несебър/Слънчев бряг - и такова зловещо разстройство хванах (най-вероятно от лайняната вода на плажа Сл.Бряг - юг), че ми прецака цялата почивка. :roll:

Наблюдение: всички растения по крайбрежието бодат. Сигурно е някакъв въпрос на чест. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Aug 07, 2007 7:29 pm

Заточен съм във Варна :) Кажи някакви прилични плажове ако ще и на по 20 километра. Стига да не ми се налага да ходя на централния. Обикновено като ходя на централния местните гледат на мен като на самоубиец.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Aug 07, 2007 7:32 pm

Слънчев ден, например. Има автобус до там.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Aug 07, 2007 7:49 pm

Хващаш автобус на север за Златните (има най-различни, #109 например) и слизаш на хотел Журналист. Оттам на юг има доста възможности, но точно там, преди Златните, си има голям свободен непретрупан и чист плаж с допълнителната екстра на топло минерално "джакузи" на самия бряг - пак безплатно. :mrgreen: Само на 20 мин. и 1.40лв. от центъра на Варна. 8-)

Подсказка: Ако поразтърсиш из малките скрити лагунки на север, има и нудистки плажчета. :wink:
Last edited by shayhiri on Tue Aug 07, 2007 7:51 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Aug 07, 2007 7:50 pm

Ето, това е мястото за мен :mrgreen:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Aug 07, 2007 9:17 pm

Еми до Дружба с 8цата рейса от катедралата се фаща във Варна до последната му спирка тва малко преди Слънчев ден се пада и там пеша малко покрай хотел "Флагман" май беше и един кораб заведение и до плажа който е доста приличен. Миналия месец чадърите и шезлонгите беха по 2кинта. А 60 стинки е билета за рейса.
То от нудиски плажове при 2/3 по монокини там нема голема нужда ;) ма пълнооооооо с руснаци.
Last edited by Xellos on Wed Aug 08, 2007 4:19 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Aug 08, 2007 11:45 am

Поздравявам с темата цялото войнство на ШД и конкуренти, което се е изсипало във Варна. 8-)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20283
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Aug 08, 2007 12:06 pm

е утре чак отивам аз ;(
:ninja:

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Aug 08, 2007 1:51 pm

Хора, значи само едно малко уточнение!!!
ТЕЯ ЛУДИ ЛИ СААААА!! От кога се плаща за плаж, ве!!!! Бива бива безочливост, ама това е направо да им пратиш Жоро Павето!!! :evil: Освен че не са видяли чист и хубав плаж през живота си; трябва да им ги плащам???? Дори и да си влезна с хавлийката, и да си нося чадърчето?? Дори и да стоя само час, два (повече не издържам аз)?
Е не!!! Аз съм дълбоко възмутена!!!
:dash:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Aug 08, 2007 1:54 pm

За къде става дума?
Иначе напълно споделям.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Aug 08, 2007 2:05 pm

За БГ плажовете, Морви. Как е възможно да ти искат заплащане, за да можеш да отидеш на плаж?!?!?! Бях забравила тая тъпа практика, която до сега съм срещала само тук у нас!!!
И преди някой да ми каже за почистване, спасители и инфраструктури - това си го има и на повечето европейски плажове които познавам.
Ся, разбирам че е много елитарско да се мислим за Сен Тропе или градкият плаж на Монако. Ама не сме, нали!! :evil:
И се извинявам за тона, просто съм злобно потресена.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Aug 08, 2007 2:09 pm

Мне, могат да си набавят средствата по много други начини - давайки места под наем за заведения, примерно. Да не говорим, че с тези такси, които събират би трябвало да чистят плажовете с изпиране направо.
Въпросът е, че все още има доста безплатни плажове (около Варна не съм попадала на платен), та се чудех за кой говориш.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Aug 08, 2007 2:10 pm

:cry: :cry: :cry: Плажа на Монако :cry: :cry: :cry:

Едит: Ники май каза за 60 ст. за да влезеш на плажа...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Wed Aug 08, 2007 2:14 pm

shayhiri wrote:Хващаш автобус на север за Златните (има най-различни, #109 например) и слизаш на хотел Журналист. Оттам на юг има доста възможности, но точно там, преди Златните, си има голям свободен непретрупан и чист плаж с допълнителната екстра на топло минерално "джакузи" на самия бряг - пак безплатно. :mrgreen: Само на 20 мин. и 1.40лв. от центъра на Варна. 8-)

Подсказка: Ако поразтърсиш из малките скрити лагунки на север, има и нудистки плажчета. :wink:
Няма пронлем бе Ленче! Аз ви казах че, поне за малко, ще ходя с вас! Но ме съблазнява повече опцията на Алекс. А и за събота през ноща няма да е зле да си намерим нещо безплатно - кеф, пийване, метеоритен дъжд ... и мънгизи за плажа! :twisted:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Wed Aug 08, 2007 2:29 pm

:arrow: Само питайте автобусът дали спира на Журналист. Щото откакто се срина половината бряг (заедно с шосето) в тоя участък, повечето рейсове заобикалят по обходен маршрут. Плажът се води "Ривиера". Минералното басейнче е в най-северната му част точно до морските вълни. После смърдиш и може да ви изритат от автобуса на връщане, но ако се подмиете в морето - не толкова. И без това е голям кеф моржовата практика: киснете на топло 10мин. - и бух сред вълните за охлаждане. Rinse, repeat. :D
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Amazon [Bot] and 17 guests