Пролет-лято 2007

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Aug 06, 2007 8:14 pm

доста от background-a си е красив, движенията са анимирани повече от прилично, макар и битките често да са твърде тъмни
Под "визия" имах в предвид основно арт, за останалото Madhouse са се погрижили.
Той не е дефиницията на грозотата, най-малкото защото има някакъв отличителен стил на рисуване за разлика от рандъм долнопробен харем или екшън шоунен примерно, който лесно може да бъде объркан с още десет сериала в същия жанр.
Тоест ако десет сериала изглеждат по един и същ начин всичките са грозни? :) Не бих казал..Това колко е краден и копиран един арт няма нищо общо с неговите визуални достойнства.Ок, не отричам, че е уникален /арт-ът на Клеймор/, но това в никакъв не го прави красив.

А впрочем, четейки поста ти успях да формулирам някакво горе-долу смислено обяснение за това мое "оплюване" на Клеймор.Клеймор е един от онези сериали, които всеки вече е гледал.Махаме нестандартната визия и сетинга и получаваме треторазряден клиширан шонен.Всеки е гледал поне няколко такива.И докато изкопирана визия се понася, изкопираните сюжет, герои, псевдо-драма трудно се издържат.Аз поне не ги издържам, другите явно полагат усилия и съумяват.Със срам обаче заявявам, че аз съм от хората на принципа love or hate и най-вече hate :lol: Така че като видя сериал, за който не може да се каже повече от "абе..търпи се" плюя, рефлекс ми е :oops:


Остро подкрепям идеята за ревю на Елфен Лийд :mrgreen:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Aug 06, 2007 8:21 pm

Ма вие сериозно ли за Елфен-а? :shock:
Това значи, че ПАК трябва да го гледам, защото мозъкът ми за самозащита е изхвърлил всякакъв спомен... Нали не искате да ми причините това?! Не може да ме мразите ЧАК толкова! :cry:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Aug 06, 2007 8:28 pm

Darkling wrote:
доста от background-a си е красив, движенията са анимирани повече от прилично, макар и битките често да са твърде тъмни
Под "визия" имах в предвид основно арт, за останалото Madhouse са се погрижили.
Той не е дефиницията на грозотата, най-малкото защото има някакъв отличителен стил на рисуване за разлика от рандъм долнопробен харем или екшън шоунен примерно, който лесно може да бъде объркан с още десет сериала в същия жанр.
Тоест ако десет сериала изглеждат по един и същ начин всичките са грозни? :) Не бих казал..Това колко е краден и копиран един арт няма нищо общо с неговите визуални достойнства.Ок, не отричам, че е уникален /арт-ът на Клеймор/, но това в никакъв не го прави красив.

А впрочем, четейки поста ти успях да формулирам някакво горе-долу смислено обяснение за това мое "оплюване" на Клеймор.Клеймор е един от онези сериали, които всеки вече е гледал.Махаме нестандартната визия и сетинга и получаваме треторазряден клиширан шонен.Всеки е гледал поне няколко такива.И докато изкопирана визия се понася, изкопираните сюжет, герои, псевдо-драма трудно се издържат.Аз поне не ги издържам, другите явно полагат усилия и съумяват.Със срам обаче заявявам, че аз съм от хората на принципа love or hate и най-вече hate :lol: Така че като видя сериал, за който не може да се каже повече от "абе..търпи се" плюя, рефлекс ми е :oops:


Остро подкрепям идеята за ревю на Елфен Лийд :mrgreen:
Извинявай, ама ние да не сме врачки, откъде да знаем какво си имал предвид под визия?

Проблемът на рандъм долнопробните сериали не е само това, че изглеждат по един и същ начин, проблемът е, че са адски...никакви на външен вид, примерно в случая с харемите има клонирани лолита на килограм и това е, какво значение имат тук някакви си фонове и други визулани прелести, нали има мацки? :lol:

Не знам, аз лично екшън шоунени почти не гледам, може би заради това не ми прави толкова впечатление, че му липсва оригиналност. Макар че той се развива като типично героично фентъзи, така че нещата пак си личат, но аз никога не съм и очаквал оригиналност точно от Клеймор. При все това, имаше някои моменти, които искрено ме изненадаха, така че не е като да е тотално клише.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Aug 07, 2007 3:48 pm

Amelia wrote:Ма вие сериозно ли за Елфен-а? :shock:
Това значи, че ПАК трябва да го гледам, защото мозъкът ми за самозащита е изхвърлил всякакъв спомен... Нали не искате да ми причините това?! Не може да ме мразите ЧАК толкова! :cry:
Емиии...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests