Последният Helloween (+ още по-последния + новия Gammaray)

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Последният Helloween (+ още по-последния + новия Gammaray)

Post by Moridin » Thu Jul 26, 2007 5:36 pm

В светлината на предстоящия концерт, на който мисля да ида, рекох да се образовам и ВСЕ ПАК да чуя новия Кийпър на тиквите, макар че изпитвах силни съмнения по въпроса.

От три песни дотук, мога да кажа, че първата не е никак лоша, втората и третата ми приличат доста повече на Дерисовите албуми, отколкото на оригиналните Кийпъри, и като цяло не разбирам ревютата, които твърдят, че Хелоуин се връщали към 80-арския си стил, но обновен... еми не ми звучи по тоя начин. Кийпърите са си Кийпъри и толкоз! В този албум, поне дотук (ще го дослушам довечера), някак тотално няма епика просто (което аз лично мисля и за цялото творчество на групата от Дерис периода). Все пак The King for 1000 Years звучи повече от добре :)

Интересно ми е какво смятат феновете тука.
Last edited by Moridin on Thu Oct 25, 2007 12:32 am, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Thu Jul 26, 2007 6:05 pm

Ами мен Хелоуин отдавна не ме радват. Точно този албум, много сгрешиха, че го нарекоха Кипър 3, то така или иначе всеки предишен албум ей така между приятели все някой ще каже: "Абе не е като старите Кийпъри" Та по този начин директно си просят сравнението, което не е никак в полза на новия естествено. Та с няколко думи на мен хич не ми хареса, първите две песен бяха ок. От останалото нищо не ми направи впечатление :roll:
И горе-долу за това хич не планирам концерта. Той дори първият преди години не беше много стока...Помня че след 4-ата песен някъде започнаха да се нижат непознати за мен. Помня, че не изсвириха нищо от Мастър-а. Исках много повече Walls of Jericho...
После чух, че вторият концерт бил доста по-добър. Знае ли човек сега третия може да е супер ;) Принципно ми е странно че идват толкова често. И че ги канят де, защото очевидно хората искат да отидат на нещо, на което не са ходили. В смисъл от маркетингова гледна точка къде е идеята да поканиш група идвала вече 2 пъти в БГ? Очевидно хора няма да отидат, защото вече са ги виждали на живо...
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jul 26, 2007 6:30 pm

Не съм слушал още албума, така че по него мнение нямам, ама...
Bat Garo Still Rots wrote:И горе-долу за това хич не планирам концерта. Той дори първият преди години не беше много стока...Помня че след 4-ата песен някъде започнаха да се нижат непознати за мен. Помня, че не изсвириха нищо от Мастър-а. Исках много повече Walls of Jericho...
После чух, че вторият концерт бил доста по-добър. Знае ли човек сега третия може да е супер ;)
Всъщност третият им концерт беше миналата година в Каварна - заедно с Twisted Sister и Testament... и тогава имаше доста хора, доста от които дори не бяха слушали изобщо Testament, а Twisted Sister за тях бяха некви бледи спомени от времето, когато още не са слушали музика... Не, аз не бях сред тях :) Всъщност дори не ходих на концерта, макар че бях в Каварна по това време - а Helloween си ги чух отвън :)

Та... това ще е четвърти концерт, след три доста добре посетени - макар и вторият поне (в Зимния дворец) с леко отвратително озвучаване.
Bat Garo Still Rots wrote:Принципно ми е странно че идват толкова често. И че ги канят де, защото очевидно хората искат да отидат на нещо, на което не са ходили. В смисъл от маркетингова гледна точка къде е идеята да поканиш група идвала вече 2 пъти в БГ? Очевидно хора няма да отидат, защото вече са ги виждали на живо...
Там е работата, че точно това явно не е вярно - на втория концерт имаше доста хора (аз отидох, защото не ги бях слушал на първия), а на третия, в Каварна - дори още повече. Да, някои от тях със сигурност са били там заради другите две групи, но пък знае ли човек колко са отишли именно заради Helloween...

Пък и едно пряко опровержение на твърдението ти - аз бях на втория концерт, сега ще отида и на този, пък се надявам да посвирят и още малко по-стари парчета :) Или поне така си мисля за момента - дотогава много време.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Thu Jul 26, 2007 6:42 pm

Добре дееее :D Постара се ;) Иначе си мислех за Туистед преди, но предположих, че няма да паснат на очакванията. Според мен обаче концертът в Каварна е бил добре посетен, защото дефакто е в другата част на България. В смисъл колко хора от посетилите концерта в София са отишли до Каварна за да ги видят? (е на този въпрос не можем да отоворим ест :) ) И колко от източна България са дошли до София за тях предишните пъти.
А относно това, че си бил в Каварна и не си влязъл...еми имаш запазено място в Ада :devil:
Ще видим колко хора ще има сега. Трети концерт в София...сериозно предизвикателство. Плюсът е, че до колкото знам няма обявени концерти на сериозни групи в София по това време, което значи, че може да се събере народа.
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 26, 2007 10:11 pm

Аз отивам, щото концертът е с Gammaray и ще е шоу :)
Ако Вайки не напраи някоя простотия
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 27, 2007 11:12 am

Към края на първия диск стана доста добре, Occasion Avenue много ми хареса :) В общи линии тя и първата песен се открояват дотук като добри попадения. А и гаврата с оригиналните кийпъри в интрото беше яка идея, макар и малко зле реализирана.

В светлината на може би най-добрия албум от новото време (Dark Ride) и доста силния преден (Better than Raw), не мога да разбера откъде се пръкна онова недоразумение Rabbit Don't Come Easy.
This is it. Ground zero.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri Jul 27, 2007 12:42 pm

Moridin wrote: В светлината на може би най-добрия албум от новото време (Dark Ride) и доста силния преден (Better than Raw), не мога да разбера откъде се пръкна онова недоразумение Rabbit Don't Come Easy.
Амиии от Вайки и от изгонването на Ули Куш и Роналд Грапов :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 27, 2007 2:48 pm

абеееееееееее яяяяяяяяяяяя малко истинска музика :mrgreen:

Dr. Stein grows funny creatures
Lets them run into the night
They become great
Rock musicians
And their time is right
This is it. Ground zero.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Jul 27, 2007 9:48 pm

Вторият концерт на Helloween беше едно от най-убийствените събития в живота ми. Първия не го видях, но разбрах, че бил провал. Вторият беше убиец просто. Ако мога да отида(нищо не се знае), ще е точно заради тях. А и Дерис е един от най-артистичните вокали, които съм виждал. Откъм сценично поведение е по-добър от Киске, пък кой каквото ще да си говори. А и албумът не е никак зле. Не знам порлади какви причини са го нарекли продължение на кийпърите, но е доста добър.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Fri Jul 27, 2007 10:17 pm

Moridin wrote:абеееееееееее яяяяяяяяяяяя малко истинска музика :mrgreen:

Dr. Stein grows funny creatures
Lets them run into the night
They become great
Rock musicians
And their time is right
Истината е в Warrior от първия албум според мене :roll: Ма някъв неразбран се чувствам като сте ги захапали тия Кийпъри... :cry: а те предните неща са супер добри.
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 27, 2007 11:38 pm

Бе врътката е, че аз просто не съм го слушал много Джерико.. т.е. веднъж :mrgreen: Иначе Кай Хансен фен до гроб ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
scion_of_storm
Merchant
Posts: 78
Joined: Tue Jun 14, 2005 7:02 pm
Location: Cairhien

Post by scion_of_storm » Sat Jul 28, 2007 9:54 am

Кай Хансен оунз, point taken.
Хелото никога не съм ги харесвал, а не съм и изявен фен на Гамарей, но съм решил да се зарибявам и да отида на концерта, не трябва да се пропуска, все пак (:
Истината щеше да бъде ако Легион не бяха отменени в Каварна... :(

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jul 28, 2007 5:17 pm

kai for president. :lol:
жалко че като съпорт едва ли ще се изявяват много.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Jul 28, 2007 9:32 pm

Moridin wrote:абеееееееееее яяяяяяяяяяяя малко истинска музика :mrgreen:

Dr. Stein grows funny creatures
Lets them run into the night
They become great
Rock musicians
And their time is right
Да де. Тази песен никой няма да я изпее по-добре от Дерис. Какво като за първи път е изпълнена от Киске?

Колкото до "Walls Of Jericho", като цяло този албум не ме радва много. Има една супер качествена песен - "How Many Tears" - една от най-великите песни на групата, но в останалите гласът на Хансен откровено си ме дразни. И изпълнението на "How Many Tears" на Киске е доста по-добро от иригиналното. Това на Дерис не го знам, но предполагам, че е добро.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Jul 28, 2007 10:17 pm

Ще ме прощаваш, но да кажеш, че Дерис я пее по-добре от Киске...
А в "Walls Of Jericho" е пълно с качествени парчета - Guardians, Victim of Fate, Ride the Sky, Heavy Metal (Is The Wall).
Дерис като цяло избягва да пее парчета от този период по обясними причини - писани са за друг глас.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 11 guests