За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 21, 2007 3:45 pm

Потните студенти идеха да представят разликата между ЛАРПа и РС игрите, затова бяха леко пресилени. Ся, квито и хора да го играят, можем да сме спокойни, че НЕ СА модели на бельо, които в почивките ще се мажат с масло и ще вдигат тежести, за да излязат добре на снимките, нали?

И все пак окъдето и да е тръгнал спорът, не пречи да си го водим и да стигнем донякъде, нали?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Jun 21, 2007 3:49 pm

играч на ЛАРП = състезател по Меджик = състезател по спортен бридж/шах/StarCraft = любител на пластмасови моделчета на самолети/кораби в бутилка = гийк

гийк - социални умения = нърд
Last edited by Daggerstab on Thu Jun 21, 2007 3:55 pm, edited 1 time in total.
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
shannara
Misting
Posts: 260
Joined: Tue Jan 11, 2005 1:39 pm

Post by shannara » Thu Jun 21, 2007 3:49 pm

@ Рол:
Ей тва в моя експириънс е СИЛНО наценено. В общия случай съм забелязал, че рядко срещам хора "със същите интереси", с които наистина да имам кво да си кажа след първите 10 минути обсъждане на общи любими работи. Доста по-важни са ми хората "със същата нагласа/светоглед" честно казано.
Wеll noted, напълно съгласна. Говорех за това, че шансът да срещнеш хора и от двата типа (същи интереси, същия светоглед) е по-голям при жив контакт отколкото при нет, РС игри или пък на работа. :P

@ Мор, мерси за обяснението. Що се отнася до:
слабо популярно сред мнозинството хора хоби
и парите, които се харчат за него:

Спадат ли пещерняците към тази дефиниция? Щото може би трябва да си посипя главата с пепел, че излизам нърд? От друга страна екстремните спортисти важат за готини сред останалите, които не го практикуват. :wink:

Последно: От видеото придобивам усещането, че ЛАРП е начин да помлатиш някой, без да го лежиш за хубав? Ще предложа на шефката следващия тиймбилдинг да включва ЛАРП с фул-контакт. :twisted:
Апропо, желанието за физическа агресия винаги го има, и е добре да си намериш начин да се разтовариш от него. С напълно мирен спорт, скандал на любимата или кунг фу. Или ЛАРП.

Едит: Хмм, за стриптиз предложението - човек трябва да опита от почти всичко.
Last edited by shannara on Thu Jun 21, 2007 3:52 pm, edited 1 time in total.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Jun 21, 2007 3:50 pm

Никола, как можа да изпуснеш Пчеларя :)

Oсновната разлика между Меджик / ролеви игри / ЛАРП в едно изречение:

Oт известно място нататък Magic се превръща в нещо като... спорт.

За да печелиш ти трябва подготовка, съотборници (понеже е много по-трудно да се подготвяш сам), както и желание за победа. Ми спорт си е :)
Last edited by thunder on Thu Jun 21, 2007 3:52 pm, edited 1 time in total.
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 21, 2007 3:51 pm

Дефиницията на Дагъра е добра. От пещерняка си зависи дали ще е гийк или нърд :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Jun 21, 2007 4:00 pm

zhivik wrote:
Roland wrote:От друга стрна музиката на Айнурите е спомената в общо 10 изречения в цялото творчество на Толкин.
Не е точно така, защото има разни есета и текстове в History of Middle-Earth. Освен това, доколкото си спомням, добрият приятел на Шайхири Богдан Русев защити докторска дисертация, базирана именно на музиката на Айнурите (макар че беше по-скоро сравнение и изследване със заемките от други литературни източници, най-вече скандинавските саги и англо-саксонските легенди). Нека Алекс да каже по-точно, аз си признавам, че не си спомням вече.
Ми това в скобите не е като да има връзка с музиката. :lol: Боби може да е много неща, но точно нърд не е.

Има ли и други тука, които да са ходили на повечето откривания/закривания и прочие мероприятия на Арменелоса?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu Jun 21, 2007 4:08 pm

thunder wrote:Никола, как можа да изпуснеш Пчеларя :)

Oсновната разлика между Меджик / ролеви игри / ЛАРП в едно изречение:

Oт известно място нататък Magic се превръща в нещо като... спорт.

За да печелиш ти трябва подготовка, съотборници (понеже е много по-трудно да се подготвяш сам), както и желание за победа. Ми спорт си е :)
+64776373634,3.

Не го споменах, защото не поства тук, освен ако СЪВСЕМ няма какво да прави :lol: .

В този ред на мисли - аз, Гаро, Ефо и Йоан очакваме да удариш едно рамо другата седмица при билдването на дековете за регионалното, разгледай стандарт метагейма пост-риджънълса в Щатите и после ще споделяш (ако имаш време разбира се). Разчитаме на теб! :D

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 21, 2007 4:08 pm

Daggerstab wrote:играч на ЛАРП = състезател по Меджик = състезател по спортен бридж/шах/StarCraft = любител на пластмасови моделчета на самолети/кораби в бутилка = гийк

гийк - социални умения = нърд
+1
Както и съм съгласна с онова дългото мнение на Мор в общи линии.
Нищо против меджика, нищо против ЛАРП-а, нищо против УОУ-а. Докато са забавления, а не обсесии. Иначе са все същата бира. (надъхването колко силен ще ти стане декът като си купиш двойни земи на цената на месечната си сметка за ток е също толкова странно колкото вживяването в носенето на мантия). Гибли иска да ги види от гледна точка на това, че са забавни, а не за да си прекопира модела на ризницата на изживяващият се като Глорфиндел хасковлия примерно. Така че не виждам какво скочихте така.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jun 21, 2007 4:16 pm

Roland wrote:И все пак окъдето и да е тръгнал спорът, не пречи да си го водим и да стигнем донякъде, нали?
Да - ако никой не се вживява прекалено много в самия спор :)

Отсега да си кажа - не искам да взимам страна в спора като такъв (за каквото и да се води спорът всъщност!), най-малкото защото:

1. Наистина нямам на практика никаква представа от Magic: The Gathering;
2. Нямам никаква пряка представа за LARP;
3. Единственото, за което имам представа, е по-скоро reenactment - и представа ми пак не е от пряко участие, а от:
- наблюдение;
- познанства и дълги разговори с хора, които участват;
- четене на коментари на хора, които участват в такива неща, по света и у нас.
Roland wrote:Потните студенти идеха да представят разликата между ЛАРПа и РС игрите, затова бяха леко пресилени.
Да, така е - и, да, хубаво е, че го съзнаваш :)
Roland wrote:Ся, квито и хора да го играят, можем да сме спокойни, че НЕ СА модели на бельо...
В болшинството случаи не са, но няма как да си сигурен :)
Roland wrote:...които в почивките ще се мажат с масло...
Абе и това си зависи от човека, ама в болшинството случаи и това е така, съгласен :)
Roland wrote:и ще вдигат тежести, за да излязат добре на снимките, нали?
Ммм... е те тука вече не си прав! Както неведнъж беше обяснено, в доста случаи мечовете НЕ СА пластмасови, а и облеклата (а понякога и направо броните) са си съвсем автентични като за исторически период или роля - и хората, които носят тези облекла и оръжия, някак си трябва да могат да ги повдигнат и да замахнат с тях, нали? :) Така че - не, не е "за да излязат добре на снимките", но това с вдигането на тежести съвсем не е изключено.

С две думи - "don't knock it till you've tried it" - Рол, твоите думи за това, че Ян и Гибли не разбират нищо от Magic и затова нямат право да критикуват хората, които се занимават с MTG, съвсем спокойно би трябвало да можеш да обърнеш (думите де) и в обратна посока - и ти да не изказваш прекалено силни мнения за неща, в които 1. не си участвал задълбочено, и 2. дори не си гледал на живо :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jun 21, 2007 4:18 pm

thunder wrote:Никола, как можа да изпуснеш Пчеларя :)

Oсновната разлика между Меджик / ролеви игри / ЛАРП в едно изречение:

Oт известно място нататък Magic се превръща в нещо като... спорт.

За да печелиш ти трябва подготовка, съотборници (понеже е много по-трудно да се подготвяш сам), както и желание за победа. Ми спорт си е :)
Не че нещо, ама... нали съзнаваш, че абсолютно същите три аргумента важат с пълна сила за LARP и reenactment? :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jun 21, 2007 4:18 pm

Гледал съм на филмчета :) Бисайд, аз поне разбирам донякъде от ЕДНОТО от двете неща ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Jun 21, 2007 4:20 pm

Не случайно казах "на живо" - има я атмосферата, има ги разговорите с хората, има и всичко отстрани.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Thu Jun 21, 2007 4:22 pm

Има ли смисъл да правиш по желание нещо, ако то не те е обсебило ?
Малко офтопик, но нямаше как да не го кажа.
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 21, 2007 4:25 pm

Dude, дано не разсъждаваш по тоя начин за храненето и дишането, че.... стокилограмов Дарт Вейдър не е гот.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jun 21, 2007 4:29 pm

dellusi0n wrote:Има ли смисъл да правиш по желание нещо, ако то не те е обсебило ?
Малко офтопик, но нямаше как да не го кажа.
Да? Защото ти харесва без да живееш само за него?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests