Кой какво чете, part II

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 29, 2007 10:22 pm

Твърде.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 29, 2007 10:27 pm

То е като с теб и примерно ОЗ или ЛОСТ - ивенчуъли ша го боцна.

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Fri Jun 08, 2007 10:42 pm

Намерих едно доста интерестно сайтче за е-книги. Без да предявявам претензии за откриване на топлата вода...споделям [url=http://www.anonib.com/bookchan]Линк[/url]. Има интересни неща качени. В момента съм се зачел във Kevin Mitnick - "The Art of Deception".

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Jun 19, 2007 12:47 pm

Наказателно Право - Обща Част, Александър Стойнов. Макар да съм обречен... :roll:

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Jun 19, 2007 2:10 pm

Това звучи доста добре... :) Може да заменим за Компютърометрията... ;)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Jun 19, 2007 2:44 pm

The Colour of Magic, която имам от няколко години, но чак сега я хващам :) След Петият слон и Нощната стража някак ми се дочете още Пратчет в оригинал :wink:

User avatar
Jen
Paragon
Posts: 645
Joined: Thu Mar 29, 2007 12:06 pm
Contact:

Post by Jen » Tue Jun 19, 2007 2:48 pm

Muad_Dib wrote:Наказателно Право - Обща Част, Александър Стойнов. Макар да съм обречен... :roll:
Научи ли си наизуст дефинициите? Знаеш ли каква е разликата между пряк и евентуален умисъл?

Ако да, има някаква надежда. :)
If I never meet you in this life, let me feel the lack.

khaled
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Tue Jun 19, 2007 9:01 pm

Post by khaled » Tue Jun 19, 2007 9:05 pm

Mushu wrote:The Colour of Magic, която имам от няколко години, но чак сега я хващам :) След Петият слон и Нощната стража някак ми се дочете още Пратчет в оригинал :wink:
И аз сега я чета за пръв път, ама не ме впечатлява чак толкова. Странно защо по всички класации все е на челни места, а "Малките богове" примерно никаква я няма.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jun 19, 2007 9:07 pm

Аз преди два дни изчетох Парфюмът (да се подготвя за филма) и установих, че цял живот съм мислел, че тая книга е нещо СЪВСЕМ РАЗЛИЧНО...

Иначе в момента си чета The Great Gatsby и просто припърхвам от кротичък кеф :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1649
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Jun 19, 2007 10:34 pm

khaled wrote:И аз сега я чета за пръв път, ама не ме впечатлява чак толкова. Странно защо по всички класации все е на челни места, а "Малките богове" примерно никаква я няма.
Аа, не, аз не я чета за първи път, по-скоро за 3-ти, просто за първи път я чета в оригинал :) Една приятелка ми я донесе от Англия преди 3 години.
Парфюмът е една от най-шашавите книги, които съм чела :roll: На моменти се чудех гнус ли ме е, интересно ли ми е... Но е впечатляваща. А филмът не съм го гледала, макар да го имам от намсиколко време.
А от Гетсби имам някакви много никакви впечатления, дори не съм сигурна дали я дочетох :roll: Ама беше и отдавна.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Jun 19, 2007 11:10 pm

Чета на Пратчет - Witches Abroad. Доскоро не се осмелявах да почвам в оригинал, но след The Colour of Magic преди около месец открих, че дори ми е много лесно. :)

Та по този повод искам да изкажа похвала за градската библиотека в Монтана, която ми дава възможност да прочета добри неща в оригинал срещу скромните 3 лева на година :) Наскоро получиха дарение от библиотека в САЩ, като сред 60-тината книги преобладава предимно фентъзи. :) Взел съм си първите два тома на Мартин, до ден-два ги почвам!

PS. Дано скоро се добера и до Wee Free Men и Wintersmith, че досега само 2-рата книга от поредицата прочетох.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jun 19, 2007 11:18 pm

Монтана северен САЩ или северна България? Щот ако е второто, баси как сте се уредили! :evil: :mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Tue Jun 19, 2007 11:30 pm

Северна България... линка дето съм дал, отвяря сайт-а на библиотеката със списъчето на книгите. Честно казано, преобладава по-детски ориентирано фентъзи, но има какво да се прочете. 8-)

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Jun 19, 2007 11:42 pm

Налазвай смело Ерагоня. 8-)

Ъ-ъ, след като прочетеш всичките останали книги, имам предвид. :lol:

П.П.: Радвам се за вас, дано повече хора се възползват.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jun 21, 2007 9:41 pm

Chaos, Fractals and Dynamics от R. Devaney

Прочетох я покрай един изпит и съм възхитен - адски добре обяснена книга, която разисква строго математически въпроси по начин, който позволява да бъде разбрана от всеки на ниво 10ти клас в гимназията.

Отделно дето темата си е доста интересна, де. Идеята е, че дори най-простите функции могат да бъдат разглеждани като абсолютно хаотична система и какви резултати следват от това.

Не че вярвам някой да си загуби времето да прочете специално тази книга, дори математиците из форума, но наистина си струва.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests