Малко смях в библиотеката

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun May 09, 2004 1:06 pm

REGSA wrote:А случайно някой от вас да е попадал на Автобиографията на Бранислав Нушич.
ъфкорш :lol: то тва си е класика :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun May 09, 2004 1:13 pm

Това наистина беше нещо безумно смешно просто. 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 09, 2004 3:49 pm

Аха:)))) Не мога да не се сетя веднага за онова с хипотенузата:Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Sun May 09, 2004 4:50 pm

На мен любимият ми момент е когато в час правеха модел на Слънчевата система. Това винаги успява да ми оправи настроението. А и няма по-оригинален и точен начин да опишеш латинския и старогръцкия от това да ги наречеш "онези мъртвородените езици".
А сега се сетих и за Ерих Кестнер. За "Летящата класна стая" и "Какво се случи на 35 май".
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sun May 09, 2004 7:47 pm

Бе най-култов си е спорът за това, какво виждаме първо на хоризонта и защо, щом идва параход...а пък аз се подсетих, незнайно защо, за Джани Родари и "Приказки по телефона" - " - А сега, моля, ударете ми два плесника.
Джованино зяпнал, сякаш се готвел да глътне цяла торта наведнъж:
- Моля Ви се! Не искам да ме бутнат в дрънголника за посегателство над служебно лице! По-скоро на мен би трябвало да ми ударят два плесника, а не аз да ги удрям.
- Но тук е прието така - обяснил вежливо пазачът - Цяла глоба - четири плесника, половин глоба - два плесника.
- Ама на пазача ли?
- На пазача.
- Но това е несправедливо, това е ужасно!
- Разбира се, че е несправедливо и разбира се, че е ужасно! - отговорил пазачът - Това е толкова противно, че хората, за да не бъдат принудени да удрят плесници на невинните, внимават и не вършат нищо противозаконно. Хайде, ударете ми два плесника и друг път внимавайте." - Такива неща не се срещат всеки ден :)))

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon May 10, 2004 9:07 am

Ghibli, този момент с пътуването на котката ми е един от любимите!!! Другата сцена, на която съм се смяла с глас е обяснението, как се дава хапче на котка :D . Определено Пратчет има сериозни наблюдения по отношение на котките - сцените с Грибо са много автентични :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon May 10, 2004 9:38 am

Мен ми харесва и оня момент, кгато котката уж се е загубила, доакто се пренасят в нова къща, връщат се на бензиностанцията, дето са спирали, че да си я търсят, а тя най-накрая се оказва, че кротичко си спи сред багажите и им се чуди:) И също когато трябваше да варди хамстери ли бяха, бели мишки ли бяха, на някакъв комшия, дето котката се навряла вътре вкъщата, че се чудил как да я изкара:))))))
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon May 10, 2004 10:20 am

Докато сме на тема котки чуйте и това!
"-Ти си коте, което мяука, а такива сега се срещат рядко, или по-точно, изобщо не се срещат. Сега котките лаят като кучета и, разбира се, лаят твърде зле, защото не са родени за това."
"Джелсамино в страната на лъжците"
(и това е Джани Родари)
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon May 10, 2004 11:03 am

Марфа, хамстери бяха:)
Котката седи върху масата в трапезарията, лигите й текат, и наблюдава как треперещата колония от хамстери откача. Колелцата за тичане трескаво скърцат в нощта.
Цялата книга си е резултат на сериозни и задълбочени познания за котките и голяма доза хумор. Описанията са толкова реалистични, че ми извикват различни спомени за котките, които съм имала или съм наблюдавала :lol:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon May 10, 2004 2:09 pm

Амброуз Пиърс - "Речникът на Дявола"
На това не може да не се нахили човек просто :D
(прилагам случайна извадка...)

CYNIC, n. A blackguard whose faulty vision sees things as they are,
not as they ought to be. Hence the custom among the Scythians of
plucking out a cynic's eyes to improve his vision.

REGSA, welcome
и поздравления за избора на аватар, много е готин този :wink:
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Mon May 10, 2004 4:38 pm

Понеже ми се наложи за известно време да си прекарвам дните в лелото, реших да започна да си препрочитам книжките на Пратчет. Започнах с поредицата за Ринсуинд и се подхилквам по цял ден. :D И реших да споделя с вас някои от любимите ми изказвания на този "магесник":
"Ринсуинд се напъваше да изпищи през стиснатите си зъби.
- Няма да летя на вълшебно килимче! - изсъска. - Страх ме е от земята!
- Искаш да кажеш от високото - поправи го Конина. - И престани с тези глупости.
- Знам какво искам да кажа! Не високото те убива, а падането на земята!"

"Ринсуинд въздъхна. Обичаше репички. Те бяха невероятно скучни. А той години наред се стремеше към скуката, но тъй и не я постигаше. Тъкмо започнеше да си въобразява, че е станало скучно и животът му се препълваше с почти гибелно интересни случки. От самата представа, че някой доброволно би се отказал от 50 години скука, краката му омекваха. Размишляваше, че ако има пет десетилетия пред себе си, можеше да извиси еднообразието до форма на изкуство. Какво изобилие от постъпки, които би отбягвал..." :)

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Mon May 10, 2004 7:48 pm

ами Румпцайс каде го забравихме?
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Mon May 10, 2004 10:33 pm

Имаше една убийствено смешна детска книжка - Малкият Никол'а - просто класика в жанра. Автор не мога да ви кажа сега, защото книжката я отмъкна племенницата ми и от тогава никви новини от фронта...

Ако не сте я чели - доставете си това удоволствие;)
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Tue May 11, 2004 9:34 am

Drizzt Do`Urden wrote:ами Румпцайс каде го забравихме?

Че, може ли да се забрави подобно нещо? Никога. Въпреки че, не съм я препрочитала в скоро време. Но мен лично тази книга ме натъжаваше малко, сигурно заради малкия, зелен, вечно тъжен воден дух и заради факта, че хората така и не проумяват, че е по-добре в пистолета ти да се мътят пиленца, отколокото да има куршуми.

Termit, благодаря за милото посрещане!
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu May 13, 2004 9:45 am

Не знам дали някой се сеща за Маншон, Полу-обувка и Мъхеста Брада, но за мен това беше една от classиките в жанра, заедно с Емил от Льонеберия и преждеспоменатия Бранислав Нушич.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests