Soundtrack

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Soundtrack

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 10:37 am

Имам предвид чисто музикалните такива. То май вече си е отделен жанр в музиката, но аз понякога много им се радвам. Засега любимите са ми на VHD: Bloodlust и първият Властелин. А Джон Уилямс на сапун :РРРР
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Jan 20, 2004 12:48 pm

само вятърът, вятърът
вейна едва
пиле някакво
изписука

ах каква, ах каква
синева, синева
сме забравили
някога тука
Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 8:41 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 12:51 pm

Мда, винаги съм смятал, че експертни е по-добре от претенциозни лаически...

Ми да, той е. Той също и композира импотентния саундтрак на HArry Potter, той пише всичко на Спилбърг, от което едва ли и една тема помниш, все той, да. Смислените му неща се изчерпват със старит Междузвездни войни, първи епизод от новите и Индиана Джоунс. Всичко останало му е долнопробна имитация на същите тези. Използва вече 40 години едни и същи похвати, много от които просто некадърни, но се е настанил в нишата на най-скъпоплатените и се бута да разваля музиката на най-скъпите филми. Когато решиш, че те вълнува, мога и да ти кажа какво точно му е некадърното.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Tue Jan 20, 2004 1:02 pm

От разните му там големи холивудски продукции много ме радва ОСТ-то на Гладиатор. Аз си се кефя от време оно на Лиза Жерард, и комбинацията и с Ханс Цимер излезе много яка. Между другото саундтрака на "Пиратите на Карибите" е дело на някъв друг пич от студиото на Цимер, и адски много си прилича с този на "Гладиатор" - тоест също ме кефи :wink:
Наскоро докопах и ОСТ-то на Outlaw Start (хвала на Ян :D ) и макар да са относително прости и яко електронни, доста от инструменталчетата там ме радват.

А какво ще кажеш за музиката към игри? В момента точно слушам Warcraft 3, всички теми на нощните елфи ме радват без изключение. Набутал съм си в плейлиста и някои парчета от Quake 3, Tribes 2, 7-th Legion (доста стара и доста тъпичка RTS, но пък музиката е зарибяваща) и Unreal Tournament I - все бързи адреналясващи парчета.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Tue Jan 20, 2004 1:37 pm

От шума на много хора,
от досада и умора
към съня си тръгвам и мълча.
От пера на късни птици,
от безброй висящи жици
не намирам своята врата.
Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 8:42 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jan 20, 2004 2:30 pm

Много и харесва саундтрака към Black Hawk Down -> Gortоz a Ran, точно изпълнението на Ханс Зимер и Лиса Джерард. Съответно и нейната песен към Гладиатор страшно ми допадна. Всъщност точно днес си свалих Gortоz a Ran и сега си го слушам с удоволствие. Хареса ми и музиката към новия Властелин, има там един момент особено, дето просто ме кара да настръхвам от удоволствие. И, извинете за неграмотността ми, ама на къф език пеят Цимер и Джерард?! И онова там от Гладиатора на какъв език е??? Винаги съм искала да знам и все никой не иска да ми каже!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 20, 2004 7:38 pm

Kato shte si govorim za soundtraci na igri, tazi na Legacy of Kain nqma ravna. Az lichno specialno si svalih cqlata muzika ot SR1/2 i BO2 ot www.lokmusik.com i si q drasnah na 3 cd .. lele sega kak se kefq da si se vozq na metroto nadul Ariel's Lament ... nqma ravno!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jan 20, 2004 8:07 pm

Адски много ми е странно как някой изобщо се сеща да погледне кой бил писал музиката за филма. Джон Уилямс го знам само щото си свалих една мп3ка от матрикса, която се оказа десетократно по-тъпа, отколкото я помнех. Бе изобщо музиката е последното, на което обръщам внимание във филм, за фон е правена и като фон я възприемам.

От саундтраците ме кефи Шрековият, но Рол има предвид някви инструментали, а на песнички, поради което сигурно не се брои.

п.п. Ariel's Lament наистина е адски култово
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 8:52 pm

Да, рол за "някакви" инструментални говори. А музиката е фон и идеята й е когато после я чуеш, да ти създаде същото настроение, което ти е оставила сцената с нея. А че тебе по принцип музиката не те вълнува много, отдавна всички са наясно :Р
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5761
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 20, 2004 9:23 pm

Точно сега в главата ми непрекъснато звучи музиката от "Елизабет" :) Две "парчета" (много грозна дума, но "композиции" нещо не ми се нрави) всичко на всичко, но се нося по вълните им от няколко дни :)
Иначе филмова музика слушам само докато гледам филмите, не съм имала възможност да си насваля почти нищо. Жалко е, защото открих, че музиката звучи доста различно самостоятелно, излиза, че нямам пълни впечатления. Ако трябва да кажа любим композитор, ще е Деймс Хорнър - харесвам му повече от два филма :) "Легенди за страстта", "Красив ум", "Смело сърце". Други хубави музики: "Кедри в снега", не помня кой беше композиторът, но има един момент, който вледенява кръвта; "Unbreakable" (как го бяха превели това?) - пак някакви цигулки там :), Пиратите - онази героична тема на влизането в пристанището...
След справка в ИМДБ се оказа, че вторият композитор, на който харесвам повече от два филма, е Джеймс Нютон Хауърд - автор на музиката към - какво съвпадение - кедрите и Неуязвимият (май така беше), че и "Реставрация", представете си, и дори Яго, но това е една друга тема :)
И последно, Габриел Яред - "Английският пациент" и "Писмо в бутилка". Чувствена музика...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 10:10 pm

Не знам, мене Хауърд Шор ме радва. Основно със саунда към първия Властелин, в който почти няма слаб момент, но и с няколко много яки темички от "Играта". То беше едно такова отвлечено, замръзнало, сюрреалистично... Много особена музика. Имаше нещо подобно в Ahto City в "Knights of the Old Republic" :)

Впрочем, "оказва се", че и японците бая смислени работи правят...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Jan 20, 2004 10:13 pm

Celine Dion - My Heart Will Go On,mnogo mi xaresva!
Titanic :oops:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 20, 2004 10:16 pm

Не знам дали се бъзикаш, но песента е великолепна - една от най-хубавите в жанра. И най-добрата на Селин Дион освен това. Макар че не влиза към темата, де ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Jan 20, 2004 10:19 pm

Ne ne,ne se buzikam!
No nali za soundtrac-i ide6e re4.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Jan 20, 2004 10:27 pm

Bojeee! Dojivqh da 4uq che My heart will go on bila naj-dobrata pesen na Celine Dion ....

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests