Sci-fi help

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Sci-fi help

Post by Moridin » Sun May 13, 2007 2:56 pm

Имам известно желание да се възползвам от тази промоция:

http://www.bard.bg/promotions/X_of_Y/70

Обаче не мога да си избера пет книги, щот повечето са ми неизвестни кат качество.

Някой може ли да даде предложения? За подмяна и първия Траксас ги имам.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2007 3:06 pm

Кво бих си взел аз:

Диамантената ера
Играчът на играчите (води се много голяма класика)
Планета в края на времето
Прашинка в божието око (не знам някой да не я е харесал тая книга, макар и аз да не съм я чел)
Ангелиада (пак много хвалби, а и не е военна, въпреки че е на Зан)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sun May 13, 2007 3:34 pm

Мдааа... За "Диамантената ера", "Прашинка в божието око", "Играчът на играчите" и "Ангелиада" съм абсолютно съгласен с Рол! "Планета в края на времето" беше малко странна, но все пак ми хареса...

Но все пак - ако си чел каквото и да е от цикъла за Пръстеновия свят на Лари Нивън - или изобщо каквото и да е от цикъла му за Known Space (защото The Man-Kzin Wars, Neutron Star и още няколко неща не са свързани специално с Пръстеновия свят), би трябвало вече да имаш "Протектор"... ако не си се потопил още в тази вселена, крайно време е, макар че по-добре започни със самия "Пръстенов свят" :) (ако не можеш да си го намериш, мръдни ляво ухо, ще помагам).

Иначе и "Многоръкият бог на Далайна" за мен лично си е еднo от най-добрите, макар и *много* странни съвременни руски фантастични писания.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 13, 2007 5:59 pm

Define "много странни", понеже то ме блазни най-много :)
Както и Планета в края на времето...
This is it. Ground zero.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 13, 2007 6:53 pm

1.Многоръкият бог.
2. Планета в края на времето
3. Прашинка в божието око
4. Дяволки свят
5. Играчът на играчите / Терминален експеримент

Диамантената ера ми се видя доста тъпичка.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 13, 2007 7:26 pm

Значи дотук Многоръкият бог и Играчът на играчите са ми горе-долу сигурни. Прашинката вероятно също, но коментарите на читателите, а и доста куцото резюме нещо ме спират. Планета в края на времето също сюжетът ми изглежда не особено оригинален... Ангелиада изглежда по-интересно, но авторът все пак ме плаши.. Пръстенови светове ми се почват с оригиналната книга. Дяволски свят изглежда добре.

Май ще са Богът, Играчът, Дяволски свят и Прашинката, като ще трябва да реша между Планетата и Ангелиадата.

Диамантената ера също не ме привлича особено.
This is it. Ground zero.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun May 13, 2007 7:48 pm

Играчът на играчите, Прашинката и Планетата в края на времето всичките ги имам, почвал съм да ги чета и съм ги зарязвал в началото, защото никак не ме грабваха.

Силно препоръчвам Диамантената ера. Протектор също помня, че е много добра, макар да съм я чел преди доста време.

Радиото на Дарвин е прилична, но с твърде много наука, изложена суховато, а и героите бяха неразвити и скучни.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 13, 2007 7:49 pm

Ангелиадата е от по-тъпите на Зан - класи под "Гонтибата на Икар".
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun May 13, 2007 7:51 pm

Диамантената ера, доколкото съм чувал, е доста добра, а Стивънсън е уникален автор, така че не бих се учудил:)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5264
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun May 13, 2007 8:07 pm

Диамантената Ера гази бе, отделен въпрос е, че свършва леко по средата, но какво да се прави. :lol:
Планетата в края на Времето е много добра, особено за wannabe астрофизици.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sun May 13, 2007 8:37 pm

И на мен Играчът ми беше скучен, Бенкс може много повече.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 13, 2007 9:37 pm

Добре - ще перифразирам - диамантената ера съкс за всеки който може да обясни разликата между компютър и компот. Стивънсън има добри идеи, но не може ама грам да ги реализира поне в тази книга. Е ако си нърд който еякулира всеки път като види нещо с азиатска тематика тогава въпроса стои по друг начин.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2007 10:29 pm

Moridin wrote:Значи дотук Многоръкият бог и Играчът на играчите са ми горе-долу сигурни. Прашинката вероятно също, но коментарите на читателите, а и доста куцото резюме нещо ме спират. Планета в края на времето също сюжетът ми изглежда не особено оригинален... Ангелиада изглежда по-интересно, но авторът все пак ме плаши.. Пръстенови светове ми се почват с оригиналната книга. Дяволски свят изглежда добре.

Май ще са Богът, Играчът, Дяволски свят и Прашинката, като ще трябва да реша между Планетата и Ангелиадата.

Диамантената ера също не ме привлича особено.
Не се води от точно в тоя форум коментарите. Лари Нивън е класа. Планетата в края на времето мен ме изкефи зверски. И има същества-слънца все пак :mrgreen: За Ангелиадата Ян да каже.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun May 13, 2007 10:56 pm

"Планетата..." е велика книга :)
Една от най- добрите които съм чел. Въобще не се двоуми.
А "Диамантената ера" наистина съксва.
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon May 14, 2007 9:45 am

Мммм, може би съм малко пристрастен (а дали на втората или третата сричка да е ударението, решавате сами), но аз лично досега нещо лошо на Лари Нивън не съм чел - и "Прашинка в Божието око" си е просто още едно потвърждение. Първоначално я гледах малко подозрително, въпреки всичките похвални мнения, които бях видял - все пак стиловете на двамата автори са доста различни - но се оказа, че много хубаво даже си пишат заедно. Чак сега разбирам, че съществува някакъв форум, в който преобладаващото мнение на читателите да е срещу нея - и, не, не го разбирам :)

"Многоръкият бог" е странна откъм поглед към света - докато я четеш, няколко пъти ти се обръща представата за това точно какво представлява светът, в който се развива, още няколко пъти ти се обръща представата за това точно какво представляват хората - главни и не само главни герои... и след първото прочитане аз поне останах, зяпайки задната корица, с изражение порода "абе не разбрах точно как се случи това тука, ама искам още!" Тя е от книгите, които не четеш на един дъх, защото от време на време се спираш да препрочетеш някой абзац и да се позачудиш малко и за него, и за предишните, и за разни всякакви странични неща.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests