Евровизия 2007

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 13, 2007 11:41 am

Elayne wrote:Нищо против ебавките, Лорди кефеха миналата година, но безвкусни такива като украинската песен не могат откровено да 'таковат таковата' на хубави песни, които остават назад и един вид остават недооценени, защото някой прави бойкот на конкурса.
...
Анджък. Да не говоря, че Украйна няма никакво основание да бойкотира конкурса, по-миналата година спечелиха и то при конкуренцията на "Лане мое", дето Руслана е на светлинни години от нея, поне по скромното ми мнение.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun May 13, 2007 11:53 am

Бтв гръцката и турската си бяха май почти една и съща:

Shake it up, babe, giasu Maria и Shake it up babe, marhaba Shakira :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 13, 2007 12:03 pm

Аха, те бяха като припев на поне 18 от станалите, факт.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun May 13, 2007 12:46 pm

Elayne wrote:Нищо против ебавките, Лорди кефеха миналата година, но безвкусни такива като украинската песен не могат откровено да 'таковат таковата' на хубави песни, които остават назад и един вид остават недооценени, защото някой прави бойкот на конкурса.
Добре де, кои хубави песни останаха толкова недооценени? По-скоро много лоши бяха надценени, и не, нямам предвид украинската...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun May 13, 2007 12:54 pm

А аз пък точно нея визирах и в общи линии всичко е малко или много по-нормално и хубаво от украинското 77 алюлю 123, а и турчинът също. Словенската песен, примерно, много хубава песен... (нали тази беше така наречената от Симеон 'ала Евънесънс песен'?).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2007 1:03 pm

Изобщо не съм съгласен. Ония бяха чикии тип "слушаш и забравяш". Украинската имаше дух, кво като беше комична? И бтв, ставаше перфектно за денсене.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 13, 2007 1:05 pm

Мисля, че за нея става въпрос, да :) И унгарският блус не беше никак лош, ако и малце еднообразен. Примерно. Но да гласуваш за станиолената фея, врякаща лялюляля, само щото конкурсът бил на ниско ниво и да прецакваш по този начин хора, дето все пак са се постарали, е нелепо. По-голяма простотия от дебелия травестит снощи нямаше. Миналата година нелепиците бяха в повече, но пък тая година това нещо компенсираше всички липси и то достойно. Ми като Гавървизия има толкова много почитатели, айде верно догодина Азис в розов станиол, с червена петолъчка бутната на оная му работа и да пее на руски хита "Барни ма за вълшебната пръчка". След като почитаме гаврите и им се радваме, след като смятаме, че яките гаври заслужават нашия глас, поне да дадем и един по-така, материален принос. Като нищо можем и да си тръгнем с приза, а? :evil:

Edit:
Беше чекия пълна украинската, ако и да може да се денси на нея. То и на произволен негърски ритъм също може да се денси. Споко, щом туй също е фактор, и хитът на Азис можем да го направим да се денси на него.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun May 13, 2007 1:08 pm

Симеоне, много се радвам, че ти се е приденсило на 'зибен зибен алюлю' :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:, но тая песен беше трагикомична и гротескна, а не забавно смешна. Както и да е де, не можем да променим нищо с плямпане сега вече :roll:.

Едит: Истината е, че колкото и да си заслужава гавренето тоя конкурс, а то наистина си заслужава, най-малкото заради съседския вот, от България никога няма да излезе наш представител с такава гавър песен. Просто ние тук няма да допуснем изобщо да участва подобна песен, няма да добута. Като е на наша територия тия неща никой не ги оценява подобаващо :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 13, 2007 1:17 pm

Не бе, изобщо няма да добута. Напрао. Само разни минималистични псевдонародни бледилца добутват. Но пък стой и гледай догодина с гарантираното ни участие без конкурс как ше лъсне кубето на Слави...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun May 13, 2007 1:32 pm

А словенската песен, ведно със словенката, дето си светеше с фенерче в лицето бяха смешни, ще ме прощавате. И додрапаха такива идиотщини като турчина, арменеца и бронзираният грък. Аз мисля, че те бяха доста по-некачествени от украинците. Иначе Рол май говореше за финландката, не за словенката... Иначе ся като ги преслушах пак... шведите бяха много хубави, ако и гейове...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun May 13, 2007 1:32 pm

Еми, за мен Слави прави и много големи боклуци - а.к.а. чалги и много въздействащи и емоционални песни. А и мисля, че ако той реши да се явява ще се вземе на сериозно и ще сътвори нещо хубаво, все пак Маестрото :P е almost genius.


А относно коментарите ти за 'Вода', страшно много народ я харесва тая песен, а и 5-тото място събрано от вотове от по 1-7 точки показа, според мен, че доста хора наистина я харесват. Песента е страхотна, аз лично много си я харесвам.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun May 13, 2007 1:41 pm

Elayne wrote:Еми, за мен Слави прави и много големи боклуци - а.к.а. чалги и много въздействащи и емоционални песни. А и мисля, че ако той реши да се явява ще се вземе на сериозно и ще сътвори нещо хубаво, все пак Маестрото :P е almost genius.
Искрено се надявам, че тва не го мислиш сериозно.
Щото, ако маестрото е almost genius, начи яко сме го закъсали в музикално отношение.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun May 13, 2007 1:47 pm

Изключая чалга композициите на въпросния, има доста (поне с такова впечатление съм оставала през годините, когато са излизали песни на Слави, Ку-ку бенд и т.н.), които са наистина страхотни. Човекът аранжира нечовешки и свири чудесно. Не се явява на конкурси и не свири по 10 часа на ден, не свири само класическа музика и т.н., но не му е и това работата (мисля си, че това го може :P), иначе Е много добър. Както Е много добър, примерно, и кларнетистът в Ку-ку бенд. Та, Маестрото има невероятни неща.

А в музикално отношение сме го закъсали, да, вали чалга на кило и от все по-просташка към все по-просташка се отива.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun May 13, 2007 1:54 pm

Искам само да кажа - унгарската песен беше много хубава също, една песен, която малко трудно би дръпнала напред, за съжаление. А изпълнителката имаше великолепен глас.
А румънската е адски забавна - сега на второ гледане още повече ме разсмя. Така де - по-скоро е за гледане, отколкото за слушане... и нямаха много гласови данни хорицата.
Хареса ми доста и грузинката с тая малко ала Бьорк/Мадона песен, странно контрастиращата червена рокля. А и момичето ми хареса особено много в лице.
За украинската песен съм напълно съгласна с Дима и останалите против, затова не смятам да повтарям. Беше просто нелепо.
Рол, ти верно ли си гласувал за македонката, заради краката? Щото да ми говориш, че една хубава и оригинална песен била минималистична и прочие, па да ми харесваш бозави бой банди, македонски манекенки и сие, ми се струва малко.. така де - щом гледаш на нашата песен като музикант, направи го и спрямо всички останали песни, а??
Радвам се, че на този конкурс имаше много разнообразни песни, аз очаквах да ми изкарат повече ала рикимартиновци.. и ми харесва, че не бяха малко хората, които си пяха на родния език. Не че нещо имам против английския, но някак чувството е друго.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11233
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 13, 2007 2:06 pm

И двата Рики Мартиновци ми бяха предостатъчни :? А Маестрото, шма извинявате, е много добър музикант. Това, разбира се, не променя факта, че Слави е учиндолско говедо, признавам.
А словенката може и да й беше нелеп мизансцена с оня фенер, но песента й не беше лоша, а и не подскачаше като дрогирана маймуна, виейки зибен зибен, люляла или кво беше там. Изобщо, в петицата три от нещата й вървят колкото на свинче - звънче.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 19 guests