Медиците ни в Либия (Дотам и обратно)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Медиците ни в Либия (Дотам и обратно)

Post by Yan » Thu May 06, 2004 12:31 pm

http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=525089 Мдам, шибаните политици от предното правителство, които спаха докато всички останали си изтеглиха лекарите заслужават да са на тяхно място. Ма така е като се работи за рейтинги...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu May 06, 2004 12:42 pm

....
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu May 06, 2004 1:07 pm

Тъжно - дано да ги измъкнат по някакъв начин!
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Thu May 06, 2004 2:17 pm

Направо сам потресен. След всичко, което изприказваха българските "дипломати". Не съм убеден, че няма да ги изпълнят, те говореха и че няма да ги осъдят. Ей това ни е проблема - не сме се родили където трябва. Aко бяха американци, нямаше въобще да са обвинени.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu May 06, 2004 2:28 pm

Това е повече от несправедливо. А уж събирахме подписи...разбрахте ли че са събрани само 750 000, далече са от 1 млн. Това показва все пак някаква ангажираност, но слаба организация и ненавременни мерки...

А и това --> "Офицерите, които бяха подсъдими, задето са измъчвали медиците ни при разпитите, бяха оправдани, както и деветимата либийски лекари, обвинени в небрежност. " :shock: :shock: :shock: Просто нямам думи...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 06, 2004 2:44 pm

Според хората около мен това е политическо решение, за да има изкупителна жертва пред народа. После ще ги помилват на по-висока инстанция, за да са им чисти ръцете. Не вярвам да ги разстрелят, това ще е прекалено жесток скандал.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu May 06, 2004 3:01 pm

Last edited by Tais on Tue Dec 14, 2004 1:31 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 06, 2004 4:51 pm

Мда, и аз съм на това мнение за изкупителната жертва, само дето скептичен по въпроса за помилването :/ Гледам, нашият скъп премиер още не се е произнесъл по въпроса, но то не че съм и очаквал, де...
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 06, 2004 6:33 pm

Не знам изкупителна жертва ли са. Изкупителна, ама за чий, да ме прощавате. Тъпо е и да мъдрим сега кой бил виновен - това няма да им помогне на хората по никакъв начин. Не знам какво направи или по-скоро не направи предишното правителство, спомням си, че тогава наши дипломати се оплакваха от някаква спогодба между двете ни държави, която не ни позволява да си изтегляме подсъдимите в случай на процес и която е била сключена във времето на Вечната Дружба. Знам, че и сегашното правителство издемагогства толкова приказки на тая тема, че според скромното ми мнение трябва да е счупило поне един световен рекорд.
Елейн, какви подписи, бе душа? Пред кого да послужат? Пред Кадафи ли? :(
Много ми се иска да се присъединя към тезата, че след произнасянето на присъдата Кадафи ще се изрепчи с вид "глейте къф съм справедлив пич" и ще ги помилва, че да докаже колко е цивилизован. Да, ама както някой спомена по-горе, аз също не вярвах, че ще има такива присъди, тъй че сега гледам да не се надявам на това и онова напразно, от чисто суеверие, ако щете. Не знам, много ми е кофти, а от безсилие направо се задушавам://////
А ако оня дебил пак ми избълва нещо от сорта на: "недейте така, няма нищо, дето да не може да се оправи с един телефонен разговор; трябва да се гледа позитивното, а вие все вадите от контекста и така..." ще подема много, ама много сериозна кампания срещу него. Поне колкото ми е достъпно де:(
Каквото и да говорим, дано се спасят хората:((((((((((((((((
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Evolver
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sat Jan 24, 2004 9:05 am

Post by Evolver » Fri May 07, 2004 7:19 am

A, 6te gi pomilvat. Tiq gadni arabi ne mislqt izob6to. Gadove!
GAME OVER. Evolver is champion.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Fri May 07, 2004 12:22 pm

Ne 4e ne6to,ama vinagi sam bil protiv podpiskite!Kato se zamislim,na kogo ot 6efovetye mu puka,koi kolko,xora e sabra i sa se podpisali?Tova,sa samo edni bezpolezni,za mene,molbi.
No,kakvo 6te e ako naitina sa vinovni,ako sa dopusnali,gre6ka i cialata taz ujasia e stanala,ne moje da gi darjat 5 god. bez da imat niakakva po4va po krakata!VSi4ki medizi ot drugite strani gi pusnaxa,zashto samo na6te stoiat?
Misteriata e goliama,dano suda re6i pravilno!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri May 07, 2004 12:29 pm

Странното е, че бяха изнесени доказателства, че заразата е започнала няколко месеца преди нашите медици да зaпочнат работа т.е няма как те да са ги заразили...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri May 07, 2004 12:30 pm

Според един приятел това е, за да се сключи сделка: те да ни пуснат медиците, а ние да им опростим дълга им към нас. И всичко под егидата на Кадафи, разбира се.
Не знам дали е прав, но звучи доста правдоподобно.

Ако пък наистина са сгрешили, то тогава си го заслужават!
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri May 07, 2004 12:35 pm

Скай, Джаар, ами щото никоя друга държава няма подписана спогодба с Либия, която да запрещава изпращането на подсъдимите в собствената им страна. Спомням си, че още когато започна всичко, нашите се опитаха изтеглят хората ни оттам, но ония извадиха едни фермани, на базата на които това се оказа абсолютно невъзможно, та дори от международна правна гледна точка:( Било подписано по времето на бай Тошо т'ва чудо. И как така "ако са виновни"? Браво на вас! Извинявайте, то да е един човек, можеш да го допуснеш - ще си кажеш "ми превъртял е, не като да не се е случвало". Ама тука говорим за шестима души и то само нашите. Значи то какво излиза? Че има международна конспирация на Злите Сили, които са устроили план за заразяване със СПИН на една нищо и никаква болница в Триполи, че да уморим Месията още в детска възраст? Е ми несериозно е, меко казано. На тези хора с нищо не можем да им помогнем, но поне малко солидарност и чиста човещина никога не са излишни. Сериозно ли допускате, пък дори и за момент, че тези хора са тръгнали със спринцовка в ръка и са заразявали кръвни банки със СПИН? Че са чак такива изроди, които заслужават медал "доктор Менгеле І-ва степен"? Е хайде де!
Не можели да ги държат 5 години... Много хубаво си могат даже - когато тълпата търси виновен, що да не натиснат по линията на най-малкото съпротивление и да й дадат жертви, че да си се радва? Какво би ги спряло? И как да си признаят на всеослушание, че причината е в собствената им немарливост и в елементарното непознаване на основни правила на хигиената?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Fri May 07, 2004 12:56 pm

Марфа wrote:Скай, Джаар, ами щото никоя друга държава няма подписана спогодба с Либия, която да запрещава изпращането на подсъдимите в собствената им страна. Спомням си, че още когато започна всичко, нашите се опитаха изтеглят хората ни оттам, но ония извадиха едни фермани, на базата на които това се оказа абсолютно невъзможно, та дори от международна правна гледна точка:(
Марф, лошото е че нашите решиха да правят нещо чак СЛЕД като медиците ни бяха задържани и бутнати в либийски затвор... А що се отнася до споменатия ферман, вярвай ми при добро желание от българска страна това щеше да е най-малкия проблем...Просто тогавашното правителство си имаше "по-важни" неща на главата, че да се занимава с някакви си лекари
:cry:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests