Училищна носталгия

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Училищна носталгия

Post by Elayne » Thu May 06, 2004 3:01 pm

Никога досега не съм си и помисляла, че ще съжалявам, че завършвам. Не, не ме разбирайте погрешно, не съм вманиачена по училище, но сега от позицията на човек, който ясно съзнава, че хубавото свърши, че повече никога няма да се мотае из коридорите, да си бъбри с учителите и да се заяжда със съучениците си, чувствам страхотна носталгия :cry: :cry: :cry:.
Като ме разтресе сега във вторник, та досега си ме държи (вчера беше последният ни присъствен ден; остава официалното изпращане на 11-ти и бала на 19-ти).
Най-вече ми е мъчно заради самото ходене, обстановката, учителите (дори и за заспалите и церберките :cry: ).

Как сте се чувствали вие, когато сте завършвали???...

P.S. Имам една съученичка, която си умира от щастие, че повече няма и да подуши у-ще... Не я разбирам. Тя никога не си е давало особено зор, а и никой не й е правил проблеми...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu May 06, 2004 4:49 pm

Точно така се чувствах и аз, да... и още ми държи отвреме-навреме...
This is it. Ground zero.

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Thu May 06, 2004 4:56 pm

Като те подхване живота и случайно 2-3 години след бала минеш покрай училището ще разбереш какво е истинското чувство:(
С малкото останали в BG съученици редовно ходиме на 15 септември за откриването. Виждаме се с даскалките, пиеме здраво бирички в двора и се връщаме назад във времето.....
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Thu May 06, 2004 5:09 pm

За гимнаzията никога не ми е било мъчно, защото сам нямал свестни съученици. Виж с тези от основното още се виждаме, макар и по-рядко. Но за самото училище никога не ми е било тъжно. След време, като те повлече живота, ще забравиш...(звуча като Дедо John). :D

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 06, 2004 5:13 pm

Нямам търпение да се разкарам. То при мен така или иначе хората, с които изобщо мога нещо да си кажа (то не че е много де), ще са си и в консерваторията. Но никва носталгия, само ми станаха всички малко по-симпатични, като знам, че няма сме толкова свързани повече...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu May 06, 2004 6:37 pm

И мойте съученици в гимназията не бяха цветета:/ Хич не се понасяхме. Все се мъкнехме разделени на групички от по двама-трима човека, имаше дори и самосиндикални групички, не можехме да се кандърдисаме от един час да избягаме... Един клас, съставен от надути пуйки, ко да ви казвам. С другите класове по- си имах приказката във всеки случай. Бе важното е авери да има, дали са от училището или от друго място, те тва е по-маловажното.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dark Wanderer
Scholar
Posts: 114
Joined: Sat Dec 20, 2003 9:35 pm

Post by Dark Wanderer » Thu May 06, 2004 7:44 pm

мързи ме сега да отварям форума на GW и да си копна поста от снощи, така че ще го попреразкажа...
Покрай контузията практически съм освобоеден от училище до края на годината, но вчера трябваше да мина да говоря с едни даскали... Отидох, видях се с хора, с които след бала надали ще се видя в следващите 5 години, хора, с които съм прекарал последните си 5 такива(или поне тази част от тях, в която ходех в час, но това е друга тема)... Събрах се с трима от четиримата ми най добри съученици, качихме се в празната стая и... седнахме да пляскаме белот... някъде около средата на играта осъзнах, че това е последната партия белот, която ще играя с тия хора за доста време напред... а като се замисля колко хиляди игри сме изциклили през свободни и недотам свободни часове... Колко пъти сме се карали, колко пъти сме разменяли обиди, понякога и юмруци... мамка му... Ще ми липсва все пак... всичките глупости и досади... педалчетата с които така и не се спогодихме за 5 години, тези, които така и не успях да опозная... а най много ще ми липсват хората, които мисля, че успях да разбера и които мисля, че разбраха мен... Повечето от които заминават за някъде... кой в щатите, кой в германия... Хората, с които скоро ще ни дели половин свят... По дяволите, даже нямах сили вчера да напсувам учителката по математика за последно, нищо че и се заканвам от толквоа време... просто не събрах сили... Прибрах се в нас умърлушен и с все по засилваща деперсия седнах и.... прочетох едно редакционно на GW от преди година и половина
freeman wrote:Знаете ли? За шока. За сивотата отвъд. За това как боли споменът за ежедневието, което след години ще определяте като "златните времена"...
...Хм, свободен си, волен като птичка - Защо ли не си щаслив?...
И така... препрочетох го това редакционно... Мислех си че миналата година когато го четох го разбрах... но... уви... разбирането е далеч от чувсването, от съпреживяването... Едно е да го мислиш и очакваш, друго - когато се възправи срещу теб...
I'm just a stranger wandering alone into a land of shadows...

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu May 06, 2004 7:47 pm

дам....
аз още не съм завършил, обаче като се замисля ми е донякъде мъчно за началното у-е....
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Nyele
Smallfolk
Posts: 11
Joined: Sat Jan 24, 2004 9:02 pm

Post by Nyele » Thu May 06, 2004 8:00 pm

Дааа,и аз напоследък все за това си мисля...Много ми е кофти...Дори да не си бил приятел със съучениците си, пак ти липсват...Ех, Elayne,"пак ще се срещнем след десет години"... :cry:Хлъц!
P.С. В кокнкретния случаи с Elayne може би още във вторник :wink:

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri May 07, 2004 1:07 am

Спомените, били те и добри причиняват болка... Какво да се прави. И все пак по- добре е това да са спомени за нещо хубаво. Ако са... Радвайте се. Ако не са- само напред. Никога не е късно нещата да се променят. И понеже ми писва да плямпам глупости....
И в моето даскало не беше много кеф. Всички се карахме. Нямаше никакво разбирателство. Обаче сега като се замисля, си бяха хубави години. Спомените днес също са добри. А носталгия? Може би, понякога. Макар по принцип да се стремя да не си позволявам такива чувства.....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Fri May 07, 2004 12:23 pm

Xexe,o6te 2 godini...

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri May 07, 2004 12:37 pm

И аз сега завършва и ми е много кофти. През последната година почти нищо като учене не сме практикували. Прекарвахме си супер. Учителите се преживяват лесно. Носталгията и ритъмът на ежедневието също. Но приятелите - много трудно. И ми още по-гадно, защото след три месеца (ако е рекъл Господ) всички приятели ще се разпилеем по Германията, а тук ще останат двама-трима. Ще се виждаме рядко и най-накрая сигурно ще се отчуждим с повечето. Това е много сдухващо, но сега само си навличам усмивката и доброто настроение, защото идва бал и едно много хубаво лято, а след това ще "роним сълзи". :( :( :(

Сега просто знам с кои хора искам да си прекарам следващите три месеца и смятам те да останат незабравими. Може би с надеждата, че и тези хора ще останат незабравими! :?

Edit: Докато го писах това, компа ми реши да пусне от playlist-а The Unforgiven. Е по-сдухано не можа да го избере. :(
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri May 07, 2004 1:38 pm

Като се сетя и ние бяхме един клас...Точно както каза Марфи - разделени на групички, почти никакво разбирателство и вечно съперничество по причини коя от коя по-глупави. Нямах търпение да завърша и после какво - осъзнаването, че един значителен период от живота ти е към края си...абе гадно си е. И на мен ми беше мъчно, макар че сега като помисля по-кофти ми беше, когато завърших висшето си образование - там определено бяхме по-сплотена групичка и освен първите две години, които си бяха откровен гърч, следващите три си бяха страхотно преживяване.
Елейн, погледни го от друга страна - края на този период все пак е начало на друг, който може да се окаже и по-интересен, нали?!
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri May 07, 2004 2:01 pm

Kolibri, съгласен съм с теб, но преходът е труден. Тъжен и отвратителен. Особено в случаи като моя, когато повечето се разпиляваме по чужбина.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri May 07, 2004 2:03 pm

На мен си ми беше мъчно още от началото на последната година ;( Класът ми беше много готин, както и 90% от випуска, така че имах за какво да съжалявам... Хубавото беше, че половината Испанска се събрахме пак заедно в УНСС в специалности Туризъм и МИО, където се кандидатства с език.. но някак не беше вече същото :( Поне 2-3 години след завършването си ходехме на празника на училището и на изпращането на поредния випуск... Ехх, добри години бяха ;(
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Majestic-12 [Bot] and 26 guests