RIP to Rap & Hop-Hop or .........вашите мнения

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Post by трубадур » Sat Apr 28, 2007 6:54 pm

Относно музиката на RZA към афрото, въздейства най-вече докато се гледа филмчето. Само да се слуша, някак си се губи заряда, чисто слушаеми са само няколко парчета. Но е музика за филм, а RZA ги разбира тия работи и я е вплел доста добре със ставащото на екрана.

User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Post by sage01 » Tue May 01, 2007 10:04 pm

ICP, са олигофрени (в добиря смисъл,хаха) харесват ми, но не мога да ги държа на плейлист повече от ден.. аз се кефя на изпълнители и групи като Psycho realm, Cypress Hill, Jeru the Damaja, House of Pain, Looptroop(едни луди шведи,пеят на английски и са много,много готини, невероятни инструментали,и много подобна гледна точка за нещата от живота на моята :) ), non phixion, one self, funkdoobiest, абе доста още, ако някой чуе тези и хвърли фийдбек ще пусна още =)
п.с. Е събираме се и тука фенове де :) не че имам нещо против Мейдън, етс.,но и рапче отвр навр не е лошо :)

п.п.с. Бг-рапа по телевизията е ужасен. а относно сенсей, еми няма такива рими, N1 e човека ..и все пак, няма мн други
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Tue May 01, 2007 10:13 pm

Е,аз и на ганкстерите се кефя :wink:

User avatar
sage01
Adept
Posts: 239
Joined: Tue May 03, 2005 11:18 pm
Location: Plovdiv
Contact:

Post by sage01 » Tue May 01, 2007 10:36 pm

хихи .. еми T.I. i Ludacris за тебе :) може и Chamillionaire
I think fish is nice, but then I think that rain is wet, so who am I to judge?

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Tue May 01, 2007 10:48 pm

Еми,да,кефя им се ,но още повече на Q-tip,Common,The Roots,Lil Wayne,NERD.А най-вече на oldschool r'n'b-Montel Jordan,Donnel Jones,Ruff Endz,New Eddition,Tamia,Blackstreet разбира се..и много други.И яко ЗА рага-та :wink:

User avatar
Кикаха
E'lir
Posts: 196
Joined: Sat Jul 16, 2005 10:23 am

Post by Кикаха » Wed May 02, 2007 8:24 am

Аз такова не слушам много,много,но като ми пускат по радиото няма как. :) Иначе напоследък слушам новия албум на Redman.И...това е.

User avatar
Sm00th
Farmer
Posts: 54
Joined: Sun Apr 22, 2007 4:55 pm
Location: Capitolia

Post by Sm00th » Wed May 02, 2007 1:44 pm

Еми,да,кефя им се ,но още повече на Q-tip,Common,The Roots,Lil Wayne,NERD.А най-вече на oldschool r'n'b-Montel Jordan,Donnel Jones,Ruff Endz,New Eddition,Tamia,Blackstreet разбира се..и много други.И яко ЗА рага-та
oldschool R'n'B къца шорти няма спор Montel i Donnel са ми абонати на wiнamp'а но да не забравям и Boys 2 Men там пък се разтапям 8-)

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Wed May 02, 2007 6:07 pm

И аз така:)Особено любима ми е I can't let her go.

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Thu May 03, 2007 9:54 pm

Ако някой иска да си попълни празнините в общата култура относно хип-хоп-а, като мен например, в априлския брой на National Geographic има статия тъкмо за този стил музика - от къде и как е тръгнал в началото, защо е създаден и какви са амбициите на рап певците. Франция е 2-рия по големина пазар на хип-хоп в света, така че Бая нищо чудно, че французите правят добри парчета. Аз съм гледала някои от тях по MCM и ми харесват. Даже и на Prison Break направиха клип. :)
pulled out

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu May 03, 2007 10:13 pm

:D Мммда, много сенегалци и всякакви мешаници си имат те! Но просто става прекрасен флоу с френският! А и много стилно подбират думите! Прелестни са! Мерси за информацията. "Остро" :wink: си взимам априлският брой от НДж.!

Трубадуре, просто казах това че не съм съгласна защото все още имам добър рап. В Испания си има цяло "течение" от олд скул които си го тачат много! (Пък какви брейкъри си имаме тук, не е вярно направо!!! 8-) Ta все пак всичко си "тече" някак заедно!! )
А и няма нужда да е съвсем кухо и безмозъчно за да е рап или хип хоп! Мен ми харесва съчетанието на ритъм, с добра музика и някакво послание (размисли там, нещо).
Иначе и тук си имаме някои кухи лейки дето мислят че са от гетото! Или поредният тежкар (?) дето само знае да вика АЗ и да се бие в гърдите! Но те почнаха малко да стават за смях вече! :twisted:
А иначе всеки да си слуша каквото му харесва! По-добре. Така повече лаф става!!
:mrgreen:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Sm00th
Farmer
Posts: 54
Joined: Sun Apr 22, 2007 4:55 pm
Location: Capitolia

Post by Sm00th » Sat May 12, 2007 11:47 am

Тази вечер е Redman и искам да пожелая на всеки който ще присъства да се изкърти от кеф както смятам и аз да направя.......след час - два започвам да загрявам !!!

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Sat May 12, 2007 1:53 pm

Айде,приятно изкарване и после да разкажеш как е било.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sat May 12, 2007 11:10 pm

http://www.snapdrive.net/files/428154/M ... urikat.mp3
Най-доброто което съм чувал досега :wink:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Sm00th
Farmer
Posts: 54
Joined: Sun Apr 22, 2007 4:55 pm
Location: Capitolia

Post by Sm00th » Sun May 13, 2007 5:04 pm

Red Gone Wild in Bulgaria.........ама и България полудя покрай него.....
За сега давам само 2 линка за клипчета, останалите ще ги кача малко по-късно (искат малко edit) .....
ENJOY:
http://www.youtube.com/watch?v=AdMs5Bu0hjY
http://www.youtube.com/watch?v=efP-6uMNfDw

И снимки ще постна ама чакам да ми ги предоставят....
А за концерта....ще кажа само, че сцепи раздаде се максимално пя готини парчета, а и БГ съпорта не беше зле....

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Mon May 14, 2007 9:53 pm

Кои подгряваха?На Busta съпорта беше адски зле.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests