За и Против пълния член

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

За и Против пълния член

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 8:41 pm

И не за друго, ами защото не спирам да се удивлявам как може нещо, което е толкова елементарно за научаване, толкова масово изобщо да не се владее от българския народ. И в тоя форум дори няма човек, който да не го бърка. Това и мене включва де, ма аз от невннимание, такова... кхъ кхъ...
Та мисълта ми беше просто да си се възмутя, не ми обръщайте внимание. То и на булфоните вече пише "телефона не работи", кво ли се учудвам, че фризьорката отсреща беше насвяткала епичното "салонАТ не работи"...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 21, 2004 8:46 pm

Ами то хуу, ама поне да беше постнал класацийка така да има. Как сега да кажа дали съм или не съм против? Лама:Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 8:48 pm

Никой не ти иска мнението, априори всички са "ЗА", а който не е -анатема и тва е :р Ся, не споря, че "Боли ме фара" е много по-правилно от тромавото "Боли ме фарЪТ", обаче като чуя "Автора е много известен" и ми призлява...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Wed Apr 21, 2004 8:51 pm

Според една позната всеки член трябва да е пълен, но тя си пада малко развратница :lol: :lol:

Рол - в момента българският език се променя - най-вероятно е според даскалката ми по БЕЛ непълният да отпадне.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed Apr 21, 2004 8:55 pm

Що да отпада?! За кеф на неграмотните, че да се чувстват малко по- в час ли?! Не го давам!!! Дръшам го здраво и не го пускам!:РРР
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 8:55 pm

НЕпълният да отпадне? Луд ли? Пък на даскалката ти много поздрави, обаче според мен има още през доста мутации да мине езикът, докато спокойно може да се низвергне пълният член.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Wed Apr 21, 2004 9:25 pm

Ми лесен е Членът, верно, ама, действително, на повечето хора въобще не им пука. Познавам хора, които са невероятно умни, но точно това им е ахилесова пета при писане на съчинения и есета по литература. Мое би се предава с гените, знам ли :) По-принцип не му обръщам особено внимание, дразни ме само, когато "начетени" хора го бъркат по два пъти на ред.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
celibat
Merchant
Posts: 84
Joined: Fri Jan 16, 2004 8:54 pm
Location: Land of dreams

Post by celibat » Wed Apr 21, 2004 9:34 pm

Дайте вместо да мъдрим за и против и защо или защо не, всеки да каже най-фрапантния пример, който е срещал. На мен веднага ми скимна култовото "Асансьора не е пещера, затова я затваряйте"
"Не знам дали се пропих, защото жена ми ме напусна, или жена ми ме напусна, защото се пропих",
Ben,
Leaving Las Vegas

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Wed Apr 21, 2004 9:46 pm

Покрай членуването Старите Хора(TM) са измислили универсален лаф-правило, което да помага на младите авантюристи в дебрите на книжовния език и... в едни други дебри;) :

Големият член върши работата, а малкият - не! :D

Идеално за проверка във всяко изречение;)


пс - покрай невероятната ми гениалност, така и не разбрах смисъла в писането на теми по литература, та в крайна сметка най-дългата ми досега е две страници и половина (два пъти повече от обикновеното!!!:) ). Въпреки че малкият им обем не позволява антиграматически волности, винаги ми се намират по 5-6 пълночленни грешки - човещинка си е, де - но уан'с пърфект :P

псс - мразя да проверявам каквото и да е излязло изпод моите пръсти, не че не ми е приятно, но просто не го правя...
Рецензията на госпожата: "Гениално, Нягулов, гениално, но за бога, да грешите пълния член в 12ти клас - е т'ва вече си е ****** майката"
...оттам и 4ките по литература:)
Last edited by Silenius on Wed Apr 21, 2004 9:53 pm, edited 2 times in total.
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Wed Apr 21, 2004 9:50 pm

Не знам доколко е лесно, но при всички случаи прави добро впечатление. Друго е чувството да четеш един правилно написан текст, който просто ти привлича очите. Едни такива уж незначителни подробности винаги дават своето!
Running around like a clown on purpose...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 9:57 pm

Не знам, за мене е въпрос на самоуважение да си грамотен изобщо, а пък такава елементарна тъпотия като пълния член е задължителна.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Apr 21, 2004 10:15 pm

На мен винаги ми прави лошо впечатление, и не защото е лесно да се научи или нещо такова, а защото е страшно грозно. Грозно е, съжалявам.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Wed Apr 21, 2004 11:34 pm

Наистина не е естетически красиво. Пък и си е факт, че е доказателство за някаква елементарна грамотност.
Running around like a clown on purpose...

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Wed Apr 21, 2004 11:50 pm

Добре де, почувствах се достатъчно неграмотен и тъп.
Утешение си е, че повече в съзнателния си живот няма и да помириша Литературноинтерпретативно съчинение, нито пък каквото и да е друга форма на повествование с личностно евалуативна цел (айм хепи:) )

Междудругото осъдителната ми некадърност в скалъпването на горепосочените повествования, не ми е пречила на стипендията и в смятането на задачи;)

И за да защитя, моята накърнена писателска чест, ще заявя, че грешки имам, 'щото пиша бързо, а после като чета за проверка, винаги гледам смисъла на написаното, а граматиката отива по... :oops:
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Thu Apr 22, 2004 8:22 am

Айде, айде, не са оправдавай! :lol:
Иначе нормално е да си искаме спазването на нормите на езика. В крайна сметка, нали той езикът бил сбор от правила, ако не се спазват, що за бръщолевене излиза от устите ни?
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests