Ремарк??????

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Ремарк??????

Post by JaimeLannister » Tue Apr 20, 2004 10:07 pm

Не ме питайте защо точно това. Просто нито чета на руски, нито имам намерение тука да обяснявам с кой съм се натискал нейде....
Тъй че, ето ви тема. Лично на мене ми е много интересна. Да видим сега един велик писател и хм... философ....
Аз слагам на първо място книгата "Небето няма избраници ("Живот на заем")". Просто там нещата са най ясни. Книгата е по- малка и .. хм ... непълна, например от "Триумфалната арка" ама за сметка на това е много по ясна и на преден план излиза една основна идея....
Абе я да не ви тормозя повече с глупости, който иска ще пише....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Apr 20, 2004 10:39 pm

И аз много уважавам книгите на Ремарк, но честно казано никак не ми се иска да им правя класация. Най-много пъти съм прочел "На Западният Фронт.../Обратният Път", но това е и поради факта, че някъде си загубих "Време да се живее, време да се мре" :cry:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Apr 20, 2004 11:44 pm

Ами аз не съм си поставал за цел да правя класация. Просто то се получи от само себе си. Четох Ремарк, четох Ремарк и неусетно някой от книгите ми станаха лиубими (нещо иу-то ми се губи). И така...
А "На западния фронт.... " е много добра книга, но на мен ми харесва по- голямата задълбоченост на следвовнните му истории......
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Apr 21, 2004 9:13 am

Аз съм фен на "Живот назаем". Чела съм и "Трима другари", но първата книга съм я чела няколко пъти и страшно ми хареса. При това е от книгите, в които съм откривала различни неща при всеки следващ прочит. Много изпълнена с живот ми се видя. Хмммм, даже като се замисля сега за нея, може и пак да й преобърна страниците. :)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 9:22 am

Е, аз се излагам, чел съм само "На западния фронт", "Обратния път", "Живот назаем" и "Мансардата на бляновете". Почвах още една-две, ама имаха лошия късмет да се паднат в адски гаден период и така и си останаха недочетени :/

Честно казано за мен "На западния фронт" е най-силна, не толкова заради дълбочината, която, както и Джайм каза, по-нататък сигурно повече я има, в крайна сметка човек има навика даизраства при такива събития. По-скоро заради... интензитета. Заради емоцията, която създава. Не знам как точно да го опиша. "Живот назаем" ми хареса също, много е... искрена, ако мога така да я опиша :)
И в крайна сметка "Мансардата на бляновете" също ми хареса. Аз си я възприемам като детска литература.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Wed Apr 21, 2004 5:17 pm

Аз винаги съм му бил голям фен на Ремарк. По принцип днес обаче имахме да правим проекти по англ. и едно момиче беше направило проект за The Black Obelisk и каза наистина много интересни неща. Тази книга специално не съм му я чел и смятам да поправя грешката си в скоро време, защото наистина понякога просто е нужно да се отделиш малко от традиционното и да се отдадеш на странното. А Черният обелиск е всичко друго, но не и традиционна книга!
Running around like a clown on purpose...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 5:41 pm

И това го казваш без да си я чел? Странно...
Не знам, аз я докарах докъм 50-та страница и не можах да я продължа :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Apr 21, 2004 6:10 pm

Може и да прозвучи богохулно, но за мен от прочетените(доста малко поради мързел) книги на Ремарк, "Западният фронт' ми е най-малко любима. Предпочитам "Искрица живот" и "време да се живее, време да се мре"
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Wed Apr 21, 2004 6:51 pm

Защо времето все не ми стига?? :evil: Не съм чел нищо на Ремарк :oops: , но имам голямато желание. Но както казах времето не стига! :(

(Съжалявам за спама, но трябваше да си излея мъката)

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Apr 21, 2004 7:52 pm

Ами прочети, когато остане време. Струва си. А лично аз за себе си (знам че е смешно) деля книгите на Ремарк на няколко категории. Военни, следвоенни, и... абе тъпо е ама слаби. В първата категория влизат: "На западния фронт нищо ново", "Обратният път", "Искрица живот", "Време да се живее и време да се мре". Във втория- "Живот на заем", "Триумфалната арка" (абе никой от вас ли не я е чел? това му е най известното произведение:) ), "Нощ в Лисабон" (тя със малко недомлъвки), "Сенки в рая" (пак със същите недомлъвки), "Черният обелиск", "Трима другари". Слабите са известните вече- "Мансардата на бляновете" и "Спирка на хоризонта", за който не бих казал че като цяло са слаби книги, но съпоставени с другите му произведения са доста далеч...Роланд бтв изобщо не си чел малко, всв пак Ремарк е написал 14 романа и... това е :) .
А книгата кояро най много ме разочарова е "Искрица живот". Не че е толкова слаба. Ама както е видно аз съм изровил и изчел почти всичко и когато след дълго търсене я изрових и изчетох се оказа че съм очаквал прекалено много...
Най много са ми въздеиствали "На западния фронт...", "Обратният път" и "Живот на заем", но като се замисля "Трима другари" май му е най емоционалната книга...
Направо човек може да се разплаче.....
И я за да живее темата. На кой ви прилича Ремарк? Лично на мен ми напомня малко на Хайнрих Бйол, макар че е уникален.......
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 7:59 pm

Не съм чел достатъчно, за да го сравнявам, а от Бьол пък съвсем нищо, въпреки че в нас имаме всичко май негово. Но КОЙ ми прилича НА Ремарк веднага ще ти кажа, макар че дори мисълта за сравнение е обидна - Павчо Коелю. И не за друго, а защото Верониката му кошмарно силно ми прилича на "Живот назаем"...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Wed Apr 21, 2004 8:05 pm

Ами аз не съм чел верониката на на Коелиу. Ама от малката представа която имам от неговото творчество направо не мога да си представя как могат да си проличат. Все пак книгите на Ремарк са доста реалистични, докато Коелиу хвърчи из облаците (поне в това което съм чел). Възможно е разбира се да съм пропуснал нещо.....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 8:12 pm

Мне, не си, Коелю е смешен и жалък драскач, просто във въпросната Вероника е крал доста от Живот на Заем, дори и чисто сюжетно, ако не ме лъже много паметта.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Rand al'Thor
Commoner
Posts: 43
Joined: Tue Jan 27, 2004 9:48 am

Post by Rand al'Thor » Wed Apr 21, 2004 9:41 pm

Казах го зашото бях до голяма степен повлиян от проекта й, не заради друго. И все пак мисля Че ще ми хареса, Remark си има доста специфиЧен стил! А на Куелю не съм чел нищо честно казано :oops: , пък много го хвалеха...
Running around like a clown on purpose...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Apr 21, 2004 10:07 pm

Аха, съученичките ти, нали? Просто само момичета го хвалят тоя :р Ноу ъфенз мент де, но е мноооого, ама твърде много розов. За домакини в общи линии философийка, и за манекенки. Не помня кой гений беше казал, че тоя тип литература бил писан за манекенките по конкурсите за красота да имат кво да приказват, но мисълта трябва да се запази за поколенията :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests